Menu

logo tjk main YT icon twitterprinterestfb

Wakacyjne destynacje, które musisz odwiedzić

Wakacyjne destynacje, które musisz odwiedzić

Lato dobiega końca, a Ty jeszcze nigdzie nie wyjechałaś? Nie martw się, właśnie zaczyna się okres najgorętszych ofert last minite. Azja, Afryka, a może Ameryka Południowa - dokąd chciałabyś się wybrać?

Jak zaplanować wakacje marzeń?
Z urlopem zwlekamy zwykle do ostatniej chwili. Albo nie ma na niego czasu albo pieniędzy, ale kiedy już podejmiemy decyzję, nic nie powstrzyma nas przed zakupem biletów! A z tym, warto się chwilę wstrzymać i porównać wszystkie oferty, poszukać promocji i alternatywnych sposobów dojazdu lub noclegu. Praktyczne porady na temat ograniczania kosztów podróży znajdziecie w tym artykule:
www.kobietazkasa.pl/stylebook/podroze-z-klasa-za-male-pieniadzeGdzie się wybrać?
Przeglądając oferty biur podróży masz wrażenie, że każda z tysiąca ofert opisuje istny raj na Ziemi? Być może coś w tym jest! Cały świat wart jest zobaczenia, co nie oznacza niestety, że wszędzie będzie Ci się podobać. W ostatnich latach, biura podróży coraz chętniej zaczęły proponować nam wyjazdy do Azji, Afryki i Ameryki Południowej.

Co można tam zobaczyć, na co trzeba się przygotować i czy na pewno jest tam bezpiecznie? Zobacz, czym charakteryzują się poszczególne kontynenty:
Azja
To świat kontrastów. Rajskie plaże z katalogów podróżniczych to przeważnie Tajlandia, Malezja czy Indonezja. Tamtejsze wysepki w ostatnich latach ogromnie zyskały na popularności, co oznacza lepszą infrastrukturę turystyczną, ale i wyższe ceny oraz kradzieże. Duże miasta oferują ogromny wybór usług, ale nie grzeszą czystością, zwłaszcza w Chinach czy Indiach, gdzie trzeba uważać także na kwestie kulturowe. Jeśli poszukujesz w Azji piękna i spokoju, rozważ takie kraje jak Wietnam, Kambodża czy Laos.
Afryka
Wybierając się do Afryki przygotuj się na niezwykłą porcję wrażeń - od wodospadów, różowych jezior i dzikich zwierząt, po przeludnione miasta, obszary suszy i brak transportu. Taka podróż wymaga solidnych przygotowań, uwzględniających szczepienia i sprawdzenie danego kraju pod kątem sytuacji społeczno -politycznej. Jadąc tam, trzeba pamiętać, że Afryka to w większości kraje muzułmańskie. Jeśli jednak wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę i chcesz zapewnić sobie jak najpiękniejsze doznania, koniecznie odwiedź wyspy w pobliżu kontynentu - Zanzibar, Mauritius, Seszele.
Ameryka Południowa
Znajdziesz tu wszystko, czego poszukuje prawdziwy podróżnik - ocean, góry, miasta tętniące życiem i zielone szlaki, przez które trzeba przedzierać się z maczetą. Ameryka Południowa ma do zaoferowania całą paletę różnorodności: wieżowce Sao Paulo i gorący rytm życia w Rio de Janeiro, świątynia Machu Picchu w Peru, górujące nad Chile Andy, puszcze amazońskie i kojącą toń oceanu - w taką podróż trzeba się wybrać przynajmniej na kilka tygodni i lepiej nie jechać samemu.

powrót na górę