Menu
logo tjk main

Poszukiwanie męża lub żony za pomocą portalu randkowego

Poszukiwanie męża lub żony za pomocą portalu randkowego
Z każdym rokiem rośnie odsetek osób, które wykorzystują portale randkowe nie tylko do zabawy, ale do poszukiwania dla siebie partnera na resztę życia. Związane jest to z jednej strony z upowszechnieniem się Internetu jako narzędzia codziennego, a z drugiej strony z potwierdzoną skutecznością portali randkowych w kojarzeniu par małżeńskich. W Europie na razie brakuje wiarygodnych badań na ten temat, ale w Stanach Zjednoczonych w dużych miastach już ponad połowa par na ślubnym kobiercu poznała się za pomocą Internetu. Nie wszystkie z nich korzystały oczywiście z portali randkowych, ale trend jest bardzo jasny. Jeśli jednak chcemy, by nasze łowy były skuteczne, musimy postępować według kilku prostych, zwykle zdroworozsądkowych zasad.

Właściwy portal
Wiele osób pyta jaki portal randkowy wybrać i jaki portal randkowy jest bezpieczny? Zacząć trzeba od tego, że portale randkowe są różne. Nie trzeba raczej nikomu tłumaczyć, że niektóre serwisy nastawione są raczej na zabawę dla młodych ludzi, a inne na budowanie relacji wśród osób w każdym wieku. Podnosimy ten element nie dlatego, że ktoś przez przypadek mógłby wybrać portal dla nastolatków, gdzie ślubu jeszcze żadnego nie było, ale dlatego, że druga skrajność także jest pułapką. Miłości nie da się zadekretować i tam, gdzie szuka się jej najmocniej, presja zabija zwykle uczucia. Najlepsze są portale neutralne, gdzie nie ma ani specjalnego nastawienia na cele matrymonialne, ale zbędnego promowania „dobrej zabawy”. Równowagę bardzo łatwo wyczuć, ponieważ objawia się ona zwykłym ignorowaniem tematu. Jeśli wejdziemy na stronę główną serwisu takiego, jak chociażby portal randkowy Buziak.pl, nie zobaczymy tam nic, oprócz zdjęć profilowych uczestników serwisu. Buziak.pl jest bezpiecznym serwisem randkowym, nie wiąże użytkowników żadną umową ani nie wymaga żadnych obowiązkowych opłat. Nikt nikogo do niczego nie zmusza i to jest zdrowe podejście.

Kreacja samego siebie
Ten element poszukiwania trwałego związku także może wydawać się oczywisty, ale nie dla nas samych, kiedy własnoręcznie tworzymy dla siebie profil internetowy w portalu randkowym. Mowa oczywiście o uczciwości. Jest to dość duże i zazwyczaj elementy profilu w portalu randkowym, które uzupełniamy, są bardzo odległe od balansowaniu na granicy pomiędzy prawdą i oszustwem, ale wszyscy mamy tendencję do upiększania siebie samych, w sensie dosłownym i metafizycznym. Chodzi mianowicie o to, że kiedy szukamy miłości, staramy się być bardziej atrakcyjni, niż jesteśmy, a właściwie niż sami się za takich uważamy. Jest to gigantyczny błąd, ponieważ zabiegi polegające na wykorzystaniu zdjęcia, gdzie nasi znajomi mają problem nas rozpoznać, albo przesadne szafowanie umiejętnościami i zainteresowaniami wcale nie zrobi z nas osoby bardziej atrakcyjnej, ale zaprezentuje nas poniekąd w krzywym zwierciadle. Osoba, która szuka nas, nie będzie miała szansy znaleźć naszego profilu, ponieważ w jego miejsce wstawiony został profil osoby do nas trochę podobnej, ale nami nie będącej. Naprawdę warto powstrzymać się przed koloryzowaniem i jeśli lubimy w piątek wieczór usiąść przed telewizorem i obejrzeć film, to przecież szukamy nie osoby, która wyciągnie nas na miasto, ale takiej, która usiądzie z nami i będzie tego realnie chciała. Warto sobie uświadomić, że nie jesteśmy jakimiś unikatami o upodobaniach i zwyczajach, których nie dzieli z nami nikt inny. Warto je pokazać, bo wtedy podobni ludzie sami się znajdą.

Kwestia oczekiwań
Według badaczy, osoby pozostające bez partnera dzielą się w większości na takie, które są emocjonalnie niedostępne, gdyż nie mogą być z osobą, z którą chciałyby być, oraz na takie, które nie potrafią znaleźć zadowalającej ich osoby. Pierwszej grupie nie jesteśmy w stanie pomóc, bo ich los, na szczęście dość rzadko spotykany, jest tematem na grecką tragedię, ale druga grupa osób pojawia się masowo zwłaszcza wśród tak zwanych singli. Na portalach randkowych szukanie osoby idealnej jest wielką pułapką, ponieważ wiele serwisów daje nam możliwość określenia najdrobniejszych szczegółów, takich jak kolor oczu czy dokładnie stopniowany stosunek do alkoholu. Nie jest prawdą, że przeciwieństwa się przyciągają, ale nawet wśród małżeństw z pięćdziesięcioletnim stażem nie znajdzie się nikogo, kto miałby we współmałżonku swoją idealną kopię czy ucieleśnienie wymarzonego partnera. Zamiast starać się znaleźć osobę idealną, warto jest wykonać test dopasowania, jaki można znaleźć w portalu randkowym Buziak.pl i w innych serwisach, za pomocą którego wyszukać można osoby o w miarę zbliżonym do nas temperamencie i zapatrywaniu się na sporą ilość dość podstawowych spraw. Kwestia koloru oczu czy włosów jest tutaj pomijana całkowicie, ale przecież jeśli myślimy o nawiązaniu trwałego związku, marginalnie istotne cechy fizyczne nie mogą być dla nas ani wyznacznikiem, ani nawet wskazówką pozwalającą na dokonywanie selekcji. Trzeba zapomnieć o małostkowości i skupić się na sprawach najważniejszych.