Menu

logo tjk main 

ZOBACZ POZOSTAŁE PRZEPISY >

Impreza karnawałowa po irlandzku

irlandzkaIrlandia jest krajem intrygujących tradycji oraz bardzo ciekawej i wyjątkowej kultury, która pięknie reprezentuje się również poza granicami Zielonej Wyspy. Irlandczycy to bardzo weseli i w dużej części otwarci ludzie, łączący swoje wielowiekowe tradycje ze wspaniałą zabawą i muzyką, kochaną przez ludzi na całym świecie. Stąd pochodzi również znakomita whiskey, uważana za prawdziwe dobro narodowe.

Chociażby z tych powodów możemy jako pomysł na naszą imprezę karnawałową wybrać Irlandię - jako wzór dobrej zabawy i naprawdę świetnej whiskey.

Dziś podamy kilka ciekawych przepisów na drinki z whiskey, które rozgrzeją każdą imprezę.

Na wstępie musimy jednak zaznaczyć, by do opisywanych drinków używać prawdziwej irlandzkiej whiskey (potrójnie destylowanej), dzięki czemu nasza zabawa karnawałowa będzie oddawała prawdziwy klimat i smak Zielonej Wyspy.

Whiskey z piwem imbirowym i limonką
Podczas wspólnych zabaw w irlandzkich rytmach warto spróbować drinka, który zapewni nam energię i pozwoli się bawić do samego rana.

Nasza pierwsza propozycja to prawdziwa gratka dla miłośników imbirowego smaku oraz delikatnej irlandzkiej whiskey.

Składniki:
50 ml irlandzkiej whiskey
Wysokiej jakości piwo imbirowe
Kostki lodu
Duży plaster limonki

Sposób przyrządzenia:
Naszego imbirowego drinka możemy przygotować w dużej szklanicy, wypełnionej do połowy kostkami lodu. Wystarczy wlać whiskey do szklanki, uzupełnić ją naprawdę dobrej jakości piwem imbirowym i dodać wyciśnięty wcześniej plaster limonki. Bardzo prosty drink, który zaskoczy Was swoim aromatem i kompozycją smaku.

Irlandzki koktajl
Następna propozycja to dosyć mocne połączenie różnych alkoholi, co jednak sprawia, że jego smak docenią nawet najbardziej wybredni koneserzy dobrych trunków.

Składniki:
60 ml irlandzkiej whiskey
2 krople absyntu
2 krople syropu blue curacao
2 krople likieru maraschino
1 kropla wódki Angostura Bitters
Oliwka

Sposób przygotowania:
Wszystkie nasze składniki wlewamy po kolei do kieliszka do sherry i delikatnie mieszamy. Do dekoracji dodajemy do drinka jedną zieloną oliwkę. Powstały aromat przeniesie Was do ojczyzny św. Patryka i zaprosi do intensywnej zabawy karnawałowej.

Wiśniowy Manhattan
Ostatnia propozycja w naszym zestawieniu powinna szczególnie przypaść do gustu kobiecej części zebranego towarzystwa, a także przenieść nas w rejony smakowe drugiej ojczyzny Irlandczyków - USA, dokąd wielu z nich wyemigrowało. Jego delikatny smak zawdzięcza niezwykłej kompozycji whisky i owoców.

Składniki:
60 ml irlandzkiej whiskey
20 ml Lillet Blanc
5 wiśni (lub malin)
Lód

Sposób przygotowania:
Wszystkie nasze składniki umieszczamy w shakerze koktajlowym i mocno wstrząsamy kilka razy. Następnie naszą zawartość przesączamy przez bardzo drobne sitko do mocno schłodzonego kieliszka, na koniec dekorując jedną wisienką.

Impreza karnawałowa pod irlandzkim szyldem z pewnością zapewni Wam wiele godzin świetnej zabawy i pozwoli się rozkoszować irlandzką whiskey w nowych odsłonach do białego rana...
powrót na górę