Menu
logo tjk main

Święta Bożego Narodzenia już za kilka dni

Święta Bożego Narodzenia już za kilka dni

Do świąt pozostało dosłownie kilka dni... Może czas na jakąkolwiek odmianę, czas aby wprowadzić w nasze monotonne życie drobne zmiany? Zamiast przejmować się brakiem planów na tych kilka wyjątkowych dni ZACZNIJMY DZIAŁAĆ! Czasu coraz mniej... Postaram się Wam pomóc w podjęciu tej "trudnej" decyzji, a może właśnie dzięki tym wskazówkom przeżyjecie ten magiczny okres jak nigdy wcześniej! Zatem do biegu, gotowi, START!

 

24 grudnia już za pasem. Wigilia, stół pełen świątecznych potraw, a przy stole my z najbliższymi, kolędy, choinka, prezenty! Tradycje są piękne - fakt, a jeszcze piękniejsze są wspomnienia związane z tymi momentami. Jednak stresy dnia codziennego, zakupy przedświąteczne, gotowanie, sprzątanie coraz bardziej przygniatają nas i częściej decydujemy się odpocząć w ciągu tych kilku wolnych dni. Wielu ludzi postanawia zatem spędzić ten czas wyjeżdżając nawet w najbardziej egzotyczne zakątki świata.

 

Coraz więcej ośrodków w Polsce dbając o zachowanie tradycji, a w szczególności o klientów, organizuje świąteczną kolację w tradycyjnym polskim stylu. W czasie kolacji wigilijnej podawane są tradycyjne polskie potrawy typowe dla tego szczególnego święta np. kapusta z grzybami, karp w różnych postaciach czy to w galarecie, czy też pieczony, pierogi z grzybami, śledzie w oleju, w śmietanie, łazanki, zupa rybna i wiele innych, a tym wszystkim możemy zajadać się przy pięknych kolędach. A kiedy już skończymy - czas na prezenty! Cóż to za atrakcja kiedy przy choince siada tęgi pan z siwą, długą brodą, a dzieci na kolanach św. Mikołaja grzecznie proszą o prezenty. Kiedy zegar wybije godzinę 24, to znak aby udać się do kościoła na Pasterkę. Dodatkowymi atrakcjami w czasie takiego świątecznego turnusu są przeróżne kuligi, bitwy na śnieżki, wspólne lepienie bałwana, ale również w zależności od miejsca można skorzystać z różnych wycieczek krajoznawczych, czy jazdy na nartach jeśli warunki pozwalają.

 

Polskie góry to idealne miejsce na spędzenie Świąt Bożego Narodzenia. Tutaj panuje prawdziwa, świąteczna, a przede wszystkim tradycyjna atmosfera. Jednak jak wiadomo w Polsce jest wiele innych ciekawych miejsc gdzie również możemy odpocząć i zrelaksować się zapominając o codziennych obowiązkach. I to od Ciebie zależy gdzie je spędzisz...

 

Natomiast czy święta za granicą są możliwe? Oczywiście! Austria, Niemcy, Włochy, Egipt, Turcja i wiele, wiele innych miejsc. Biura podróży nie rezygnują z organizowania wycieczek, wręcz przeciwnie! Zachęcają turystów do odwiedzania krajów europejskich gdzie możemy skorzystać z atrakcji na stokach narciarskich, zapoznawać się z tradycją świąteczną innych krajów, możemy odwiedzić słynne jarmarki bożonarodzeniowe, czy zasmakować potraw z ich stołu. Jednak jeśli marzymy o tym by te święta były zupełnie inne od tych spędzonych rok temu, to może warto wyjechać do ciepłego kraju gdzie możemy zaczerpnąć promieni słońca, wykąpać się w ciepłym morzu... Z takich ofert choć dostępnych przez cały rok nie zawsze mamy czas skorzystać, a to jest idealny moment kiedy możemy nareszcie odpocząć.

Może więc w tym roku sprawisz sobie taki wyjazd pod choinkę i możesz być pewna, że nie będziesz żałować!

Czy już wiesz jak chcesz spędzić tegoroczne święta?
Masz jeszcze trochę czasu, aby podjąć ostateczną decyzję!

WESOŁYCH ŚWIĄT! :)

 

Paulina Dorna
Studentka Turystyki i Rekreacji w Poznaniu

Nie masz uprawnień do komentowania