Menu
logo tjk main

Co z tymi przeciwutleniaczami i wolnymi rodnikami?

Co z tymi przeciwutleniaczami i wolnymi rodnikami?

Ostatnimi czasy bardzo „modne” stały się przeciwutleniacze. Przeciwutleniacze, inaczej antyoksydanty, to związki, które niezwykle korzystnie wpływają na nasz organizm.

Pełnią szereg pozytywnych dla nas funkcji i wspomagają zachowanie przez nas dobrego zdrowia. Przeciwutleniacze przede wszystkim neutralizują działanie bardzo popularnych „wolnych rodników”.

Wolne rodniki działają na nasz organizm bardzo niekorzystnie. Atakują białka, tłuszcze, DNA, niszczą zapasy tlenu w naszym organizmie. Przyczyniają się do powstania miażdżycy. Są one niebezpieczne i właśnie dlatego jest o nich tak głośno.

Dobroczynne antyoksydanty, dzięki swoim właściwościom działają przeciwmiażdżycowo, dodatkowo hamują powstawanie nowotworów (nie oznacza to, że je leczą - nie cofają powstałych zmian), przeciwdziałają powstaniu zakrzepów krwi, zmniejszają ciśnienie krwi.

Do przeciwutleniaczy zaliczamy między innymi: witaminę C, witaminę E, beta-karoten, selen itd. Związki te znajdziemy m.in. w :

  • - Ciemnych owocach np. aronii, porzeczkach
  • - Owocach cytrusowych
  • - Winogronach
  • - Zielonej herbacie

Jak widać antyoksydantów nie musimy szukać daleko. Znajdują się one w popularnych i łatwo dostępnych produktach spożywczych. Myślę, że nikogo nie będzie trzeba przekonywać, że warto wpleść takie produkty w dietę i cieszyć się dobrym zdrowiem.

 


 

2-12

 

Ten artykuł oraz wiele ciekawych innych przeczytasz w naszym
magazynie-miesięczniku TO JA KOBIETA. ZAPRASZAMY!

Komentarze  

#1 perfetta 2012-06-26 17:14
to prawda, zielona herbata zawiera sporo antyoksydantów, które utrzymują nasz organizm w stanie zdrowia i nie pozwalają na jego zatruwanie, dlatego moja zielona herbata sea detox Irvinga zawiera także algi morskie, dzięki którym mogę odtruć organizm
Cytować

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież