Menu
logo tjk main

Tytułem wstępu

Tytułem wstępu

Przez całe życie kreujemy swoją osobę, sięgając tak naprawdę do korzeni. Zazwyczaj jednak nie zabiegamy oto by poznać drogę jaką pokonały inne kobiety, by nasze dotychczasowe życie przybrało taki, a nie inny kierunek.

Patrząc na sylwetki sławnych kobiet w poszczególnych epokach, możemy czerpać z nich wzorzec bądź też dowieść przez pryzmat ich życia, że sława czy pieniądze to tylko chwilowy stan szczęścia, który może nas zgubić i przytłoczyć.

W nowym cyklu poświęconym historii kobiet, chciałabym zabrać Was, drogie Czytelniczki w podróż w czasie, do większych i mniejszych stolic, mieścin i wsi, gdzie powstawały cząstki współczesnej kobiety – silnej, modnej, kreatywnej. Opowiedzieć historię ewolucji postrzegania płci pięknej, jaka dokonała się na przełomie epok w dziedzinie sportu, mody czy światowej kinematografii. A przez ukazanie różnych kreacji opisywanych postaci, pokazać kobietę w roli matki, bohaterki, czy rewolucjonistki.

Historia, która czasem wydaje się bardzo odległa często zatacza koło. Podziwiamy i szanujemy tych którzy włożyli wkład w lepsze jutro. Myślę, że i my sami przez determinację i wiarę w marzenia, odnajdziemy w sobie cząstkę, podarowaną światu przez wspominane kobiety.

Niech owy nowy dział, pozwoli Wam dotykać stopami wyobraźni ulic, którymi kiedyś poruszały się Panie ze zdjęć, o pewnym spojrzeniu, z wypisanym doświadczeniem na twarzy. 

Serdecznie pozdrawiam i zachęcam do wspólnych podróży.

Magdalena Sobczak

 


 

1-12

 

 

Ten artykuł oraz wiele ciekawych innych przeczytasz w naszym
magazynie-miesięczniku TO JA KOBIETA. ZAPRASZAMY!

Nie masz uprawnień do komentowania