Logo
Wydrukuj tę stronę

Ho ho ho, czyli Mikołaj przynosi nam prezenty

Ho ho ho, czyli Mikołaj przynosi nam prezenty

Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Za oknem prószy pierwszy śnieg, który przypomina nam o zbliżających się świętach. Na rozgrzewkę, 6 grudnia obchodzimy Mikołajki.

christmas1Mikołajki są świętem na cześć biskupa Miry nazwanego świętym Mikołajem. Już w średniowieczu było w zwyczaju obdarowywanie się prezentami. Rankiem 6 grudnia dzieci zaglądały pod poduszkę, żeby sprawdzić, czy dostały prezent, czy też rózgę.

Nie wiesz co kupić? Poniżej przedstawiamy listę upominków, które można podarować bliskim na znak tradycji mikołajkowych.

Prezenty DLA NIEJ:
Aby prezent był trafiony musimy się zastanowić, co lubi nasza żona, partnerka, mama, siostra, ciocia, przyjaciółka czy koleżanka. Najprostszym prezentem będą oczywiście kosmetyki, płyta, czy książka. Jeśli nie znamy gustu naszej „Mikołajki” warto zdać się na bestsellery lub pomoc najbliższych. Ciekawym rozwiązaniem będą rzeczy ściśle kojarzone ze świętami, czyli z motywem świątecznym: skarpetki lub koc. Przydadzą się osobom, które lubią spędzać czas w domowym zaciszu. Dla Pań - „ciepluchów” polecam także miękki termofor lub zestaw: szalik, czapka i rękawiczki ze świątecznym akcentem. Nie tylko będzie to użyteczny prezent, ale też przy każdej okazji przypomni o nas. Dla fanów gorących napoi, proponuję zestaw: świąteczny kubek z pyszną, aromatyczną kawą lub herbatą. W okresie świątecznym sklepy proponują nam mieszanki z dodatkiem przypraw, czekolady, czy chociażby pierników.

Prezenty DLA NIEGO:
Wiedząc co mężczyzna lubi, łatwiej jest dobrać odpowiedni podarek, który, po prostu się spodoba i przyda. Najczęściej wybieranymi prezentami i w tym przypadku są także kosmetyki. Mężczyźni sami niechętnie je kupują i ograniczają się do najbardziej podstawowych. Mikołajki to okazja kiedy możemy rozpieścić naszego mężczyznę i sprezentować mu coś, na co sam nie zwróciłby uwagi. Kolejnym pomysłem są oczywiście gry! Mężczyźni je uwielbiają. Stają się bohaterami w swoim świecie i mogą wcielić się w każdego superbohatera lub wojownika. Inna opcja to płyty lub książki, które rozwijają, śmieszą czy uczą. Panowie uwielbiają gadżety, dlatego warto popatrzeć na urządzenia do komputera, telefonu albo samochodu. Nasz mężczyzna na pewno będzie zadowolony z funkcjonalnego prezentu. Dla stylowych panów polecam spinki do mankietów z ciekawym wzorem, muchę czy szelki.

Wyjątkowym upominkiem będą przygotowane przez nas wypieki: ciasto lub ciasteczka. Nic tak nie cieszy, jak prezent, w który włożyło się coś „od serca, od siebie”.

Każdy prezent jest dobry, liczy się gest a wartość jego nie ma znaczenia. Jest to znak, że obdarowywana przez nas osoba jest dla nas ważna i wyjątkowa!

Aneta Krasińska

Copyright 2009-2023 © tojakobieta.pl | All rights reserved