Menu

logo tjk main YT icon twitterprinterestfb

Zabawki z sex-shopu. Wstyd, czy normalność?

Zabawki z sex-shopu. Wstyd, czy normalność?
Seks, jak i gadżety erotyczne dawno przestały być tematem tabu. Zainteresowanie zakupem zabawek dla dorosłych jest tym większe, im bardziej chcemy zerwać z rutyną w łóżku. Poza tym, mogą służyć one nie tylko parom, ale są też świetne do zabaw solo.

Podejście do seksu jest zależne od płci.

CO WYBIERAJĄ KOBIETY?
Najczęściej wibratory i dildo, które dają całkiem inne doznania, a poza tym są źródłem nowych bodźców seksualnych.

wibratory - taki mały gadżet sprawdza się i dla par, jak i dla samej siebie. Wyróżnić można całkiem sporo rodzajów: zapachowe, smakowe, podwójne, smukłe i z różnymi prędkościami wibracji. Ich główne zadanie to stymulacja łechtaczki oraz pochwy. Wystarczy tylko dopasować prędkość i kąt drażnienia stref intymnych. Na rynku oprócz tradycyjnych wibratorów dostępne są też mniejsze wersje, wyglądające, jak...szminka do ust! Są eleganckie, nietypowe i można je bez problemu nosić w torebce.

nakładki wibracyjne - są jedną z przyjemniejszych zabawek dla Pań, którym ciężko osiągnąć orgazm poprzez klasyczną penetrację, a przy tym dają też mężczyznom nowe doznania. Ten malutki gadżet nałożony na penisa idealnie sprawdzi się w pozycji na jeźdźca, co będzie źródłem kolejnej stymulacji kobiecych narządów.

kulki gejszy - zwykle dwie kulki połączone sznurkiem, które wprowadza się do pochwy, i które wibrują z każdym ruchem kobiety. Co ciekawe, nie tylko dają one niekłamaną zabawę, ale też są ćwiczeniem mięśni pochwy, co skutkuje lepszymi doznaniami podczas stosunków.

„Od kilku lat jestem w szczęśliwym związku. Na nudę w łóżku nigdy nie narzekałam. Jasne, że kupujemy jakieś gadżety! W końcu seks to ma być zabawa” - Kasia, 31l.

Kobiety przestały wstydzić się swojej seksualności i bez ograniczeń mówią o tym, że po prostu lubią seks. Nie dziwi zatem ich chęć do sięgania po zabawki z sex-shopów, które mają wprowadzić coś nowego w dotychczasowych łóżkowych sprawach.

A CZYM INTERESUJĄ SIĘ MĘŻCZYŹNI?
Dla Panów zabawki erotyczne to głównie zaspokojenie ciekawości. Wybierają bardziej wyuzdane gadżety, które pomagają urzeczywistnić ich fantazje.

kajdanki i kneble - od czasu pojawienia się książek o Greyu, takie zabawki są coraz bardziej popularne. Wybrać można te puchowe i słodkie albo też ostre i z lateksu. Preferencje dowolne, wystarczy tylko wyobraźnia. Warto zaznaczyć, że o ile kobiety chętnie chcą być zdominowane przez mężczyzn, także i Panowie z coraz większą ochotą dają się wiązać!

pierścienie na penisa - małe nakładki, które założone na nasadę członka mają wzmocnić wzwód oraz wydłużyć sam czas trwania stosunku. Przy okazji stymulują także łechtaczkę partnerki. Nie mogą być one używane dłużej niż 20 minut i nie wolno ich stosować, gdy ma się problemy z krążeniem i cukrzycę.

„Nigdy z żoną nie próbowaliśmy ani zabawek, ani gier w łóżku. Zawsze uważałem, że takie rzeczy są dla starych kawalerów. Ale w końcu się skusiłem. Kupiliśmy kajdanki i fajne wdzianko dla żonki. Niezła odskocznia od rutyny!” - Paweł, 39l.

Seks to zabawa dla obojga i używanie różnych gadżetów do tego przeznaczonych ma być przyjemnością dla obu stron. Nie należy robić nic wbrew sobie, nawet jeśli namawia nas do tego partner. Może skończyć się to w najlepszym przypadku niechęcią do dalszych eksperymentów w sypialni, w najgorszym - rozstaniem.

Po erotyczne zabawki z sex-shopów sięgają wszyscy w różnym wieku i na różnych etapach swoich związków. Choć same gadżety uatrakcyjniają stosunek i sprawiają, że na nowo można odkryć swoje ciało, jak i ciało partnera, to w sklepach dla dorosłych warto kupić coś jeszcze.

prezerwatywy - bezpieczny seks jest najlepszy! Na rynku dostępny jest ogromny wybór antykoncepcji - od smakowych, przez prążkowane i ultra cienkie - warto, a nawet trzeba, skorzystać.

żele nawilżające - są dobre, gdy partnerka ma problem z suchością pochwy, ale sprawdzają się też przy seksie analnym. Najlepsze są te na bazie wody, które nie zawierają żadnych dodatków smakowych czy zapachowych.

Choć same zabawki dla dorosłych mogą wzbudzać różne uczucia - od pogardy do wstydu, to tak naprawdę nie ma ku temu żadnych przesłanek. Gadżety erotyczne mają tylko za zadanie dać przyjemność partnerom i być odskocznią od rutyny w sypialni.

Angelika Libelt
powrót na górę