Menu

logo tjk main 

ZOBACZ POZOSTAŁE PRZEPISY >

Wspomnienie karnawału - drinki w rytmie samby!

drinkirytmiesambyAmeryka Południowa kojarzy się z optymizmem, pasją, radością, tańcem oraz promieniami słońca. Znajdujący najpełniejsze ujście w brazylijskim karnawale temperament stał się inspiracją do połączenia tradycyjnego szkockiego smaku z orzeźwiającymi cytrusami. W efekcie powstała Ballentine’s Brasil, która przed miłośnikami niebanalnych, orzeźwiających i pełnych energii nowych smaków otwiera dostęp do wyjątkowych przepisów na drinki!

Brazylijska energia w drinku
Dla spragnionych imprezowiczów, którzy całą noc spędzają na parkiecie, polecamy drinki z whisky o aromacie brazylijskiej limonki. Za jej sprawą można się już w kilka chwil przenieść na roztańczony sambodrom. Brasil Libre to odpowiednik powszechnie znanego drinka Cuba Libre.

W jego skład analogicznie wchodzi:
•    40ml Ballantine’s Brasil
•    Lód
•    Coca-cola

Aby go przygotować, do wysokiej szklanki wlej whisky, dodaj lód, całość zalej colą. Na koniec - udekoruj szklankę ćwiartką limonki i delektuj się smakiem!

Brasil Smash to równie prosty i smaczny drink, który porwie do tańca każdego! Aby nogi same zaczęły się poruszać w rytm muzyki, wystarczy zaledwie: 40 ml whisky Ballantine’s Brasil, 10 ml syropu cukrowego oraz cząstki pomarańczy. Na początek ugnieć pomarańczę z cukrem, dodaj whisky, a całość uzupełnij kruszonym lodem.

Whisky z sokiem jabłkowym? Czemu nie! Glen Rio to propozycja prostego drinka, do którego wystarczy 50 ml Ballanitne’s Brasil oraz 150 ml soku jabłkowego. Napoje należy wlać do długiej szklanki, wcześniej wyłożonej kostkami lodu. Szklankę można udekorować plasterkami jabłka. Dla urozmaicenia smaku poleca się także przyprawić drinka szczyptą wanilii bądź cynamonu i kilkoma kroplami soku z limonki.

Brasil Fruit Cup to kolejny słoneczny drink, w którego skład wchodzi: 50 ml Ballantine’s Brasil, 30 ml czerwonego wermutu, 10 ml likieru pomarańczowego. Jest to orzeźwiający napój, który ma ziołowo-owocowy smak. Limonka może posłużyć tutaj zarówno za dekorację, ale również jako kwaśne uzupełnienie lekko cierpkiego posmaku.

Nie żegnaj się z karnawałem
Za sprawą tych cytrusowych drinków na bazie whisky karnawał nie musi być już tylko wspomnieniem - ten radosny nastrój może się utrzymać jeszcze przez długi czas! Teraz drinki z Ballantines’s Brasil mogą stanowić świetną rozgrzewkę przed każdą taneczną nocą, zaś latem z pewnością staną się orzeźwieniem w upalne dni. Niech taniec i pozytywna energia zainspiruje i Was - czekamy na więcej pomysłów na karnawałowe drinki, które będą nam towarzyszyły przez cały rok.
powrót na górę