Menu
logo tjk main

Właściwa pielęgnacja rąk

Właściwa pielęgnacja rąk
Nasze dłonie każdego dnia narażone są na kontakt z wieloma bakteriami. Stąd też niezwykle ważne jest, by wyrobić sobie nawyk polegający na ich myciu po każdym powrocie do domu. Oczywiście należy to czynić przy użyciu mydła o najwyższej jakości, by skóra nie została wysuszona ani też podrażniona.

Etykieta prawdę ci powie
Przy zakupie kosmetyków bardzo często kierujemy się wyłącznie marką. Warto w takim momencie dobrze przyjrzeć się zawartości danego produktu. O jego skuteczności bardzo często decydują wybrane składniki, których próżno szukać pośród konkurencji. Idealne mydło w płynie to takie, które poza właściwościami czyszczącymi jest w stanie pielęgnować również nasze dłonie. Skóra u niektórych osób jest tak delikatna, że w przypadku użycia słabej jakości kosmetyków szybko wysusza się i często staje się podrażniona. W laboratoriach marki Nivea przez długi czas pracowano nad tym, żeby opracować optymalną formułę mydła, które będzie dopasowane do danego typu dłoni. Stąd też na rynku dostępnych jest kilka różnych produktów, które najłatwiej odróżnić od siebie po etykiecie.

Bogactwo produktów dostępnych na rynku
Upowszechnienie się mydła w płynnej postaci było kwestią czasu. Jego użyteczność zauważalna jest nie tylko w toaletach publicznych, ale także w domowym użytkowaniu. Standardowa kostka szybko ulega rozpadowi, zwłaszcza gdy nasiąknie mocno wodą. Znacznie wygodniej jest nam korzystać ze specjalnego dozownika, który w razie potrzeby można uzupełnić ponownie. Wydajność detergentów w płynnej postaci jest bardzo wysoka, dzięki czemu jedno opakowanie wystarcza na długi okres użytkowania. W sprzedaży poza klasycznym mydłem w płynie znajdują się także wzbogacone wersje w postaci kremu, z dodatkiem miodu i mleka, a także zawierające olej i trawę cytrynową. Każdy z tych wariantów zapewnia odpowiednie nawilżenie i pielęgnację w odmienny, optymalny dla użytkownika sposób.

Zadbane dłonie nie są dziełem przypadku tylko odpowiednich zabiegów, które pozwalają doprowadzić je do należytego stanu. Na etapie codziennego mycia warto więc sięgnąć po mydło, które przy każdym użyciu będzie dostarczać skórze cennych składników. Efekty stosowania takiego produktu będą widoczne już po pierwszym razie.

Nie masz uprawnień do komentowania