Menu
logo tjk main

Gej - najlepszy przyjaciel kobiety?

Gej - najlepszy przyjaciel kobiety?

Przed tobą wyjście na bardzo ważną imprezę. Lubisz, gdy męskie spojrzenia zatrzymują się właśnie na tobie. Jednak jak zwykle dopada cię syndrom pustej szafy. Nic straconego, jeszcze możesz wybrać się na szybkie zakupy.

W tak ważkiej kwestii lepiej nie ufać nawet najlepszej przyjaciółce. Mimo wszystkich deklaracji o tym, jak się kochacie i nigdy nie opuścicie, kobiety są tylko kobietami i zazdrość jest wpisana w ich naturę. Na zakupach przejawia się to najsilniej. Zwłaszcza jeśli na imprezę macie iść razem. Przyjaciółka nie może przecież wyglądać gorzej od ciebie!

W takiej sytuacji niezawodną pomocą okazuje się przyjaciel – gej.

Niezależnie od tego czy jest homoseksualistą, stereotypowym, zachwycającym się błyskotkami czy też męskim i powściągliwym. Na przyjaciela geja zawsze możesz liczyć.

Przecież on idealnie zna punkt widzenia facetów, wie w czym będziesz się podobać, a czego lepiej unikać. A co najważniejsze będzie szczery i obiektywny, bo przecież nie jesteś dla niego żadną konkurencją i chce dla ciebie jak najlepiej.

Ostatnimi czasy pojawiła się wręcz moda na przyjaźń z homoseksualistami. Największe celebrytki pokazują się na zakupach ze swoimi przyjaciółmi, chwalą tego typu znajomości i zapalczywie je promują. Moim zdaniem to jednak trochę uprzedmiotowianie. Przyjaciel nie ma być dodatkiem do butów, ale bratnią duszą, której możesz powiedzieć wszystko.

Taką właśnie osobą jest niewątpliwie gej. Z natury wrażliwszy, borykający się przecież z tymi samymi problemami co my. Też chce znaleźć mężczyznę swojego życia! Za każdym razem, kiedy pokłócisz się ze swoim partnerem lub koleżanką, czy będziesz miała jakiś problem, wystarczy jeden telefon.

Mimo tego, że znasz jego preferencje, męskie ramię to zawsze męskie ramię i działa o wiele bardziej kojąco niż przytulenie do przyjaciółki.

Przy takiej osobie możesz czuć się całkowicie bezpieczna. Nie dość, że nie ryzykujesz że będzie oczekiwał od ciebie coś więcej, to może skutecznie odstraszać namolnych adoratorów, udając twojego partnera.

Jeśli przyjaźnisz się ze stereotypowym gejem, możesz robić z nim praktycznie to samo, co z najlepszą koleżanką. Wyjścia do fryzjera, na zakupy, oglądać komedie romantyczne. Kawusie, maseczki, ploteczki.

Co więcej, taki przyjaciel nie bywa zazdrosny. Jest to cecha większości panów. Nie mówię oczywiście o zazdrości mężczyzny o swoją kobietę. Czasem jednak potrzebujesz wygadać się właśnie przedstawicielowi płci przeciwnej, chociażby dlatego, żeby poznać właściwy punkt widzenia. Będąc w związku możesz być pewna, że spotkanie z przyjacielem gejem nie wzbudzi zazdrości twojego partnera, inaczej niż w przypadku kolegi heteroseksualnego. Inaczej też, niż w przypadku rozmowy z koleżanką, zachowa się przyjaciel gej. Opowiadając mu o przygodach na imprezie, nowym zakupie czy odniesionych sukcesach, będzie cieszył się razem z tobą zamiast życzyć ci jak najgorzej. Dzieląc się z koleżanką wrażeniami o nowo poznanym chłopaku, nie masz tej pewności.

Przy geju możesz poczuć się jak prawdziwa księżniczka. Niezależnie od tego czy masz makijaż i wieczorową sukienkę, czy biegasz po domu w dresie. Jesteś kochana, cudna i śliczna jak z obrazka! Mężczyźni heteroseksualni mają problemy z okazywaniem uczuć. Tak samo kobietom rzadko udaje się prawić komplementy innym paniom. Homoseksualni przyjaciele nie mają za to najmniejszych oporów by na każdym kroku przypominać ci jaka jesteś wspaniała.

Każda znajomość może jednak doprowadzić do zawodu. Niekoniecznie miłosnego, chociaż zdarzały się i takie przypadki. Trudno bowiem nie zakochać się w mężczyźnie, który słucha tego, co do niego mówimy, nie kręci nosem podczas zakupów i przytula, nie mając żadnych niecnych zamiarów. To ideał! I czasem zapominamy, że przecież ma inną orientację seksualną. Może być też tak, że za bardzo przyzwyczaimy się do takiej relacji z przedstawicielem płci przeciwnej. Potem, w związku, będziemy oczekiwały podobnego traktowania, które nie leży już w naturze mężczyzn heteroseksualnych.

Przyjaźń z gejem może więc stanowić niebezpieczną pułapkę dla naszych uczuć. Nie zapominajmy jednak o jej zbawiennym działaniu na naszą duszę. O spokoju jaki daje taka znajomość. Bez zazdrości i rywalizacji a z idealnym porozumieniem na wielu płaszczyznach.

 

Aleksandra Pelz, 21l.

Nie masz uprawnień do komentowania