Menu
logo tjk main

Czy kobiety lubią się zakładać?

Czy kobiety lubią się zakładać?
Według różnych szacunków, kobiety stanowią od 5 do 13% klientów firm bukmacherskich. Część z nich obstawia zakłady sportowe, większość jednak woli typować wydarzenia ze świata rozrywki, filmu czy show-biznesu. I to właśnie z myślą o paniach bukmacherzy stale rozwijają swoją ofertę niesportowych zakładów wzajemnych.

Według badania CBOS-u, statystyczna Polka wydaje na gry hazardowe 86 zł rocznie. Najpopularniejsze wśród pań formy hazardu to loterie liczbowe, zdrapki czy konkursy sms-owe. Dlaczego jednak kobiety w ogóle grają? - Stwierdzenie, że ludzie grają dla wielkich pieniędzy byłoby uproszczeniem. Wizja spełnienia marzeń i wizji, do których pieniądze są niezbędne, jest kluczowa. Marzymy nie o milionie złotych, lecz o wypoczynku, szczęśliwej rodzinie, stabilizacji albo wręcz przeciwnie, zdobywaniu świata. Nasze gry czynią spełnienie tych marzeń realnym - powiedział portalowi natemat.pl dyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju Produktów w Totalizatorze Sportowym Konrad Komarczuk. Co jednak ciekawe, z roku na rok rośnie liczba kobiet obstawiających zakłady bukmacherskie (źródło). Według różnych badań, stanowią one od 5 do 13% klientów tego typu firm.

Kobieta u bukmachera
W przypadku zakładów bukmacherskich sport i polityka wciąż pozostają domeną mężczyzn, choć oczywiście są tu wyjątki. Kilka lat temu pewna Brytyjka w średnim wieku wygrała na zakładach piłkarskich ponad 575 tys. funtów. Typując wyniki kierowała się co prawda nie fachową wiedzą na temat futbolu, ale tym, czy dana drużyna miała ładnie brzmiącą nazwę. Nie zmienia to jednak faktu, że są panie, które lubią obstawiać sport chociażby dla zabawy. Druga sprawa, że - jak widać na powyższym przykładzie - można na tym zdobyć prawdziwą fortunę.

Większość kobiet woli jednak zakłady niesportowe i trzeba przyznać, że tego typu oferta jest u bukmacherów coraz szersza. I tak jedna z polskich firm umożliwia swoim klientom, również płci żeńskiej, typowanie, kto na koniec VIII serii niezwykle popularnego w naszym kraju „Gra o Tron” będzie władcą Siedmiu Królestw. Największe szanse ma na to Jon Snow (kurs 2,50) przed Daenerys Targaryen (kurs 2,85) oraz Tyrionem Lannisterem (8,5). W orbicie zainteresowań analityków innej firmy bukmacherskiej znalazł się coroczny konkurs Eurowizji. W tym roku faworytem do zwycięstwa jest piosenka „Toy” reprezentującej Izrael wokalistki Netty - kurs na Jej wygraną wynosi 2,5. Dalej w rankingu znajdują się reprezentanci Bułgarii (8,00), Australii (9,00), Estonii i Czech (10,00). Niestety dużych szans na wygraną nie daje się Polsce - jeśli nasz duet Gromee/Lucas okaże się najlepszy, będzie można zarobić aż 125 zł na każdą postawioną na to złotówkę.

Jeszcze inna firma bukmacherska (źródło: legalsport.pl ) umieściła w swojej ofercie bardzo popularny wśród Polek program rozrywkowy „Taniec z Gwiazdami”, który od lat przyciąga przed ekrany miliony widzów. W tej edycji największą faworytką do odebrania Kryształowej Kuli jest trenerka fitness Katarzyna Dziurska (kurs 2,10). Tuż za jej plecami plasuje się prezenterka telewizyjna Beata Tadla (kurs 3,65) i kontrowersyjny raper Popek (4,50). Należy pamiętać że w Polsce zgodnie z obowiązującym prawem stawianie zakładów jest dozwolone u legalnych bukmacherów, posiadających licencję Ministerstwa Finansów. Zakłady bukmacherskie mogą uzależniać - graj odpowiedzialnie i rozważnie.

Nie masz uprawnień do komentowania