Menu

logo tjk main YT icon twitterprinterestfb

Przekąski? Samo zdrowie!

Przekąski? Samo zdrowie!
Jeśli na hasło przekąski reagujesz alergicznie, bo masz z tyłu głowy, że przekąski tuczą - zmień swój sposób myślenia. Przekąska przekąsce nierówna: nie musisz sięgać po tłuste i słone chipsy czy karmelowe batony. Jest mnóstwo innych możliwości. Nie wierzysz? No, to popatrz: ta lista na pewno zawiśnie na widocznym miejscu w twojej kuchni.

Przekąsek lista osobista
1.    Surowe warzywa. Kolorowy talerz przekąsek podanych z dipem z chudego jogurtu doprawionego wedle uznania (czosnek, zioła): krążki chrupiących marchewek, pokrojony w słupki zielony ogórek czy seler naciowy, pomidorki koktajlowe, rzodkiewki i co tam jeszcze lubisz. Niskokaloryczne przekąski, na widok których ślinka cieknie.
2.    Suszone owoce: soczyste kalifornijskie śliwki (doskonale regulujące trawienie), żurawina, morele, jabłka. Na przednówku, kiedy „świeże” owoce tchną piwnicznym odorem - idealne.
3.    Orzechy i orzeszki wszelkiego autoramentu: włoskie, laskowe, orzechy nerkowca i orzeszki ziemne. Dobre dla mózgu i nie tylko.
4.    Pestki słonecznika i dyni. A może sałata z dobrym sosem, posypana prażonymi ziarnami? Będziesz przekąszać i przekąszać, i przekąszać… - pycha!
5.    Babeczki z kaszy jaglanej albo warzywno-jajeczne muffiny. Poszukaj przepisów w Internecie i poczuj siłę swojej kulinarnej wyobraźni.

Przekąski to nie grzech
W pochłanianiu przekąsek nie ma nic złego. Zwłaszcza osoby zapracowane, które nie zawsze mogą znaleźć czas na dwudaniowy obiad, lubią pojadać w oczekiwaniu na „coś konkretnego”. Należy jedynie pamiętać, że właśnie pojadając i zaspokajając głód przekąskami, powinnyśmy zwracać baczną uwagę na to, co trafia do naszego żołądka. Niskokaloryczne przekąski zaspokoją głód, dostarczą witamin i mikroelementów oraz sprawią, że burczenie w brzuchu nie będzie odwracało naszej uwagi od pilnych spraw zawodowych. Jeśli nasze codzienne przekąski są naprawdę niskokaloryczne, od czasu do czasu możemy sobie pozwolić na kaloryczną bombę.

Osobom pracującym intelektualnie warto polecać do pojadania orzechy i orzeszki: doskonale wpływają na pracę mózgu. Niektóre z nas nie mogą ich jeść ze względu na dolegliwości wątroby - orzechy są ciężkostrawne - ale zawsze warto przemycić odrobinę orzechów w naszej diecie: chociażby jako dodatek do sałatki. Zmiana złych nawyków żywieniowych na dobre nie jest trudna. Nie mów więc sobie: od jutra koniec z przekąskami. Mów: od jutra jem zdrowe niskokaloryczne przekąski. A od czasu do czasu - wisienka na torcie i przekąska niezdrowa, wytęskniona, wyczekana… - a może nie będzie już takiej potrzeby…?

Więcej niskokalorycznych przekąsek można znaleźć na stronie www.felixpolska.pl
powrót na górę