Menu

logo tjk main 

Konkurs - Kwietniowa premiera wydawnictwa Dlaczemu Wyróżniony

Konkurs - Kwietniowa premiera wydawnictwa Dlaczemu
Zwycięzcy otrzymają książki z autografem
 
Oliwia jest doskonała. Bystra, piękna, życzliwa. Posiada całą masę przyjaciół i cieszy się bezwarunkową miłością rodziców. Jest iskrą, która rozpala w sercach ludzi to, co najlepsze. Dlatego nikt nie rozumie, dlaczego zdecydowała się odejść. Sześć lat po tragicznych wydarzeniach Eli wraca do rodzinnego miasteczka na Mazurach. Pobyt w domu sprawia, że odżywają w niej obsesyjne wspomnienia dotyczące jej młodszej siostry. Aby poradzić sobie z traumą, Eli pod pseudonimem pisze książkę. Krótko po premierze, na światło dzienne wychodzą nowe okoliczności śmierci Oliwii - ktoś mógł prześladować nastolatkę. Rubinowe kwiaty, czarne motyle i nadzieja wplatają się w historię o rodzinie, miłości i odrodzeniu. Czy Eli zdoła odkryć prawdę, czy zatraci się w zapachu utraconych wspomnień?
 

Catherine Reiss to pisarka, której wcześniejsze powieści cieszyły się dużym zainteresowaniem czytelników. Jej talent literacki oraz umiejętność poruszania trudnych tematów sprawiły, że publikacje zdobyły lojalną rzeszę czytelników.

 

"Zapach Oliwii" to nowa powieść o charakterze thrillera New Adult, która opowiada historię bohaterki o imieniu Oliwia oraz jej siostry Eli. Książka porusza ważne tematy, takie jak żałoba, uzależnienie od narkotyków czy toksyczne relacje, co czyni ją niezwykle wartościową dla młodego czytelnika.

 
 

 

 

 Wygraj 1 z 4 książek

 Czas trwania konkursu: 09.05.2024 - 22.05.2024 włącznie, do godz. 24:00.

Będzie nam miło, jeśli:
Polubisz nasz FB fb
Polubisz post konkursowy
Udostępnisz post konkursowy
Zaprosisz do konkursu min. 3 znajomych i wskażesz ich w zgłoszeniu konkursowym


Odpowiedz na pytania:
Jak radzić sobie z traumą?
                                         Czy warto odkrywać prawdę?Odpowiedzi można zgłaszać na tej stronie konkursowej (komentarz) lub na FB w poście konkursowym (post) 

Regulamin konkursu TUTAJ

Ogłoszenie wyników do 14 dni po zakończeniu konkursu
 
 
 
Dołącz do naszego facebooka a będziesz na bieżąco z informacjami o tym konkursie i kolejnych  fb
powrót na górę

Komentarze

0
Katarzyna
1 tydzień temu
Każdy z nas (prędzej czy później), doświadcza (mniejszego czy większego) dramatu, który powoduje traumę. Takie coś nas zmienia, ma na nas wpływ, wzmacnia nas ale nie oznacza to, że mamy się tym zadręczać całe życie i tym żyć, karmić się tym i innych każdego dnia. Bo to jest męczące i nie powinno tak być. Trzeba iść do przodu, żyć dalej. Trudne doświadczenia były ale minęły i nie można się zatrzymać na tamtym etapie. One były po coś, może żeby nam coś pokazać, zmienić, doświadczyć, będziemy o nich pamiętać, one nas kształtowały ale życia nikt za nas nie przeżyje. Podobnie jest z odkrytą prawdą. Czasem mówi się, że lepiej jest "nie wiedzieć" - tak, nie ma co grzebać w przeszłości. Jeśli to dla kogoś bardzo ważne - dotrzeć do źródła prawdy - proszę bardzo, nie neguję ale wtedy trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność i po jej poznaniu - pogodzić się z nią. Taka jest moja rada - pogodzenie się....
Like Like Cytować
0
Aga
1 tydzień temu
Przeszłość nas kształtuje, dlatego nie możemy się całościowo od niej odciąć. Osobiście bardzo popieram zmianę miejsca zamieszkania, jeśli dana lokalizacja kojarzy nam się z traumatycznymi doświadczeniami. Nie warto też „trzymać” w swoim życiu toksycznych ludzi. ALE… zanim zostawimy z tyłu to, co było dla nas ciężkie, trzeba stawić temu czoła. Utrzymywanie kontaktu z ojcem, który nami poniewiera nie jest zdrowe, ale przed ostatecznym „sayonara” warto spojrzeć mu w twarz i uświadomić mu, że nie ma już nad nami kontroli. W przeciwnym razie cały czas będziemy żyć w strachu, co oznacza, że nie będziemy w stanie cieszyć się życiem w pełni. Wszystkie traumy, które w sobie nosimy, wydarzenia, o których chcemy zapomnieć lub o których pozornie zapomnieliśmy, takie doświadczenia, nawet jeśli nie wspominamy o nich na głos, ciągną nas w dół, pozbawiają radości życia, nie pozwalają się rozwijać. Traumę trzeba ZAWSZE przepracować. A potem odwrócić się na pięcie i pójść z lekkością w sercu naprzód!
Like Like Cytować