Menu
logo tjk main

Modna czy oszczędna? Nie musisz wybierać

Modna czy oszczędna? Nie musisz wybierać
Wydatki na ubrania, buty, biżuterię i wszelkie dodatki to spora część budżetu większości kobiet. Marylin Monroe mawiała, że to nie pieniądze dają szczęście, ale dopiero zakupy.

Lubimy kupować nowe ciuchy, przebierać w sukienkach i być posiadaczkami kolekcji butów na każdą okazję. Ot, taka nasza kobieca natura. Bywa jednak, że bycie modną nie idzie w parze z oszczędzaniem. Ale tak wcale być nie musi. Nawet jeśli ciągle brakuje nam do pierwszego, możemy mieć szafę pełną ciuchów godnych pozazdroszczenia.

Nie mam się w co ubrać!
Legenda głosi, że istnieją kobiety, które rano zaglądają do szafy i wiedzą w co się ubrać. Nie jestem pewna, czy da się całkowicie wyeliminować ze swojego życia przerzucanie zawartości szafy w poszukiwaniu czegoś, co nadałoby się do założenia. Łatwiej dokonać wyboru będzie jednak wtedy, gdy drzwi szafy będą się domykać, a po ich otworzeniu z łatwością będziemy mogły dojrzeć wszystkie elementy naszej garderoby. Macie takie ubrania, które od miesięcy zalegają w szafie i ani razu ich nie założyłyście? Raz na pół roku warto zrobić ubraniową rewolucję i bez sentymentu pozbyć się wszystkiego, czego nie nosimy. Przy okazji może się okazać, że spod ubraniowego chaosu wydobędziemy np. świetną sukienkę, zupełnie przez nas zapomnianą.

Co zrobić z niepotrzebnymi ubraniami?
Kiedy już uda nam się „wyprowadzić” z szafy wszystkie ubrania, których nie nosiłyśmy, nie warto kierować swoich pierwszych kroków do pojemnika na śmieci. Zamiast wyrzucać można przecież sprzedać lub też wymienić na takie, których potrzebujemy. W Internecie znajdziemy wiele serwisów, na których można wystawić niepotrzebne rzeczy. Istnieją też portale stworzone specjalnie do sprzedawania ubrań lub wymieniania się nimi. W coraz większej liczbie miejscowości, cyklicznie odbywają się tzw. „szafingi”, na których możemy wymienić swoją garderobę i przy okazji miło spędzić czas. Nie ma w Twojej okolicy takiej wymiany? A może zamiast tego hitem okaże się babski wieczór połączony z przeglądem szaf?

Pokochaj lumpeksy
Sklepy z odzieżą używaną dzielą się na te, w których można coś ciekawego znaleźć i te, które nie zachęcają do wejścia. Jeśli jednak lubimy przebierać w ciuchach warto znaleźć w swojej okolicy dobre lumpeksy i zrobić wywiad na temat terminów dostaw. Znacie takie kobiety, które zawsze są dobrze ubrane? Ja mam kilka takich koleżanek. Połowa z nich rzeczywiście ubiera się w drogich sklepach, druga połowa jest mistrzyniami w przeszukiwaniu sklepów z tanią odzieżą.

Jest co najmniej kilka sposobów na to, żeby zmniejszyć swój odzieżowy budżet, a przy tym dalej być modną. Być może dodatkowo, nowe formy kupowania zaowocują upolowaniem fantastycznych ciuchów, których nie ma nikt. Wszak kobieta zaradna finansowa to zarazem kobieta kreatywna.

Nie masz uprawnień do komentowania