Menu

logo tjk main 

ZOBACZ POZOSTAŁE PRZEPISY >

Kobieca strona drinków

Kobieca drinkIstnieje przekonanie, że kobietom nie wypada pić wódki - nic bardziej mylnego! Wódka to bardzo uniwersalny alkohol i bez najmniejszego problemu nadamy mu wyjątkowy, kobiecy charakter - a wszystko dzięki umiejętnemu doborowi dodatków.

Oto kilka dowodów na to, że drinki z wódką posmakować mogą każdej kobiecie!
Wakacje to czas, kiedy możemy pozwolić sobie na zasłużony odpoczynek - często spotykamy się również ze znajomymi, a spotkaniom takim zazwyczaj towarzyszy alkohol... Kobiety raczej wychodzą z założenia, że picie mocniejszych trunków jest nieco wulgarne - postaramy się udowodnić, że wcale nie musi tak być - wystarczy, że poprzez dodatki nadamy wódce kobiecy charakter.

Oto przepisy na drinki z wódką, które bez wstydu i zażenowania może wypić każda z nas!

Kobieta w wielkim mieście
Naszą propozycją dla kobiet, które utożsamiają się z wielkomiejskim stylem jest Cosmopolitan - ulubiony drink Carrie Bradshaw, bohaterki Seksu w wielkim mieście.

Sposób przygotowania jest bardzo prosty: do shakera wrzucamy kilka kostek lodu, a następnie wlewamy 40 ml wódki cytrynowej, 15 ml likieru Cointraeu, 15 ml soku ze świeżo wyciśniętej limonki oraz 30 ml soku żurawinowego. Całość dokładnie mieszamy i podajemy w kieliszku koktajlowym. Cosmopolitan podkreśla charakter współczesnych kobiet, łączy nowoczesność, kobiecość i odrobinę elegancji.

A może impreza nad morzem?
Plażowe przyjęcia bezapelacyjnie kojarzą się z młodością, energią i soczystymi kolorami. Biorąc w nich udział możesz zapomnieć o biurowym ubiorze i wysokich obcasach, ponieważ obowiązujący dress code to przewiewna sukienka, bose stopy i brak makijażu! Podczas całonocnego szaleństwa sprawdzi się koktajl Springtime Cooler. Kusi on swoją intensywną, zieloną barwą oraz zawartą w nazwie obietnicą chłodu.

Aby go przygotować do shakera wlewamy 40 ml wódki, 20 ml blue curacao, 60 ml soku pomarańczowego, 10 ml syropu cukrowego i 30 ml soku z cytryny. Wymieszane składniki przelewamy do szklanki wypełnionej lodem i przyozdabiamy papierową parasolką.

Elegancja z nutą słodyczy
Jeżeli najlepiej czujesz się w eleganckim wydaniu - podobasz się sobie w sukience i szpilkach - proponujemy Ci koktajl, który odzwierciedli Twoją osobowość. Drinkiem, który łączy kobiecość i elegancję jest Coco Jambo.

Za pomocą shakera miesza się 75 ml malibu, 25 ml wódki, 25 ml mleka i 5 ml soku z cytryny. Drinka podaje się w kieliszku koktajlowym, który przyozdabia się wiórkami kokosowymi. Podczas oficjalnego przyjęcia kieliszek z Coco Jambo wyglądał będzie bardzo elegancko i z pewnością nie wzbudzi negatywnych odczuć, mimo, że zawiera wódkę.

Receptura na udaną zabawę
Aby dobrze bawić się przez całą noc, a następnego poranka wstać bez przykrych niespodzianek, pamiętać trzeba o złotej radzie. Kobiecy organizm znacznie słabiej przyswaja alkohol, podstawową kwestią będzie więc zachowanie umiaru... Wiemy, że niektóre drinki mogą być tak pyszne, że trudno będzie się powstrzymać, ale pozwoli nam to na dobrą zabawę do białego rana!
powrót na górę