Menu
logo tjk main

Abc zdrowego odżywiania

Abc zdrowego odżywiania

Zdrowe odżywianie to przede wszystkim dokonywanie świadomych i właściwych wyborów. Wcale nie musi to oznaczać wyrzeczeń, kosztownych zakupów czy spędzania wielu godzin w kuchni. Ważne jest, żeby nasz jadłospis był urozmaicony, czyli zawierał różnorodne pożywienie. Pamiętajmy też o zachowaniu równowagi w jedzeniu np. po obfitym i tłustym obiedzie, pozwólmy "odpocząć" żołądkowi skromną kolacją, którą powinniśmy zjeść nie póżniej niż ok. godz. 19.00 (nasz organizm musi mieć czas, żeby ją "spalić").

Naprawdę warto zwrócić uwagę na to co jemy, bo ignorując ten temat, kompletnie nie zastanawiamy się nad konsekwencjami zdrowotnymi, które pojawią się za kilka lat. Nieregularne, szybkie oraz zbyt tłuste posiłki, wyrządzają nam więcej szkód w organiżmie, niż jesteśmy wstanie to sobie wyobrazić...(choroby, nadwaga).

Komentarze  

#1 klimk 2012-02-01 20:01
warto pamiętać nie tylko o tym, co jemy, ale także co pijemy. Do dobrze zbilansowanej diety powinniśmy włączyć zielona herbatę, a jeśli chcemy oczyścić organizm - polecam zieloną herbatę z algami morskimi sea detox Irvinga.

Nie masz uprawnień do komentowania