Menu
logo tjk main

Owocowe rozkosze

Owocowe rozkosze
Bardzo ważne jest, aby do diety malutkiego dziecka stopniowo wprowadzać po jednym składniku, aby móc zaobserwować zarówno jego reakcje smakowe, jak i alergiczne. Już od czwartego miesiąca życia powinno się podawać niemowlętom owoce i warzywa, które dostarczą do jego organizmu niezbędne witaminy i mikroelementy, a także urozmaicą dotychczasowe posiłki.

O czym warto pamiętać wybierając owoce w słoiczkach?

Tego typu desery powinny zawierać wyłącznie produkty pochodzące z ekologicznych upraw, bez żadnych ulepszaczy, konserwantów, sztucznych zapachów, ani też dodatku cukru lub innych słodzików. Bardzo ważne jest, aby były zapakowane w szklane słoiczki, ponieważ z plastikowych lub foliowych opakowań do środka owoców przenikają szkodliwe bisfenole A (BPA), które powodują zmiany w układzie hormonalnym. Jednocześnie zawartość słoiczka powinna być dostosowana do układu pokarmowego dziecka, ponieważ deser należy spożyć tuż po jego otwarciu. Data ważności produktu powinna być stosunkowo krótka, bowiem musy i przeciery są pasteryzowane, a stosowanie konserwantów przedłużających termin spożycia jedynie niszczy wartości odżywcze. Wskazane jest zwrócenie uwagi na samą konsystencję produktu, bowiem nie może być ani zbyt gęsty (sprawiałoby to trudności w połykaniu) ani zbyt rzadki (dziecko powinno powoli uczyć się przegryzać, a nie nadal tylko biernie połykać jedzenie).

Owocowe wariacje smakowe

Te wszystkie wymagania spełniają owoce dla niemowląt firmy Gerber. W swojej ofercie posiadają kilkanaście wariantów smakowych, wśród których najpopularniejsze są musy jabłek z brzoskwiniami, owocami leśnymi i delikatnymi śliwkami, a także przeciery bananowe, morelowe, winogronowe i marchewkowe. Dla bardziej wymagających małych smakoszy Gerber oferuje kremy z bananów, gruszek Williamsa i dzikiej róży. Jeśli niemowlę ma trudności w połykaniu, to można mu podać desery do picia, które w swoim składzie posiadają mieszankę wyłącznie naturalnych i świeżych soków owocowych. Słoiczki są bardzo wygodne w użytkowaniu, można je zabrać ze sobą podczas spacerów i wyjazdów. Są również idealnym rozwiązaniem dla zapracowanych rodziców, którzy chcą dbać o zdrowie swoich podopiecznych. Owoce dla niemowląt w niewielkich słoiczkach to doskonały sposób na pyszne i zdrowe urozmaicenie diety małego dziecka.

Add comment

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Security code
Refresh