Menu
logo tjk main

Najdziwniejsze hotele na świecie

Najdziwniejsze hotele na świecie

Luksus, wygoda, komfort - to czego szukamy we wszystkich hotelach. Chcemy wyjechać na wypoczynek i niczym się nie przejmować, chociażby tym, że łóżka są twarde, jedzenie niesmaczne, obsługa niemiła. Ale wśród nas, zagorzałych turystów odnajdziemy desperatów, którzy poświęcą swoje zdrowie, osobisty komfort dla spełnienia swoich czasem wręcz przerażających zainteresowań. O czym mówię? Przekonajcie się sami!

 

Wyjazd nad morze sprawia nam ogromną frajdę. Prażące słońce, piaszczysta plaża - szczyt marzeń każdego zmęczonego codziennością człowieka. Ale nie zawsze wyjazd nad morze musi kończyć się leżeniem plackiem na plaży.

W Norwegii, a dokładniej w zatoce Aalesund stoi wysoka, potężna latarnia morska Molja. Została ona przerobiona na hotel, w którym znajduje się aż 47 pokoi! Jeśli marzysz o wypoczynku w samotności nasłuchując szumu morskich fal – to jest idealne miejsce dla Ciebie!

Chciałabyś wiedzieć co czują niemowlaki leżące w inkubatorach? Nie ma sprawy! W Japonii powstał hotel, który oferuje noclegi w kapsułach o dość wysokim standardzie. Te dość małe kapsuły ułożone są rzędami, jedna na drugiej. W ogólnodostępnym pomieszczeniu można skorzystać z takich przyjemności jak jacuzzi czy łaźnia. Kto chętny?

Jednym z najbardziej znanych hoteli świata jest hotel śnieżny, który mieści się w Finlandii (Laponia). Śnieżna Wioska ma powierzchnię aż 20 tysięcy metrów kwadratowych! Każdego roku zwożone są tutaj tony śniegu, z której następnie rzeźbi się na nowo między innymi restauracje, galerię sztuki, dyskotekę oraz hotel. Panuje dość niska temperatura, sięgająca od 2 do 5 stopni Celsjusza. Gotowi na mroźne wrażenia?

Dość niedawno na Fidżi powstał głębinowy hotel. Mieści się on aż 14 metrów pod wodą! Można w nim spędzić maksymalnie 2 noce, a następnie resztę swojego urlopu przebywamy w domkach na plaży. Podwodne apartamenty kuszą oszklonymi ścianami i sufitem skąd podziwiamy rafę koralową i podwodne życie. Dodatkową atrakcją hotelu jest możliwość zawarcia ślubu pod wodą.

Znudziły Wam się luksusowe, małżeńskie łoża, wykwintne jedzenie, drinki z palemką, jacuzzi? Możesz wybrać się do zerogwiazdkowego hotelu w Szwajcarii! Podziemna część bloku mieszkalnego, solidna konstrukcja, 50 centymetrowe drzwi, a wszystko po to, aby chronić w dawnych czasach ludzi przed atakami atomowymi bądź chemicznymi. Nocować tutaj może tylko 14 osób na ośmio- i sześcioosobowych łóżkach, które stoją w ogromnych pomieszczeniach.

Kto nie słyszał o słynnej wyspie Alcatraz i mieszczącym się tam więzieniu o zaostrzonym rygorze? Teraz w Niemczech mamy możliwość skorzystania z "usług" takiego więzienia. W miejscowości Kaiserslautern powstał hotel, który jest jego odwzorowaniem. Lecz nie odnajdziemy tam pustych i gołych ścian, zamkniętych, więziennych cel, niesmacznych posiłków. Możemy tutaj skorzystać z wszelakich luksusów, a co najważniejsze możemy spać na wygodnym łóżku.

 

Takich najdziwniejszych hotelów na świecie jest mnóstwo począwszy od hotelu w zamku Hohenbeck (Niemcy), hotel Tram (Holandia), Hydropalace (Chiny), Pixelhotel (Austria) i wiele innych. Lecz trzeba się liczyć, że takie kuszące "atrakcje" mają swoją cenę, od kilkuset aż do kilku tysięcy złotych... Ale dla chcącego nic trudnego, prawda? :)

 

 

Paulina Dorna
Studentka Turystyki i Rekreacji w Poznaniu

Nie masz uprawnień do komentowania