Menu

logo tjk main YT icon twitterprinterestfb

Wpadki! Czyli co nie jest dobrym pomysłem…

Wpadki! Czyli co nie jest dobrym pomysłem…
Tym razem na wesoło i straszno (czasem). Jakie są częste wpadki stylizacyjne. Co robimy nie tak, a wydawałoby się, że jest ok.

1 - Sztuczna opalenizna rzucająca się w oczy
Lato coraz bliżej wiec zaczynam od tej wpadki. Pomarańczowa opalenizna, nadmiarowa opalenizna lub palce odciśnięte na skórze od samoopalacza są na serio duuuużo gorsze od bladych nóg.:)

1

2 - Zbyt dużo dodatków
Dodatki to podstępny dział. Potrafią nadać sznytu, ale potrafią również sprawić, że możemy konkurować z drzewkiem bożonarodzeniowym. We wszystkim trzeba mieć umiar i lepiej coś zdjąć, a nie dokładać. Warto też pamiętać, że niektórych ubrań w ogóle nie trzeba urozmaicać dodatkami.

2

3 - Kiepskiej jakości materiały
Nie mówię tutaj o tym, żeby jutro rano każdy przeszedł tylko na naturalne jedwabie i najlepszej jakości bawełny. Trzeba jednak pamiętać, że legginsy z lycry, bluzka z lycry i ... raczej możemy iść w tym biegać, a nie do pracy...

3

4 - Utknięcie w przeszłości
Jest to dosyć częsta wpadka. W pewnym momencie ubieramy się wciąż tak samo, nie zwracając uwagi na to, że moda, czas i nasze ciało po prostu się zmieniły. Mamy tą samą fryzurę i ten sam makijaż. Super jeśli się zorientujesz po kilku latach, gorzej jeśli masz już 40, a od liceum nic nie zmieniłaś.

4

5 - Nie ten rozmiar
Za małe, za duże, nawet za duży oversize... Źle dobrany rozmiar potrafi naprawdę zepsuć cały look. Nie kupuj z myślą, że schudniesz, tak samo jak nie kupuj z myślą, że będzie Ci fajnie i luźno (bo w tajemnicy nadmienię, że w ogóle najluźniej jest w poszewce na kołdrę z wyciętymi otworami, tylko czy to na pewno ten kierunek?;))

5

6 - Pokazywanie zbyt dużo...
... nie czyni bardziej sexy, raczej wygląda się bardziej ... tanio. Zawsze można się pochwalić ładną linią ramion, talii, albo biustu, ale nie wszystkiego na raz!

6

7 - Brudne buty
Czy naprawdę muszę tłumaczyć czemu brudne buty znalazły się na liście wpadek? ;)

7

8 - Wielkie logo...
.... Wszędzie, na torebce, na bluzce, na spodniach i zaczynamy wyglądać jak zawodnik rajdu Paryż Dakar w kombinezonie z reklamami od sponsorów.

8

Są jeszcze niezbyt udane pomysły, które dotyczą np. sporego kawałka stringów wystających spod spodni i zbyt napompowanych ust. Jest to już jednak „klasyka” gatunku i zalicza się do wtop, a nie wpadek. :)
powrót na górę