Logo
Wydrukuj tę stronę

Czy rodzaj garnka ma wpływ na nasze zdrowie?

Czy rodzaj garnka ma wpływ na nasze zdrowie?
Wiele z nas często zastanawia się, jakiego rodzaju garnki wybrać do nowej kuchni. Czy warto inwestować w nieco droższe marki? I najważniejsze pytanie - czy ma to jakikolwiek związek ze stanem zdrowia? Odpowiedź na to pytanie może zaskoczyć niejedną osobę!

Z czego zrobione są garnki?

To pozornie dość proste pytanie - większość naczyń wyprodukowano ze stopu niklu, chromu i stali. Jednak niewiele osób wie, że wielkość proporcji wymienionych metali ma bezpośrednie przełożenie na proces przygotowywania potraw. Garnki Philipiak posiadają wyjątkowy stop 18/10 (18% składa się na chrom, 10% na nikiel, zaś pozostałe 72% stanowi stal szlachetna), dzięki czemu nie odkształcają się w trakcie użytkowania i nie uwalniają niebezpiecznych dla zdrowia substancji (jak chociażby to się dzieje w przypadku odrapanego teflonu lub obitej emalii). Pochlebne opinie o garnkach Philipiak (nazwę firmy wymawia się prosto, jako „garnki filipiak”) wynikają z faktu, iż jego produkty posiadają termodyfuzyjne dno pokryte stalową powłoką zapobiegającą korozji. Szczegółowe dane na temat garnków znajdziesz np. na http://www.obiadyczwartkowe.pl/dzialalnosc-philipiak. To właśnie wysoka precyzja wykonania garnków (łączeń korpusu z dnem oraz posiadanie nienagrzewających się uchwytów) pozwala na użytkowanie naczyń na różnego rodzaju płytach kuchennych (elektrycznych, gazowych i indukcyjnych) oraz w samych piekarnikach.

Zdrowa alternatywa dla tradycyjnego smażenia

Pokolenie naszych rodziców i dziadków nie wyobrażało sobie smażenia bez solidnej warstwy tłuszczu, który miał uniemożliwić przywieranie mięsa do patelni. Na szczęście dzisiaj smażenie wygląda całkowicie inaczej, gotowanie jest nowoczesne i bezpieczne dla zdrowia. Groszkowate dno patelni pozwala na przygotowywanie potrawy z niewielką ilością tłuszczu, zaś niektóre produkty zamiast smażyć, można przygotować w naczyniach termicznych i szybkowarach (posiadają je garnki Philipiak, opinie na ich temat są wyłącznie pozytywne). Pozwala to nie tylko na zmniejszenie ilości szkodliwych i pustych kalorii, ale przede wszystkim na zdrowe i szybkie przygotowywanie smacznych posiłków. A może nie warto kupować drogiej patelni, tylko wziąć tę z promocji w pobliskim markecie? Niestety, w tym przypadku to zwykła strata pieniędzy, bowiem nie posiadają antyalergicznej i antybakteryjnej powłoki, nie wspominając o dnach akumulujących ciepło. Długie nagrzewanie patelni oraz nierównomierne smażenie sprawia, iż mięso wchłania znacznie większą ilość tłuszczu, co negatywnie odbija się na naszym zdrowiu. Garnki Philipiak umożliwiają gotowanie bez użycia soli. W ten sposób przyrządzane dania posiadają lepsze walory smakowe i zdrowotne, bowiem są pozbawione nadmiaru soli, tłuszczy i innych przypraw.

Tak więc okazuje się, że lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w droższe garnki, bowiem ich jakość bezpośrednio przekłada się na stan zdrowia.
Copyright 2009-2023 © tojakobieta.pl | All rights reserved