Menu

logo tjk main 

ZOBACZ POZOSTAŁE PRZEPISY >

Czy alkohol tuczy? Poznaj niskokaloryczne drinki!

niskokaloryczne drinkiAlkohol jest kaloryczny - w związku z tym często wiąże się go z nabieraniem zbędnych kilogramów. Szczególnie niebezpieczne są drinki - pełne cukru napoje gazowane i soki dokładają kolejną cegiełkę. Na szczęście istnieją przepisy, które pozwolą nam cieszyć się doskonałym smakiem bez nadmiernego przyrostu kalorii.

Doskonałe przepisy na niskokaloryczne drinki
Powyższe przyczyny sprawiają, że alkohol jest jedną z pierwszych rzeczy, której pozbywamy się z naszego jadłospisu. Jest w tym bardzo dużo racji - szczególnie bardzo słodkie trunki (takie jak likiery) mogą zrujnować nasze wysiłki, nie oznacza to jednak, że musimy całkowicie zrezygnować z przyjemności, jaką przynosi ze sobą dobrze przyrządzony koktajl. Wystarczy wybrać odpowiednio czysty rodzaj alkoholu - zdecydowanie mniej tuczące będą na przykład drinki z whisky czy wódką - i zachować rozwagę w doborze dodatków.
Szczególną popularność - zarówno z uwagi na ich oryginalny smak, jak i wartości odżywcze - zdobyły w ostatnich czasach drinki na bazie warzyw.

Drink kuszący ognistą czerwienią
Jednym z najchętniej wybieranych drinków (szczególnie przez wiele kobiet), jest Ruby Queen. Jest to mieszanka 40 ml whisky wraz z 40 ml świeżego soku z buraków. W składzie możemy znaleźć również 20 ml syropu miodowego oraz 20 mil świeżego soku z cytryny. Tego typu napój alkoholowy możemy udekorować gałązką estragonu lub natką pietruszki.

Energia zieleni zamknięta w koktajlu
Kolejnym, bardzo popularnym drinkiem jest Green Whiskey Smash. Ze względu na swoją zieloną barwę, często jest kojarzony ze dniem św. Patryka. Do wykonania tego drinka potrzebne nam będzie między innymi 80 ml whisky. Zazwyczaj w tym przypadku rekomendowana jest whiskey irlandzka, jednak nie jest to ścisłą regułą. Ponadto niezbędny nam będzie również zielony ogórek oraz limonka, które powinny zostać pokrojone w drobną kostkę, kilka gałązek mięty oraz około 150 ml lemoniady. Jeżeli nie posiadamy lemoniady, z powodzeniem możemy ją zastąpić na przykład wodą z sokiem z limonki, zachowując proporcje 2:1.

Jeżeli posiadamy już wszystkie niezbędne składniki, powinniśmy je odpowiednio ułożyć na dnie szklanki. W pierwszej kolejności układamy ogórka na dnie, kolejno dodajemy do niego limonkę oraz miętę. Całość powinna zostać energicznie wymieszana, aby wszystkie składniki stworzyły jedną kompozycję, wydzielając przy tym sok. Dodajemy pokruszony lód oraz nalewamy trunek wraz z lemoniadą.

Warto pamiętać, iż kaloryczność alkoholu nie musi całkowicie eliminować go z naszego życia - jeżeli zachowamy umiar i wybierzemy odpowiednie przepisy, nawet kilka drinków nie zrujnuje pieczołowicie skądinąd przestrzeganej diety.
powrót na górę