Menu
logo tjk main

Refleksje o marzeniach

Refleksje o marzeniach

Czas na refleksję, bo długo mnie tutaj nie było! A dlaczego? Pochłania mnie coraz więcej nauki związanej właśnie z moimi studiami, egh... Czas porządnie odsapnąć od przytłaczającej i dłużącej się sesji! Wszystkim wydaje się, że kierunek Turystyki i Rekreacji jest dla tych co to robią aby „odbimbać” sobie studia... A Wy jak myślicie?

Hmm, ja Was zaskoczę – nie robię tego aby zrobić tak po prostu studia, nie robię tego dla Rodziców, którzy chcą się pochwalić - „mamy w domu studentkę, przyszłą panią magister”, a robię to tylko i wyłącznie dla siebie, dla własnej satysfakcji i też dlatego, że uwielbiam podróżować! Podróże to moja pasja i moje życie. Wcale nie muszę wyjeżdżać daleko, wystarczy, że zregeneruje swoje siły za miastem, a czasem nawet będąc w mieście potrafię odnaleźć w nim wiele nurtujących mnie miejsc... Jednak mam pewne marzenia, które z czasem zostaną zrealizowane! I Wam również polecam czasem pofantazjować! ;)

Jednak na początku są... MARZENIA!!!
Marzysz o odpoczynku od cywilizacji, masz ochotę wyrwać się z tego ciągłego biegu, aż w końcu wieczorami zaczynasz rozpływać się przy filiżance herbaty albo czymś mocniejszym u boku ukochanego ;) Nie bój się! Zacznij marzyć, a marzenia jeszcze prędzej się zrealizują niż sobie wyobrażasz!

Zacznij PLANOWAĆ!
Do diaska!!! Po ciężkim dniu w pracy, non stop przy komputerze, a teraz znowu musisz siadać do laptopa?! Ej! To właśnie tutaj odnajdziesz skarbnicę pełną tajemnic, ale również tu odnajdziesz wiele interesujących Ciebie miejsc, o których nawet nie wiesz! Nie bój się tej wirtualnej otchłani, a odnajdziesz naprawdę atrakcyjne oferty, a może nawet sama coś zaplanujesz? Zostań odkrywcą, podróżnikiem, wędrownikiem... Podróże z nutką ryzyka pozostawiają po sobie wiele wspomnień!

Do startu, gotowa, RUSZAJ W DROGĘ!
A nie będziesz żałować! Pamiętaj, aby na początku dokładnie zapoznać się z polityką państwa, do którego jedziesz. Nie zapomnij o najpotrzebniejszych artykułach osobistych i odwiedź lekarza jeżeli potrzebne są szczepienia! Potem tylko realizuj swoje marzenia i baw się dobrze, tylko... Nie zapomnij aby do nas wrócić! ;) Wiem, wiem jak to ciężko powrócić do rzeczywistości...

Czyż nie wspaniałe? Oczywiście, że tak! Wiele osób z początku marzy, ale nie ma na tyle odwagi aby zrealizować swoje fantazje! Jeśli nie zaryzykujesz to nigdy się nie przekonasz jaki świat jest piękny! Pieniądze? O to martwić się nie musisz! Teraz jest wiele możliwości!

Możesz jeździć po krajach autostopem i mieszkać za darmo! Wiele rodzin z chęcią przyjmuje w swoje skromne progi turystów w zamian za niewielką pomoc np. w gospodarstwie czy w opiece nad dziećmi. Inną możliwością dla studentów jest program Erasmus w ramach, którego można wyjechać za granicę (np. Turcja, Norwegia, Wielka Brytania, Hiszpania) i uczyć się na renomowanych uczelniach lub robić praktyki z zakresu swoich studiów.

Jest tak wiele możliwości, z których warto skorzystać! Tylko trzeba odnaleźć w sobie wystarczająco dużo zapału i odwagi. Ja odnalazłam i Wam również polecam ;) Nic tak za kilka, kilkanaście lat nie cieszy jak miłe wspomnienia, piękne zdjęcia i pamiątki.

To jak? Gdzie tym razem zrealizujecie swoje marzenia? :)

Paulina Dorna
Studentka Turystyki Międzynarodowej w Poznaniu

Nie masz uprawnień do komentowania