Menu
logo tjk main

Wiosenna walka z cellulitem – z pomocą przyjść może drenaż limfatyczny

Wiosenna walka z cellulitem – z pomocą przyjść może drenaż limfatyczny

Cellulit nie pojawia się znikąd. Jest efektem złej diety i braku ćwiczeń fizycznych. Chipsy, frytki, hamburgery, godziny spędzone zimą przed telewizorem zamiast na spacerach czy basenie niewątpliwie przysłużyły się powstaniu pod skórą tzw.skórki pomarańczowej. Teraz gdy zbliża się lato chcemy jak najprędzej pozbyć się problemu, który wielu z nas spędza sen z powiek.

Oczywiście, zaczynamy od zmiany diety i aktywności fizycznej. Jest to podstawą. Dodatkowo możemy wspomagać się masażami czy innymi sposobami, które mogą nam pomóc osiągnąć cel.

Usunięcie z organizmu toksyn na pewno nam w tym pomoże. Jedną z metod jest drenaż limfatyczny. Drenaż wykonać można ręcznie w gabinecie kosmetycznym lub przy użyciu specjalnego sprzętu. Drenaż limfatyczny należy do działań fizjoterapeutycznych, które usprawniają działanie limfy.

Zabieg drenażu limfatycznego przy pomocy elektrostymulacji nie boli, a co więcej uspokaja, relaksuje, a do tego jeszcze oczyszcza organizm. Celem drenażu jest pobudzenie mięśni i usprawnienie krążenia. Prądy działają tak, aby uwolnić, przepchnąć limfę i toksyny do węzłów chłonnych. Stamtąd przenoszone one są do organów filtrujących i wydalone razem z moczem, (po zabiegu odczuwalna jest wzmożona moczopędność). Drenaż limfatyczny ma za zadanie m in. usuwać zbędne produkty przemiany materii, a także oczyszczać cały organizm. Wspomaga proces odchudzania i usuwania cellulitu dodatkowo likwiduje obrzęki.

 


 

1-12

 

Ten artykuł oraz wiele ciekawych innych przeczytasz w naszym
magazynie-miesięczniku TO JA KOBIETA. ZAPRASZAMY!

Nie masz uprawnień do komentowania