Menu

logo tjk main 

Olej z kryla – dla zdrowia Twojego serca

Olej z kryla – dla zdrowia Twojego serca
W krystalicznie czystych wodach Oceanu Atlantyckiego żyje mały podobny do krewetek skorupiak  - kryl. Jest on naturalnym źródłem niezbędnych dla ludzkiego organizmu kwasów Omega-3. Teraz – także dostępnych w małej czerwonej kapsułce MegaRed.

Ławice kryla

Głęboko pod taflą wody w Oceanie Południowy pływają wielkie ławice kryla. Małe czerwone skorupiaki będące na samym początku łańcucha pokarmowego. Żywią się nim wieloryby, foki i pingwiny. I nie kryłyby w sobie kryle nic ciekawego, gdyby nie fakt, że są one naturalnym źródłem kwasów Omega-3.  

Kwas Omega-3

Kwas Omega-3 – to spożywcze kwasy tłuszczowe niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Badania lekarzy dowiodły, że mają one działanie przeciwnowotworowe, spowalniają starzenie się komórek organizmu, wspierają pracę serca i systemu krwionośnego. - Dysponujemy obecnie licznymi danymi, że kwasy Omega-3 korzystnie oddziałują na przebieg choroby wieńcowej, niewydolności serce, zapobiega także napadom migotania przedsionków, zwłaszcza po operacjach kardiochirurgicznych – mówi Artur Mamcarz, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii.

Omega-3 z kryla

Kwasy Omega-3 zawiera kilka produktów. Wśród nich: olej lniany i rzepakowy, oliwa z oliwek, masło kakaowe. Ale przede wszystkim ryby: łosoś, śledź, sardynki i wątroba dorsza – tran. Tradycyjnie, wiele osób uważa, że tylko tran jest w stanie dostarczyć organizmowi człowieka odpowiednią dawkę „dobrych tłuszczów”. Tak uważali również naukowcy, aż... dokonali przełomowego odkrycia. Olej z kryla jest o wiele lepiej przyswajalnym źródłem kwasów Omega-3.

Więcej zalet oleju z kryla

Dlaczego olej z kryla jest lepszy? Choćby dlatego, że w odróżnieniu od tranu – rozpuszcza się w wodzie. Obecne w oleju rybnym kwasy występują pod postacią trójglicerydów, które nie mieszają się z treścią żołądka, a unoszą się na powierzchni treści pokarmowej, mogąc w rezultacie skutkować tworzeniem się nieprzyjemnego rybiego posmaku i zapachu. Z kolei, kwasy Omega-3 w oleju z kryla – to fosfolipidy, które łatwo rozpuszczają się  w wodzie, dzięki czemu szybko wchłaniają się do organizmu i nie zalegają w żołądku.

Zamknięte w małej kapsułce

Źródło niezbędnych dla organizmu kwasów Omega-3 są na wyciągnięciu ręki. Olej z kryla, pozyskany z ekologicznego łowiska, zamknięty został w małej kapsułce MegaRed. Czerwonej podobnie jak kryl antarktyczny. Kapsułka zawiera 100 proc. oleju z kryla. Już jedna dawka MegaRed dziennie wystarczy dla prawidłowego funkcjonowania Twojego serca.
powrót na górę