Menu
logo tjk main

Zabiegi medycyny estetycznej dla zdrowia

Zabiegi medycyny estetycznej dla zdrowia
Zabiegi medycyny estetycznej kojarzą się przede wszystkim ze spełnianiem kobiecych fantazji odnośnie urody - jej poprawianiem w gabinetach chirurgów plastycznych. Która z nas nie chciałaby mieć wymarzonej sylwetki, idealnych rysów twarzy i typowo kobiecych kształtów? Jednak nie każda z nas chce chirurgicznie ingerować w swoje ciało. Na szczęście - nie musi.

Część zabiegów medycyny estetycznej poprawia nie tylko stricte urodę (o takich zabiegach możesz poczytać tutaj: https://www.kobietazkasa.pl/stylebook/zabiegi-medycyny-estetycznej), ale są również delikatne, korzystnie wpływają na zdrowie i dają długofalowe skutki.

Lśniąca fala włosów jak w reklamie
Jeżeli Twoje włosy są słabe i łamliwe, a w dodatku możesz zapomnieć o ich dużej objętości i grubym warkoczu, prawdopodobnie potrzeba im nawilżenia i wzmocnienia słabych cebulek. Takiemu problemowi dedykowany jest zabieg mezoterapii igłowej, który kosztuje od ok. 200-300 zł, hamuje wypadanie włosów i pobudza ich wzrost.

W skórę głowy wstrzykiwane są dawki substancji leczniczych (np. mieszanki na bazie kwasu hialuronowego, kompleksów witaminowych), które sprzyjają wzmocnieniu i zagęszczeniu włosów. Nie ma się czego obawiać - zabieg jest bezbolesny, a w efekcie zyskujemy bujną fryzurę i zdrowe włosy. Niestety nie jest to jednorazowy wydatek - w ciągu roku zaleca się kilka zabiegów, a później o wiele rzadsze - powtórzeniowe.

Upiększamy i uzdrawiamy cerę twarzy
Jednym z podstawowych zabiegów medycyny estetycznej dedykowanych twarzy jest mikrodermabrazja, zabieg oczyszczający, który stymuluje regenerację skóry, poprawia krążenie i koloryt cery, ścierając warstwę rogową naskórka. Zabieg dedykowany jest osobom z cerą trądzikową, przebarwieniami, zmarszczkami, bliznami i zmianami potrądzikowymi. Wybór mikrodermabrazji powinien zostać skonsultowany z dermatologiem, zwłaszcza jeżeli posiada się zmiany naczyniowe - w tym wypadku po mikrodermabrazji mogłyby wystąpić wybroczyny. Zabieg powinien być powtórzony kilka razy w odstępie około tygodniowym, przy cerze trądzikowej - zabiegi możemy rozłożyć nawet na 3-4 miesiące. Jeden zabieg to koszt ok. 200-300 zł.

Walczymy z cellulitem
Aby zabiegi na cellulit miały sens, należy się poddać ich serii, a ponadto pilnować ściśle sprecyzowanej diety i regularnie ćwiczyć. Przy takim komplecie działań możemy osiągnąć sukces i pozbyć się nieestetycznego cellulitu, który powoduje u pań kompleksy - zwłaszcza latem, kiedy nosimy krótkie spódniczki, sukienki i spodenki, a także opalamy się na gorącym piasku.

Jednym z zabiegów jest mezoterapia igłowa lub bezigłowa. Polega na wstrzykiwaniu pod skórę substancji poprawiających krążenie krwi lub wykorzystywaniu metody ekstrapolacji, czyli wprowadzaniu substancji leczniczych i regenerujących za pomocą urządzeń wytwarzających prąd elektryczny. Ta druga metoda zwiększa przepuszczalność błony komórkowej, czyli otwiera w niej kanały hydrofilowe, umożliwiające przyswojenie leków.

Mezoterapia również powinna zostać skonsultowana z lekarzem.
Do przeciwwskazań należy:
•    cukrzyca
•    bakteryjne i grzybiczne infekcje skóry
•    leczenie chorób nowotworowych
•    przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych

Przed mezoterapią zalecane jest badanie check-up, czyli diagnoza skóry - skrupulatne badanie jej właściwości i wywiad na temat naszego stylu życia. Koszt badania to ok. 150 - 200 zł, natomiast na cenę mezoterapii antycellulitowej i ujędrniającej składa się koszt zabiegu i koszt wstrzykiwanego preparatu w przypadku mezoterapii igłowej. Zaleca się przeprowadzenie 4-6 w odstępie 7-10 dni. Mezoterapia igłowa na cellulit może kosztować nawet 400 zł (jednorazowo), a bezigłowa - od 200 do 250 zł.

Zabiegi medycyny estetycznej przeprowadza się seriami, dlatego mogą stanowić spory jednorazowy wydatek w miesięcznym budżecie. Jeżeli jednak nie chcemy dłużej męczyć się z powodu problemów z cerą, cierpieć z powodu kompleksów i czekać, aż zaoszczędzimy pożądaną sumę, może nam pomóc pożyczka przez Internet na zabieg. Zdobędziemy brakującą kwotę, a pieniądze spłacimy w późniejszym i być może wygodniejszym dla nas terminie.

Komentarze  

#1 eve 2016-12-07 13:25
ciekawe ;)
Cytować

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież