Menu
logo tjk main

Co pomoże nam przetrwać sesję?

Co pomoże nam przetrwać sesję?

Wielkimi krokami zbliża się kolejna sesja egzaminacyjna. Wszystko dokoła skutecznie nas rozprasza. Za oknem piękna pogoda, coraz cieplejsze i słoneczniejsze dni. Bardziej niż zwykle kusi nas wiosenny spacer czy przejażdżka rowerem. Z całą pewnością piękna aura nie ułatwia przygotowań do ciężkich egzaminów.

Problemy z koncentracją czy zapamiętaniem materiału dotykają większość uczniów i studentów. Pierwsze co robimy, gdy nadchodzi czas egzaminów, to sięgamy po różnego rodzaju wspomagacze. Napoje, tabletki, kapsułki - wszystkie specyfiki mają jedno zadanie - wspomóc nasze możliwości koncentracji i zapamiętywania. Mało kto wie, że składniki zawarte w stosowanych przez studentów suplementach, są na wyciągnięcie reki. Znajdują się w popularnych i łatwo dostępnych produktach.

Weźmy pod uwagę np. lecytynę. Jest to główny składnik wielu suplementów poprawiających pamięć. Tymczasem lecytyna to związek, który znajdziemy np. w maślance. Zamiast łykać kilogramy tabletek posiłkujmy się przykładową szklanką maślanki. Wpłynie ona nie tylko korzystnie na naszą koncentrację, ale z pewnością poprawi także funkcjonowanie układu pokarmowego.

Kolejnym składnikiem, który pomoże nam uporać się z przedegzaminacyjnym stresem jest magnez. Wkuwając trudny materiał, wiele osób lubi coś chrupać i podjadać. Zamiast chipsów czy krakersów zafundujmy sobie przekąski w postaci orzechów, pestek i nasion. Szczególnie bogate w magnez są pestki dyni a także kasza gryczana.

Podobnie na koncentrację wpływa kofeina. Filiżanka gorącej kawy jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Jednak pamiętajmy, aby nie przesadzać z jej ilością, ponieważ może się ona stać trudnym do wyeliminowania nawykiem. Nie pozwólmy więc aby kawa zagościła w naszym jadłospisie na stałe.
2-12


 

Ten artykuł oraz wiele ciekawych innych przeczytasz w naszym
magazynie-miesięczniku TO JA KOBIETA. ZAPRASZAMY!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież