Menu
logo tjk main

Zapalenie pęcherza - jak sobie z nim radzić?

Zapalenie pęcherza - jak sobie z nim radzić?
Zwykle na zapalenie pęcherza cierpią kobiety. Wynika to z różnicy w budowie anatomicznej układu moczowego, a zwłaszcza krótszej niż u mężczyzn cewki moczowej. Najczęściej na tą infekcję zapadają kobiety aktywne seksualnie oraz w okresie menopauzy. Szczególnie narażone są kobiety ciężarne. Nawet 50% kobiet przynajmniej raz w życiu przechodziło zakażenie układu moczowego, a choroba ta często u nich powraca. Jakie są przyczyny i objawy zapalenia pęcherza oraz jak sobie z nim radzić?

Przyczyny i objawy zapalenia pęcherza

Infekcja układu moczowego wywołana jest najczęściej przez bakterię, a dokładniej pałeczkę okrężnicy E.coli, jak również bakterie jelitowe. Ich przedostanie się w okolicę cewki moczowej może być spowodowane nieprawidłową higieną, ale przede wszystkim ma związek z brakiem odpowiednich mechanizmów obronnych organizmu. Jeśli bariera ochronna zostanie naruszona, bakterie mogą z łatwością doprowadzić do infekcji pęcherza. Infekcja pojawia się też częściej u cukrzyków oraz przyjmujących doustne środki antykoncepcyjne. Objawy zapalenia to najczęściej, pieczenie pochwy, uczucie częstego parcia na mocz, pieczenie przy oddawaniu moczu i częste oddawanie moczu. Często pojawia się też mętny mocz i jego nieprzyjemny zapach. Może także pojawić się gorączka lub stan podgorączkowy.

Jak leczyć zapalenie pęcherza?

Ból podczas oddawania moczu oraz częstomocz może naprawdę utrudnić normalne funkcjonowanie. Na szczęście dostępne są leki, które mają natychmiastowe działanie i już pierwszego dnia można odczuć dużą poprawę. Najpierw jednak należy wykonać badanie moczu wraz z posiewem. Zwykle lekarz przepisuje antybiotyk, jako że jest to zakażenie bakteryjne. Z zapaleniem pęcherza można również walczyć za pomocą dostępnych bez recepty środków zawierających furaginę, która hamuje namnażanie oraz rozwój bakterii, dzięki czemu usuwa objawy infekcji oraz ich przyczynę. Leki powinny zahamować ból przy oddawaniu moczu, a także pieczenie już po pierwszych dawkach, lecz należy je stosować do końca, by wyleczyć infekcję, tak by nie powróciła. Można także pomocniczo stosować leki rozkurczowe oraz przeciwbólowe i przyjmować leki z żurawiną, która ma działanie wypłukujące bakterie z układu moczowego. Więcej informacji na temat zapalenia pęcherza znajdziesz na www.neofuragina.pl.

Komentarze  

#1 Danuta 2015-02-05 19:18
witam moja córa ma często problemy z zapaleniem pęcherza moczowego lata po ginekologach i nic to nie daje każdy leczy inaczej dostaje leki może ktoś ma coś wypróbowany lek

Nie masz uprawnień do komentowania