Menu
logo tjk main

Jak, gdzie i z kim kupować suknię ślubną?

Już wiem, że suknia ślubna powinna podkreślać zalety urody i sylwetki panny młodej, zaś tuszować jej niedoskonałości. Panie, które mają nietypową figurę, powinny wybierać suknię nie później niż 4-5 miesięcy przed ślubem. Dzięki temu w salonie zdążą zamówićrecepcja
nietypowy rozmiar u producenta i zrobić przed ślubem ewentualne ostatnie poprawki. Należy pamiętać, by do przymiarek zabierać za sobą odpowiednią bieliznę i buty, które pozwolą na idealny wybór modelu sukni i następnie jak najlepsze dopasowanie. Brak tych elementów może spowodować, że podczas mierzenia wzorów sukienki nie będą się dobrze układały. Może się także okazać, że suknia nie dopina się z powodu zbyt obszernego stanika lub nieelegancko odznaczają się pod nią figi. Do wysokości obcasów ślubnych pantofli krawcowa dopasuje długość kreacji.

 

Gdzie i z kim kupować?
Kilka miesięcy przed ślubem przyszła panna młoda rusza na łowy wymarzonej sukienki ślubnej. Celem wyprawy będą zapewne specjalistyczne salony mody ślubnej takie jak Salon mody ślubnej NICOLE.
Przyszłe Panny Młode często przynoszą ze sobą wycinki z gazet oraz wydruki z Internetu przedstawiające wybrane modele sukien. Tu nadchodzi moment konfrontacji dziewczęcych marzeń z rzeczywistością. Niestety zdarza się, że to jak wyglądamy w kreacji wypatrzonej np. w Internecie, rozmija się z naszymi marzeniami. Zdjęcia pięknych modelek o idealnych kształtach, nie zawsze dają się przełożyć na uwarunkowania dotyczące naszej figury.
Dlatego właśnie ważne jest, aby trafić do salonu sukien ślubnych, w którym specjaliści pomogą nam wybrać odpowiedni model sukienki.
Czasem trzeba przymierzyć kilkanaście modeli, aby trafić na ten właściwy, a w szczególności wysłuchać porad pomocnych nam fachowców...
Aby nie czuć się osamotnioną i przytłoczoną podejmowaniem tak ważnej decyzji, zdając się tylko na siebie, panna młoda powinna na zakupy wybrać się z kimś bliskim- przyjaciółką, mamą, druhną lub przyszłym mężem. Nie polecamy przymiarek w asyście 4-5 koleżanek, które wybierają sukienki na własny gust, a w rezultacie brak fachowego doradztwa. Najczęściej ostatecznego wyboru dokonuje się w towarzystwie rodziców.

 

Salony sukien ślubnych
W specjalistycznych salonach sukien ślubnych panna młoda może uzyskać poradę dotyczącą nie tylko wyboru sukni, ale również dodatków i akcesoriów ślubnych, odpowiedniej fryzury czy bukietu ślubnego, który będzie wspaniałym uzupełnieniem całości stroju. Ponadto wybierając suknie z katalogu, panna młoda ma możliwość przymierzenia jej od razu na miejscu, jednocześnie ma gwarancję, że zamawiając suknię w salonie, odbierze model identyczny z oryginałem, co w przypadku szycia u krawcowej może się różnie skończyć.

 

Kiedy wybrać sukienkę?
Wybór i poszukiwania odpowiedniej sukni należy rozpocząć nie później niż cztery miesiące przed ślubem.
Panna młoda powinna pamiętać, że:

    • termin realizacji zamówienia sukni ślubnej waha się od 3-4 miesięcy, zależy od liczby zamówień na poszczególne kolekcje danej firmy,
    • po odebraniu sukni bardzo często konieczne są jeszcze drobne poprawki i dopasowania np.: długości sukni do wysokości obcasów butów,
    • większość par decyduje się na ślub w okresie pomiędzy kwietniem a październikiem. Wtedy ze względu na liczne zamówienia wydłuża się czas oczekiwania na realizację poprawek krawieckich.

Salon Mody Ślubnej NICOLE swoim doświadczeniem stara się jak najlepiej zadbać o swoje klientki, ponieważ każda zadowolona i dobrze ubrana panna młoda jest reklamą dla naszej firmy.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

nicolesalon01nicolesalon02nicolesalon03nicolesalon04nicolesalon05nicolesalon06nicolesalon07nicolesalon08nicolesalon09nicolesalon10

 

logo-nicole

Nicole - Salon Mody Ślubnej
ul. Powstańców Wielkopolskich 2
61-895 Poznań (wejście od ul. Ratajczaka)

Godziny otwarcia: pn.-pt. 10.00-18.00 sob. 10.00-14.00
Tel.: (+48 61) 661-16-45
Fax: (+48 61) 661-16-46
E-mail: salon@salonnicole.pl

Nie masz uprawnień do komentowania