Menu
logo tjk main

Rajskie wakacje w Grecji

Rajskie wakacje w Grecji
Grecja jest piękna o każdej porze roku. Położona jest w strefie klimatu podzwrotnikowego śródziemnomorskiego. Jego cechą charakterystyczną są suche i gorące lata oraz wilgotne i łagodne zimy. Różnica temperatur pomiędzy poszczególnymi krańcami Grecji, w tym wyspami, jest znaczna. Na terenach górskich w Grecji zachodniej i na Peloponezie spotkamy się z dużą ilością białego puchu. Zaś wschodnia część wybrzeża i wyspy to stosunkowo wysokie temperatury jak na zimę. W miesiącach zimowych szczególnie poleca się Kretę i Rodos, średnia temperatura wynosi 13 st. C. Urlop w Grecji jest przyjemny i latem, i gdy nieco chłodniej w Polsce.

Gdzie nocować w Grecji?
Jeśli myślimy o wakacjach w Grecji, pora zastanowić się nad noclegiem. W zależności od pory roku istnieje kilka możliwości noclegowych. Najtańszą opcją jest skorzystanie z kempingów, których na wyspach i w samej Grecji nie brak. Najczęściej wybierane są hotele, ale coraz większą popularnością cieszą się apartamenty i domy, które dają poczucie intymności i są bardziej komfortowe. Szczególnie, jeśli wybieramy się całą rodziną. Mniejsze i większe domki, przepięknie położone, często z widokiem na morze, to idealna opcja na wakacyjny odpoczynek w Grecji. Wokół tylko letni wiaterek, rozbijające się fale, nasz prywatny leżak i my. To przemawia na korzyść apartamentów i domów, gdy porównamy je z zatłoczonymi hotelami w sezonie.

Zapoluj na swój apartament
Jeśli nie wiesz gdzie szukać apartamentów w Grecji, to tu można znaleźć listę ofert apartamentów i domków na wakacje w Grecji. Na głównej stronie znajduje się wyszukiwarka, w którą wystarczy wpisać termin pobytu, miejsce oraz liczbę osób, a już po kilku sekundach pojawi się oferta apartamentów i domków. Portal szczegółowo prezentuje każdy apartament. W opisie zawarte są wszystkie ważne dla nas informacje, typu czy zwierzęta są akceptowane, czy apartament ma balkon, jakie jest jego wyposażenie, gdzie jest położony. Istotną kwestią jest odległość od lotniska. Dla mnie jest to ważne, ponieważ po kilku godzinach na lotnisku i locie, chciałabym jak najszybciej odpocząć, a i w dniu powrotu jak najdłużej cieszyć się cudowną Grecją.

Wakacje jak z bajki
Duże znaczenie ma położenie apartamentu, jeśli jesteśmy nastawieni na aktywność. Sprawdźmy zakładkę z mapką i okolicą, dzięki temu jeszcze przed wylotem można zaplanować czas. Dopytać o możliwości wykupienia wycieczek, wypożyczenia samochodu itd. Grecja jest tak różnorodna, że każdy wróci zachwycony. Dla lubiących życie nocne polecam Kretę, a dla poszukujących ciszy Korfu, które uznawane jest za najbardziej zieloną grecką wyspę. Do tego ciepłe morze i niezwykle sympatyczni Grecy, którzy ze stoickim spokojem i uśmiechem pracują, i odpoczywają.

Nie masz uprawnień do komentowania