Menu
logo tjk main

Zdrowy i wygodny sen mogą iść w parze

Zdrowy i wygodny sen mogą iść w parze
Niestety wbrew dość powszechnemu przekonaniu wygodnie spać, nie zawsze oznacza spać zdrowo.  Podczas snu na zwykłych, puchowych, bardzo miękkich poduszkach, nasz kręgosłup niezwykle cierpi, głównie przez to, że nie zachowuje on swojego anatomicznego kształtu, a co za tym idzie skrzywiony niemiłosiernie uniemożliwia nam zdrowy sen. Jak temu zaradzić?

Na początku niestety zawsze jest ciężko, ponieważ wszystkie produkty dostępne na rynku, które mają nam poprawić jakość snu i co najważniejsze wpływać pozytywnie na nasze zdrowie, nie tylko nie są najtańsze, ale również w początkowej fazie dość mało komfortowe. Mowa tutaj oczywiście o poduszkach ortopedycznych, które są tworzone z myślą o naszym zdrowiu, ale wymagają pewnych nakładów finansowych i w początkowym etapie, kilkudniowego przyzwyczajenia się do nowych standardów ułożenia głowy i karku podczas leżenia. Ukształtowanie pianki w tych produktach jest takie by optymalnie podtrzymywać odcinek szyjny kręgosłupa i tym samym wymuszać na nas zdrową postawę podczas snu.

Biorąc pod uwagę powyższe działanie poduszek ortopedycznych przed ich zakupem musimy zwrócić uwagę na kilka dość istotnych kwestii. Przede wszystkim pianka, z której poduszka została wykonana. Najtańsze wyroby tego typu wykonywane są ze standardowych pianek poliuretanowych, czyli najbardziej przypominających zwykłą gąbkę - w praktyce niestety pianka ta jest mało wygodna, dość mało sprężysta i często zbyt twarda lub zbyt miękka, co może negatywnie wpływać na nasz komfort. Przed wyborem takiej poduszki warto się zastanowić i porównać ją z lepszymi produktami, wykonanymi z pianek sprężystych lub z pamięcią kształtu.

Jeśli chodzi o produkty z pianki sprężystej są to wyroby znacznie lepszej jakości - ich cena waha się od około 140 zł do niemal 180 zł. Szczególnie rozpowszechnione są poduszki szwedzkie, które poza dobrej jakości pianką mają również właściwie zaprojektowany profil, trochę przypominający klin, który na pierwszy rzut oka może wyglądać dość niewygodnie, ale w trakcie leżenia nie jest tak bardzo odczuwalny, a jego prozdrowotne działanie na nasz kręgosłup jest jak najbardziej właściwe, zdecydowanie lepsze, niż w przypadku zwykłych pianek poliuretanowych. Pamiętajmy też, że kolebką wszystkich poduszek ortopedycznych pod głowę jest właśnie Szwecja - to stamtąd pochodzą najdroższe i najlepsze wyroby tego typu i to właśnie szwedzi po raz pierwszy udostępnili szerokiemu społeczeństwu poduszkę ortopedyczną, używaną do tej pory tylko w szpitalach.

poduszka fampur

Nie popadając jednak w skrajność, nie oznacza to wcale, że tylko szwedzi są specjalistami w tej dziedzinie. Również polscy producenci, tacy jak Valde, Dr. Sapporo, czy innowacyjny Fampur mają coś do powiedzenia, jeśli chodzi o produkcję zdrowotnych poduszek pod głowę. Oferują oni bowiem świetną jakość za dobrą, czyt. niewygórowaną cenę.

W ofertach wyżej wspomnianych marek możemy znaleźć poduszki wykonane z wysokiej klasy pianki z pamięcią, czyli iście kosmicznej technologii. Warto tutaj wspomnieć, że pianka ta ma bardzo dobrze dobraną gęstość, świetną sprężystość i doskonale rozprasza nacisk. W efekcie kręgosłup nasz odpoczywa i jest odpowiednio ułożony, a my się dzięki temu wysypiamy, nie boli nas głowa, ani mięśnie karku. Taka poduszka to w zależności od producenta wydatek rzędu 160 do nawet 300 zł. Warto jednak zainwestować w dobrą jakość snu i zdrowy kręgosłup - to przecież rzeczy których nie sposób wycenić.

Wszystkie wymienione produkty można znaleźć na stronie: http://www.sklepikseniora.pl/poduszki-ortopedyczne-c3715.html

Nie masz uprawnień do komentowania