Menu
logo tjk main

Mleko dopasowane do potrzeb dziecka

Mleko dopasowane do potrzeb dziecka
Problemy trawienne w okresie niemowlęcym z pewnością nie należą do rzadkości. Z racji tego, że nie wszystkie matki mogą karmić swoje potomstwo piersią, zmuszone są do podawania alternatywnego pokarmu. Na jaki wariant mleka zdecydować się w momencie, kiedy dziecko często cierpi na zaparcia?

Kiedy pojawia się problem zaparć u maluszka
Pierwsze miesiące życia dziecka to okres burzliwych zmian, radości, a czasem także i obaw spowodowanych tym, że nie wszystko idzie po myśli rodziców. Nie mając wpływu na wszystko wpadają niejednokrotnie w panikę, niesłusznie się przy tym obwiniając. Problem, jakim są częste zaparcia u niemowląt nie należy do rzadkości. Przyczyny tego stanu rzeczy mogą być zgoła odmienne i niekoniecznie musi to wynikać z chorób.

Mianem zaparcia zwanego też zatwardzeniem bądź obstrukcją określa się utrudnioną bądź rzadką defekację. Uważny rodzic prędko zauważy, że jego dziecko ma z tym problem, kiedy coś, co regularnie następowało po spożyciu pokarmu przestaje mieć miejsce i nie może nadejść. Wszystko to prowadzi do zmiany samopoczucia maleństwa. To staje się często płaczliwe, gdyż odczuwa spory dyskomfort. Zadaniem opiekunów jest jak najszybsze zapobieżenie tego typu sytuacji.

Przyczyny zaparć mogą być różne i nie zawsze da się je natychmiast zdiagnozować. Najczęściej przyczyną problemów trawiennych u dopiero co narodzonych istot okazuje się być nieprawidłowa dieta, czyli podawanie im niezbyt wystarczającej ilości płynów, bądź też niewłaściwy skład flory jelitowej. Na dłuższą metę żaden rodzic nie chciałby nieustannie patrzeć na nieprzyjemny wyraz twarzy dziecka spowodowany częstymi zaparciami. Dlatego żeby jak najszybciej uporać się z tym problemem niezwykle ważne jest ustalenie faktycznej przyczyny.

Powrót do normalności
Próby wyeliminowania częstych zaparć u niemowląt domowymi sposobami to często droga prowadząca donikąd. Najrozsądniej wówczas udać się do pediatry. Lekarz po przeanalizowaniu sytuacji często zaleca zmianę dotychczasowego mleka na takie, które zmniejsza ryzyko wystąpienia ewentualnych zaparć. Okazuje się, że w tak prosty sposób można uporać się z czymś, co od dłuższego czasu trapiło niemowlę.

Wśród wielu dostępnych na rynku produktów, m.in. mleko NAN eliminuje u dzieci zaparcia, bez większego trudu. Co decyduje o tym, że tak się właśnie dzieje? Unikalna kompozycja składników takich jak: kultury bakterii Lactobacillus reuteri, błonnik FOS/GOS pomagający utrzymać równowagę jelitową, magnez - wpływający na miękkość stolca, czy wysokiej jakości hydrolizowane białko (OPTIPRO® H.A.). Połączenie wymienionych elementów pozwala przywrócić procesy trawienne tak, by zaparcia odeszły w niepamięć. Sam proces przygotowania takiego mleka w niczym nie różni się od innych tego typu produktów. Z pewnością warto przed podaniem go dziecku zapoznać się z instrukcją dotyczącą dawkowania. To pozwoli w prosty sposób określić wielkość porcji dla maleństwa w zależności od jego wieku. Dowiedz się więcej na temat tego mleka na https://www.aptekagemini.pl/nestle-nan-mleko-expert-comfort-400g.html.

Problemy dotyczące zaparć występujących u niemowląt na nieszczęście nie należą do rzadkości. Jednak dziś dysponujemy zupełnie innymi metodami pozwalającymi w prosty i skuteczny sposób sprawić, aby dziecko nie miało już więcej takich przypadłości. Okazuje się, że dobór odpowiedniego mleka może przyczynić się do trwałego zażegnania tego, co jeszcze do niedawna nie pozwalało wielu rodzicom w spokoju zasnąć.

Nie masz uprawnień do komentowania