Menu

logo tjk main 

Wychowanie przedszkolne – rozwój i zabawa

Wychowanie przedszkolne – rozwój i zabawa przedszkoleurwis.pl
(Znów) mam 6 lat!

Jak ten czas szybko leci! Nasza pociecha lada moment zostanie przedszkolakiem. Przed nią, ale też przed nami – rodzicami, duże wyzwanie. Czeka nas pierwsza dłuższa rozłąka, dziecko znajdzie się w zupełnie nowym środowisku z całkowicie obcymi ludźmi – nie wolno jednak na to patrzeć w ten sposób. Okres przedszkolny powinien być kojarzony z jednym z najpiękniejszych w dzieciństwie. Przed naszymi milusińskimi otwiera się wspaniały świat nauki i zabawy. Będą miały okazję poznać wiele nowych koleżanek i kolegów, nauczą się czytać i pisać oraz zaznajomią się z podstawami funkcjonowania w danej grupie społecznej. Umiejętności, które nabędą, zaprocentują w późniejszej edukacji oraz dorosłym życiu. Musimy być świadomi, że okres przedszkolny to czas najintensywniejszego rozwoju naszych pociech. Poczujmy się przez chwilę jak świeżo upieczony przedszkolak i poznajmy wybrane korzyści, które niesie za sobą wychowanie przedszkolne.

Uczę się, rozwijam, poznaję, odkrywam…

Mamy te nasze 5 - 6 lat, jesteśmy już w pewnym stopniu samodzielni. Ubieranie się i jedzenie bez pomocy mamy lub taty nie stanowi już dla nas większego problemu, ale wciąż może to wyglądać nieco niezdarnie. W przedszkolu będziemy te i inne umiejętności ciągle ćwiczyć i w końcu staniemy się prawdziwymi wirtuozami sztućców, a sznurówki w bucikach będą się w naszych rączkach posłuszne niczym syczące gady zaklinaczom węży.

Dorośli doskonale wiedzą, że na co dzień spotykamy zarówno osoby miłe, z którymi chętnie rozmawiamy, jak i te, których wolimy unikać i w miarę możliwości trzymać na dystans. Mając 6 lat jeszcze nie jesteśmy do końca świadomi tego, jak wygląda funkcjonowanie w grupie społecznej, ale pobyt w przedszkolu i interakcja z rówieśnikami zdecydowanie w tym pomogą. Co więcej, aby nawiązać kontakt z koleżanką lub kolegą musimy liczyć wyłącznie na siebie. Rodzice, którzy do tej pory nam w tym pomagali, są daleko – pora wziąć sprawy w swoje ręce! A jeżeli już mówimy o działaniu, to wychowanie przedszkolne zapozna nas też z tajnikami pracy w grupie. Dzięki wykształcaniu odpowiednich nawyków dowiemy się też, co to takiego odpowiedzialność. Wychowanie przedszkolne dzięki zróżnicowanym zajęciom dedykowanym swoim podopiecznym daje też unikalną szansę rozwoju umiejętności twórczych i odkrycia pierwszych indywidualnych pasji.

Niepowtarzalna szansa, bogata oferta

Choć ta sentymentalna podróż w czasie mogła nam się podobać, to niestety jesteśmy o wiele starsi. Na szczęście, w przeciwieństwie do nas, nasze pociechy mogą tego wszystkiego doświadczyć. Ważne jest, aby wychowanie przedszkolne było wspierane najwyższej jakości pomocami naukowymi. Naprzeciw oczekiwaniom dzieci, nauczycieli i rodziców wychodzi między innym Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne, oferując aż 5 cykli edukacyjnych dla przedszkolaków Są to: najchętniej wybierany nowy cykl „Tropiciele”, „Przygoda z uśmiechem”, która zapewnia różnorodne scenariusze na każdy dzień roku, przygotowana do efektywnej pracy w grupie pięcio- i sześciolatków klasyka w najlepszym wydaniu – „Razem w przedszkolu” oraz sprawdzony przez rzeszę zadowolonych nauczycieli „Zanim zostaniesz pierwszakiem” i „Elementarz” Mariana Falskiego, który jest obecny na rynku już od przeszło stu lat, będąc tym samym najdłużej funkcjonującym elementarzem na świecie.

Wychowanie przedszkolne bezsprzecznie jest niezwykle ważne. Dla przedszkolaka jest to okres zarówno zabawy, jak i rozwoju. Dajmy naszym dzieciom szansę przeżycia jednej z największych przygód ich życia. Życia, które dzięki nabytym w przedszkolu umiejętnościom będzie podczas jego kolejnych etapów zdecydowanie prostsze.
powrót na górę