Menu
logo tjk main

Dlaczego strzelamy focha

tommy-noker.deviantart.com Foto: tommy-noker.deviantart.com

W rozmowie z facetem zadałam pytanie - co sądzi o kobiecych fochach? Usłyszałam: "Uuu! Temat rzeka!". Pewnie zastanawiacie się czy rzeczywiście ma rację? Oczywiście, że ma! My kobiety nie do końca potrafimy się zgodzić z tym. Dlaczego? Zacznijmy od początku...

Co to jest "FOCH"?
Nielogiczne zbulwersowanie kobiet pod wpływem nielogicznego zachowania swojego partnera co kończy się zazwyczaj bezsensownym zachowaniem ciszy na bliżej nieokreślony czas ;)


Co nas tak bardzo irytuje?

To co nie idzie po naszej kobiecej myśli. Czyli mówiąc wprost - WSZYSTKO! A bo on zapomniał o naszych urodzinach, zostawił skarpetki na środku pokoju, założył niewyprasowaną koszulkę, ogląda się za dziewczynami, nie ogolił się, bo trawa jest zielona, a niebo niebieskie! Strzelamy fochem pod byle pretekstem...


Ile czasu zajmuje nam strzelanie focha?

Nie ma na to żadnej reguły. Niektóre te najmniejsze foszki mogą trwać do kilku minut, a inne od jednego dnia do nawet kilkunastu!


Jak skutecznie zwalczyć kobiecego focha?
 (skierowane przede wszystkim do panów)
Każda kobieta lubi co innego... I musicie panowie się liczyć z dość sporymi kosztami finansowymi jak i kosztami na tle psychicznym bądź fizycznym. Przede wszystkim pamiętajcie o podstawach: kwiatki, czekoladki, zaproszenia na randki itp. Stare sposoby są jak najbardziej najskuteczniejsze! Ale takie gesty jak całus z zaskoczenia, przytulańce, masaże też skutkują dobrym humorem partnerki.


My kobiety jesteśmy specyficznymi istotami. Mamy błysk w oku, nieskazitelny urok, jesteśmy subtelne i mamy CHARRRAKTEREK! Faceci nas ubóstwiają za wszystko, ale jednego czego w nas nie znoszą to są właśnie te fochy, bo pojawiają się NAGLE a oni nie wiedzą o co nam chodzi… Strzelamy je co chwilę, nie zważając na okoliczności i na konsekwencje. Nikt nie jest w stanie zliczyć dokładnie ile przeciętna kobieta strzela focha w ciągu dnia...


My uwielbiamy strzelać fochami jak z procy! Dlaczego? Lubimy być pewne swego. Kiedy na horyzoncie pojawia się zagrożenie (czyt. konkurencja) - ostentacyjnie wyciągamy swoją najsilniejszą broń i strzelamy ostrymi nabojami - fochami. A co na to panowie? Nie rozumieją nas, naszych dziwnych zachcianek, a szczególnie tego dlaczego się obrażamy na nich w kółko. Muszą uważać na słowa i niekontrolowane gesty. Panowie z odpowiednim już stażem w związku, nauczyli się z obserwacji nas, jak w takich momentach "przetrwać" i często schodzą nam z drogi, bo są pewni, że zaraz nam minie. Ta sztuka dotyczy mężczyzn "mądrzejszych" o lata doświadczeń związku partnerskiego :)


Płeć męska będzie miała nie lada problem aby odróżnić nasze foszki od fochów i im zaradzić - och, mężczyźni! Ale my dobrze wiemy kiedy wystarczy zwykły buziak, a kiedy kwiaty czy romantyczna kolacja to dla nas za mało. No właśnie kiedy?


Rodzaje podstawowych fochów:

FOCH KOKIETKI
Nasze urocze foszki zazwyczaj okazujemy aby zwrócić uwagę partnera na swoją osobę. Taka forma kokieterii doskonale się sprawdza! Facetów podniecają i pociągają kobiety z małym grymasem na twarzy. My za to uwielbiamy się słodko droczyć i patrzeć jak mężczyzna za nami "biega".

FOCH O NIC
Niewiadomo kiedy, niewiadomo za co, niewiadomo dlaczego - niewiadomo nic! Foch o nic! Pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie kiedy nikt tego się nie spodziewa. Nie jest znany powód takiego focha, ale doskonale widać, że on jest.

FOCH Z PRZYTUPEM
Gorzej kiedy znajdujemy się w nieprzyjemnej sytuacji, na pierwszy rzut oka bez wyjścia. Wtedy kobiecy foch kończy się stanowczym obrotem na pięcie albo solidnym "liściem". Co wtedy począć? Wyjść, wyłączyć telefon i pod żadnym pozorem nie wdawać się w bezsensowne dyskusje. Chwila przemyśleń zrobi dobrze wybuchowej partnerce i skruszonemu samcowi.


Jak już doskonale wiemy - z mężczyznami jak z dziećmi. Wszystko trzeba im wytłumaczyć, czasem wręcz dosadnie. Tak samo temat focha przyprawia ich o dreszcze. Na nasze szczęście nie wiedzą również na czym tak dokładnie polega technika strzelania focha. A to nasza słodka tajemnica! Każda z nas nie tylko różni się urodą i drapieżnym charakterkiem, ale również ma własne metody jak osiągnąć swój cel. Czasem z przytupem, czasem z odrobiną pikanterii! To dzięki nam jest tak ciekawie!


PS. Zróbcie dobry uczynek i niech wasz facet też to przeczyta!

Komentarze  

0 #3 Tak..Jacek 2018-05-18 22:28
Co to za podejście tragedia , każdy ma uczucia , a nie , że ona ma taki kaprysy . Jak się kogoś kocha , to chyba nie chce żeby ktoś cierpiał i się denerwował lepiej porozmawiać , a nie że facet to obiekt żeby wyładować emocje , egoistyczne myślenie , jakbyśmy byli pionkami , a oni muszą nas nastawić na dobrą drogę , no ludzie , porąbało Was do reszty . To jest właśnie jak kobieta myśli , że jest niewiadomo kim a jak przychodzi ma 30 lat i się budzi czemu nie ma mężczyzny i wtedy jest dobra i nie ma fochów czemu? bo wie że nie ma wyboru a tak przebiera i nie wiadomo co robi ..
Cytować
+1 #2 Paulina Dorna 2011-09-09 18:50
Dlatego też na koniec tego artykułu wyciągnęłam taką konkluzję :) Po chwili przemyśleń czas na ROZMOWĘ we dwoje :) Cieszę się, że sami potraficie dojść do odpowiednich wniosków po przeczytaniu moich artykułów
Serdecznie pozdrawiam i polecam inne artykuły! :)
Cytować
+2 #1 Kasia 2011-09-09 12:51
"Jak już doskonale wiemy - z mężczyznami jak z dziećmi. Wszystko trzeba im wytłumaczyć, czasem wręcz dosadnie." - sedno. . . Żadnym fochem niczego facetowi nie wtłumaczysz. można tym jedynie idealnie zniszczyć kolejny związek. Istnieje jeszcze coś takiego jak rozmowa. Polecam
Cytować

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież