Menu
logo tjk main

Wielkanocna dekoracja stołu

Wielkanocna dekoracja stołu
Przy świątecznym stole spędzamy mnóstwo czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Jego odpowiednia oprawa nie tylko dopełni wielkanocną dekorację domu, ale również pozytywnie wpłynie na nastroje naszych gości.

Podpowiadamy, jak pięknie udekorować stół na święta.

Stół na Wielkanoc
Stół znajduje się w centrum wydarzeń podczas każdych świąt. To przy nim gromadzimy się z najbliższymi, by delektować się świątecznymi potrawami czy prowadzić rozmowy. Pomyślmy więc o nim w kontekście specjalnej aranżacji całego wnętrza.

Przygotowując się do świąt warto zajrzeć na: www.pozyczkomat.pl/kategoria/okazje/Wielkanocne-tradycje-porzadki-i-wydatki-jak-przygotowac-sie-do-swiat. Zasada jest prosta - ma być wiosennie, kolorowo i symbolicznie.

Po pierwsze, wiosna i ozdoby do domu
Motywem przewodnim Świąt Wielkanocnych jest budząca się do życia przyroda.

Idealnym akcentem będą pierwsze wiosenne kwiaty. Możemy być za pan brat z tradycją i postawić na stole elegancki wazon pełen tulipanów, żonkili lub równie subtelnie pachnących krokusów. Kompozycje z żywych kwiatów są niezwykle delikatne, ale pełne uroku.

Dobrym pomysłem okażą się również ręcznie przygotowywane stroiki. Do ich konstrukcji warto wykorzystać zielone pędy brzozy lub popularne bazie. Giętkie gałązki wierzby z łatwością dadzą się wkomponować w stroik na wielkanocny stół.

Pomyślmy również o zielonej rzeżusze lub owsie - jedno i drugie elegancko będzie się prezentować w ceramicznej doniczce. Pamiętajmy, że wcześniej wymagają one poświęcenia sporej ilości czasu oraz odpowiedniej pielęgnacji. Jednak hodowane pod czujnym okiem ozdobią świąteczny stół.

Kolor w roli głównej: obrus i zastawa stołowa
Radosne barwy mogą zagościć na naszym stole dzięki kilku trikom aranżacyjnym.

Żaden świąteczny stół nie może obejść się bez tak godnej oprawy, jaką jest zastawa. Z okazji świąt warto wybrać specjalną zastawę w odważnych barwach - żółtym, fioletowym, zielonym czy niebieskim. Serwis kawowy w zdecydowanym kolorze nada charakteru aranżacji. Dla miłośników tradycyjnych nakryć stołowych strzałem w dziesiątkę okaże się z kolei biała zastawa z delikatnym akcentem kwiatowym bądź typowo świątecznym. Dominującą biel udanie przełamią wzory florystyczne.

W podobnej tonacji warto utrzymać też serwetniki oraz inne akcesoria stołowe, jak np. cukierniczki lub ozdobne świeczniki.

Obrus na stół powinien być zarówno szykowny, jak i praktyczny. Od naszych preferencji zależy więc decyzja, czy na świątecznym stole znajdzie się obrus haftowany czy szykowny bieżnik. Modną dekorację stanowią także dostępne w wielu wzorach i kolorach serwety na stół.

Wielkanoc i jej symbole
Święta wielkanocne w aspekcie duchowym posiadają cały repertuar charakterystycznych symboli.

Najważniejszym znakiem Świąt Wielkiej Nocy jest bez wątpienia jajko, które oznacza nowe życie. Stąd częstym motywem dekoracyjnym są bogato zdobione pisanki - idealne do stworzenia większych kompozycji. Cała gama akcesoriów doskonale sprawdzi się w funkcji dekoracyjnej.

Wystrój świąteczny nie może obyć się bez rozkosznych kurczaków, wesołych zajączków czy baranków. Szczególnie dzieci lubią wielkanocne zwierzątka, dlatego znajdźmy np. szydełkowej kurce odrobinę miejsca nie tylko w koszyczku ze święconką, ale i na świątecznym stole.

Nie masz uprawnień do komentowania