Menu
logo tjk main

Kwas hialuronowy polecany również alergikom

Kwas hialuronowy polecany również alergikom
Jest synonimem młodości, elastycznej, zdrowo wyglądającej skóry, a do tego świetnie się wchłania, docierając do głębszych jej warstw. Spowalnia proces starzenia, usuwa mniejsze i niweluje bardziej widoczne zmarszczki. Jest pożądanym składnikiem kosmetyków do pielęgnacji skóry twarzy. Mowa oczywiście o kwasie hialuronowym, który jest jednym ze skuteczniejszych narzędzi kobiety w walce z upływającym czasem. Polecany jest również dla osób młodych, które mają problemy ze skórą twarzy. Jest doskonałym sposobem na nawilżenie skóry suchej, dobroczynnie wpływa na cerę tłustą i może być stosowany przez kobiety z cerą mieszaną.

Naturalne wsparcie
Kwas hialuronowy występuje w skórze człowieka pod postacią biopolimeru i łącznie z kolagenem jest jej głównym składnikiem. Uwalniany jest przez skórę, a wraz z biegnącym czasem jest go coraz mniej i stąd niechciane zmarszczki. Z racji tego, że jest podstawowym składnikiem tkanki łącznej, jest bezpieczny i łatwo się wchłania. Polecany również alergikom, nie wywołuje podrażnień.

Nawilżenie + ochrona
Kremy z kwasem hialuronowym w składzie działają nawilżająco. Skóra odwodniona szybciej się starzeje. Kwas hialuronowy zatrzymuje wodę, utrzymując jej odpowiednie nawilżenie. Sprawdza się również w mroźne dni, chroniąc skórę przed przesuszeniem. Nawilżona skóra, to bardziej elastyczna i zdrowiej wyglądająca cera, a do tego zmarszczki pod kontrolą. Kwas hialuronowy wpływa na zwiększenie wchłaniania innych składników kosmetyku, dlatego coraz częściej jest on wykorzystywany do produkcji maseczek, żeli, fluidów, toników. O zaletach kremów z kwasem hialuronowym więcej przeczytasz na eucerin.pl.

Co obok kwasu powinno kryć się w kremie?
Kremy z kwasem hialuronowym należą do profesjonalnych kosmetyków, które najczęściej wykorzystywane są do pielęgnacji skóry w gabinetach kosmetycznych. Warto pielęgnację nimi uzupełniać codziennym właściwym nawilżaniem, szczególnie jeśli zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Profesjonalne kosmetyki z naturalnym kwasem powinny być wzbogacone wartościowymi solami mineralnymi oraz witaminami. Dzięki temu efekt będzie bardziej zadowalający. Skład kremu świetnie uzupełnia witamina E- zwana witaminą młodości, a do tego dobrze na cerę wpływa witamina C czy A.

Stosując krem z kwasem hialuronowym, efekt nawilżenia odczujesz po kilku dniach. Skóra będzie bardziej elastyczna i promienna.

Nie masz uprawnień do komentowania