Menu
logo tjk main

Sport i zdrowy tryb życia, gwarancją szczupłej sylwetki w każdym wieku

Sport i zdrowy tryb życia, gwarancją szczupłej sylwetki w każdym wieku Foto: deviantart.com

Każda z nas chce jak najdłużej cieszyć się zgrabną figurą, zamiast obserwować z trwogą jak z upływem lat, przybywają nam też kg...

Aktywność fizyczna to również dbałość o dobrą kondycję naszego ciała i dodatkowo w ten sposób pomagamy bronić się swojemu organizmowi przed wszelkimi chorobami. Ważne jest też, jak się odżywiamy. Każdy wiek ma swoje prawa, bo 20-, 30-, 40-, 50-latki, powinny jeść i odchudzać się zupełnie inaczej, ale sport uprawiać może każda z nas, bez względu na wiek. Pozwoli nam to czuć się zdrowo, atrakcyjnie i kobieco.
Nie musimy przecież katować się codziennie godzinami na siłowni, wylewając litry potu, lecz wybrać sobie taki sport, który będzie sprawiał nam przyjemność. Zwykły spacer to rewelacyjne odprężenie i dotlenienie naszego organizmu, a co najważniejsze, nie wymaga żadnego od nas wysiłku. Uprawiając jakikolwiek sport "odmładzamy" nasze ciało i inwestujemy w nie, aby dłużej mogło być "sprawne". Żyjąc w dzisiejszych czasach, w ciągłym biegu, zapracowani w pogoni za pieniędzmi, często tłumaczymy sobie, że to brak czasu nie pozwala nam na uprawianie sportu. Jednak prawdą jest, że wystarczą tylko, lub…aż...dobre chęci oraz organizacja planu dnia, żeby w tygodniu znaleźć dwie lub trzy godzinki.

Spójrzmy na to też z innej strony, taki wysiłek, pobudza nas do działania, możemy więcej zrobić w domu i pracy, bo organizm się odstresował i zregenerował. Jesteśmy więc bardziej "wydajne", poprawia nam się nastrój i humor.

Więc jeśli jeszcze się zastanawiasz, czy warto czasem trochę poćwiczyć, to odpowiedź jest oczywista, skoro w ten sposób zyskasz na smuklejszej figurze i ogólnym lepszym samopoczuciu. Zweryfikuj też jadłospis i ogranicz kalorie. Czy nie marzysz, żeby znów włożyć ulubioną sukienkę czy spódniczkę, które od dawna leżą na dnie szafy, bo już od jakiegoś czasu, nie dopinają się w tali...?

Komentarze  

#2 Aga 2012-06-15 20:47
racja - trzeba o siebie dbać, tylko niech ktos nam sprezentuje kilka godzin wolnych w ciągu dnia:)
#1 małga 2012-02-02 16:31
oczywiście, że wato regularnie ćwiczyć, podobnie warto wprowadzić zdrowe nawyki do swojej diety, jak np. picie czerwonej herbaty perfect slim Irvinga, aby poprawić metabolizm :)

Nie masz uprawnień do komentowania