Menu

logo tjk main YT icon twitterprinterestfb

Wiosna!! Okiem mężczyzny.. moda

Wiosna!! Okiem mężczyzny.. moda

Mamy już za sobą pierwsze dni kalendarzowej wiosny. Wraz z jej nadejściem wszystko zaczyna budzić się do życia, dni stają się coraz dłuższe, a ludzie czując wiosenne słońce są o wiele bardziej optymistycznie nastawieni do otaczającej rzeczywistości.

Nagle okazuje się, że znajdujemy w sobie więcej siły i energii do działania, na które dotychczas brakowało nam chęci, radzimy sobie ze sprawami, których rozwiązanie wydawało nam się niemożliwe i dostrzegamy detale, na które wcześniej w ogóle nie zwracaliśmy uwagi. W czasie wiosny wstępują w nas nowe nadzieje, zaczynamy mieć plany i nieodparte przekonanie, że je zrealizujemy.

Wiosna to także czas, kiedy wreszcie pozbywamy się nadmiaru ubrań i możemy schować do szafy płaszcze, ciepłe swetry, szaliki czy czapki. Pozostawienie przez płeć piękną tego zbędnego balastu pozwala nacieszyć się nam mężczyznom przyjemnymi dla oka widokami, w końcu jesteśmy doskonałymi wzrokowcami, których uwadze nie umknie nawet najmniejszy szczegół, czy też zmiana w otoczeniu.

Mijane na ulicy kobiety niejednokrotnie prowokują nasze spojrzenia nie tylko swoim zachowaniem, ale i strojem, wszakże każda chce się wyróżniać z tłumu, a przede wszystkim z grona innych kobiet. Kuse spódnice, coraz bardziej wydekoltowane bluzki przykuwają wzrok niejednego przechodnia. Czy to źle? Bynajmniej. Nareszcie wiosna! Nie ma takiej siły, która sprawiłaby, że nie obejrzałbym się na ulicy za piękną kobietą o długich zgrabnych nogach i odpowiednio kształtnych biodrach. To leży przecież w naturze każdego samca. Uwielbiamy patrzeć na mające, czym oddychać kobiety, które w obcisłych spodniach, a najlepiej jak najkrótszych spódnicach podążają ulicami naszego miasta. Wiosna sprawia, że młode dziewczyny bardziej niż zwykle eksponują swoje wdzięki, a my możemy pożerać je wzrokiem. No cóż nie ma, co się oszukiwać, że jest inaczej, w końcu mężczyźni w tym także ja zwracają uwagę przede wszystkim na fizyczną atrakcyjność kobiety oraz na sposób, w jaki się ona porusza. I choć kobiety niejednokrotnie spędzają nam sen z powiek i przyprawiają nas o palpitacje serca to my faceci nie wyobrażamy sobie życia bez nich. To dzięki Wam piękne Panie monotonna szarość dnia codziennego przeistacza się w wielobarwną tęczę modnych strojów. Świat z dnia na dzień staje się coraz piękniejszy, a poranny bieg do pracy czy na uczelnie nie jest już tak bardzo jednostajny.


Kiedy jednak rozmyślam o zmianach, jakie w ubiorze kobiet powoduje wiosna nasuwa mi się zasadnicze pytanie, czy taki wiosenny, może trochę krzykliwy strój jest odpowiedni na każdą porę dnia i każdą okazję? Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta, gdyż są takie sytuacje, w których, nie wypada ubierać się skąpo i zbyt wyzywająco. I mimo, że jestem mężczyzną, który uwielbia patrzeć na kobiety to jednocześnie zdaję sobie sprawę z tego, że społeczeństwo, w którym przyszło nam żyć wyznacza pewne kanony zgodnie, z którymi w strefa-art-wojtekzależności od miejsca i czasu powinniśmy się zachowywać, czy też ubierać. Jednym z takich miejsc jest właśnie uczelnia i chociaż miło patrzeć na młode, modnie ubrane dziewczyny to nie wyobrażam sobie, aby tak samo ubierały się one na wykład z jakimś nobilitowanym doktorem, czy profesorem. Studentka ubrana w różowy top, czy też krótką spódnicę o długości 20 centymetrów nie spotka się raczej w tym przypadku z entuzjazmem prowadzącego zajęcia wykładowcy. Uważam, że uczelnia to instytucja, w której należy wymagać od studentek, aby ubierały się one tak, jak na to miejsce przystało.

Konkludując wiosna wiosną, stroje strojami, ale umiejętność dostosowania się do określonych i społecznie przyjętych standardów stanowi niezwykle ważny element naszego życia.

powrót na górę

Komentarze

0
Paulina Dorna
11 lat temu
Jak na pierwszy raz... SUPER! :) Ale Wy faceci jesteście tacy sami! ;)
Like Like Cytować
0
kasia
11 lat temu
Hmmm... ;P Interesujące ;D Jak Oni nas widzą :)
Like Like Cytować