Menu
logo tjk main

Feng Shui - jak wnętrze domu wpływa na samopoczucie

Feng Shui - jak wnętrze domu wpływa na samopoczucie
Starożytna chińska sztuka planowania przestrzeni wykorzystuje niewidzialną siłę dwóch żywiołów - wiatru i wody, których ujarzmienie jest gwarancją osiągnięcia harmonii i równowagi w domowych wnętrzach. Jeśli szukasz sposobu na „dobrą energię” w mieszkaniu, feng shui jest właśnie dla Ciebie.

Pokaż mi swój dom, a powiem Ci dlaczego źle się w nim czujesz - w tym jednym zdaniu zawrzeć można ideę filozofii feng shui. Nieporządek w salonie, kapiący kran w kuchni, lustra w sypialni - te, często niezauważalne elementy, wpływają na nastrój i samopoczucie domowników. Tak samo jak kolory czy właściwe rozmieszczenie mebli.

Bardzo ważne jest, aby po całym dniu pracy znaleźć w czterech ścianach spokój i wytchnienie. Nie wystarczy jednak samo uprzątnięcie niepotrzebnych drobiazgów. Cały sekret tkwi w zastosowaniu kilku kluczowych zasad feng shui, które poprawią przepływ energii w Twoim domu.

Twój dom - Twoje samopoczucie
W każdym pokoju, w zależności od jego przeznaczenia, znajdują się meble, dodatki, a kolory powinny odpowiadać nastrojowi, jaki chcesz stworzyć. Sypialnia ma być miejscem relaksu, więc nie powinno się w niej stawiać telewizora czy komputera. Należy unikać luster czy mebli z ostrymi kantami oraz zrezygnować z ostrych, jaskrawych kolorów.

Spokojny sen i dobre samopoczucie zapewnią miękkie, dekoracyjne poduszki, narzuty, łóżko z zagłówkiem oraz stonowana kolorystyka ścian.

Jeśli pokój do pracy ma być miejscem, w którym rozkwitnie Twoja efektywność i pomysłowość, koniecznie usuń wszystkie zepsute czy stare przedmioty, uporządkuj biurko oraz pomyśl o niebieskich ścianach lub akcentach kolorystycznych takich jak rolety.

Pamiętaj, że o prawidłowym przepływie energii w Twoim domu decydujesz właśnie Ty. A wszystko co możesz wykorzystać, masz pod ręką - światło, kolory, meble, rośliny i akcesoria.

Światło to podstawa
Feng shui doradza, aby do wnętrz wpuszczać jak najwięcej światła. Najlepiej, żeby było dzienne i mogło swobodnie wpadać do wszystkich pomieszczeń. Odsłonięcie ciężkich, grubych zasłon będzie nie tylko ulgą dla Ciebie i Twoich domowników, ale co najważniejsze - przyciągnie dobrą energię i pozwoli promieniom słonecznym stale gościć w Twojej sypialni, pokoju dziennym czy kuchni.

Jak ujarzmić światło dzienne, żeby wpadało dokładnie wtedy, kiedy tego chcemy i potrzebujemy? Rolety są najwygodniejszym i najprostszym sposobem. W zależności od tego, na jaki materiał się zdecydujesz, w jednej chwili możesz całkowicie rozjaśnić wnętrze lub je zaciemnić.

Dzięki nowoczesnym roletom dzień i noc łatwo dostosujesz ilość wpadającego światła, bez konieczności podnoszenia całej rolety.

Gdy już rozjaśniłeś pomieszczenia, pamiętaj również, że według feng shui ciemne kąty gromadzą negatywną energię. Dlatego rozprosz ją zawczasu lampami lub świecami.

Kolorowe nastroje
Otwierasz drzwi do sypialni - czujesz spokój i obietnicę relaksu. Wchodzisz do gabinetu, a motywująca energia nastraja Cię do wysiłku umysłowego. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest bardzo prosta - każde pomieszczenie ma właściwą sobie energię, która stymuluje odpowiednie funkcje organizmu i samopoczucie. Feng shui rozróżnia dwie przeciwstawne typy energii: żeńską i męską.

Energię żeńską (yin) charakteryzują ciemne, spokojne kolory, natomiast męską (yang) - jasne i pobudzające. Połączenie tych dwóch rodzajów energii we wnętrzach pozwala stworzyć równowagę w otoczeniu.

Szukasz idealnie dobranych barw?
Połączyliśmy dla Ciebie kolory ścian i rolet w Poradniku Lotari.

Nie trzeba od razu zmieniać aranżacji całego mieszkania. Drobne akcenty kolorystyczne, takie jak rolety, poduszki czy dodatki przyciągną pozytywną energię do każdego pomieszczenia. Jakie kolory najlepiej się sprawdzą? W sypialni najkorzystniejsze będą chłodne barwy, jak szarości, fiolety czy błękity. Potrzebujesz więcej energii - czerwień i pomarańcz doskonale ją stymulują. Natomiast ciepłe beże i brązy sprawdzą się w kuchni i salonie.

Nie próbowałeś jeszcze feng shui? Nie bój się zmiany na lepsze. Zacznij od dodatków tak indywidualnych, jak Ty i Twój dom. Odwiedź stronę www.lotari.pl.
zdj71

Nie masz uprawnień do komentowania