Menu
logo tjk main

Nowe trendy w fitnessie: taniec na rurze i deep work

Nowe trendy w fitnessie: taniec na rurze i deep work
Co jakiś czas pojawiają się nowe trendy w fitnessie. Aby trening był efektywny, warto nie popadać w rutynę i uprawiać różne rodzaje sportu oraz ćwiczeń. Joga, spinning, aqua aerobik. Czas na taniec na rurze i deep work.

Zbliża się wiosna, więc pojawia się postanowienie „wzięcia się za siebie”, wykupienia karnetu na siłownię, zapisania na basen kosztem fatalnej aparycji w czepku, kupienia kijków i butów do nordic walking - w sumie wszystkiego, co może nam pomóc zwlec się z kanapy i wrócić do formy po zimie.

W świecie fitnessu co jakiś czas pojawiają się nowe formy aktywności fizycznej, które mają zapewnić nam atrakcyjność i zróżnicowanie ćwiczeń. Pozwala nam to dobrać zajęcia do naszych możliwości fizycznych, kondycji, zdrowia i zainteresowań. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Obecnie dużym zainteresowaniem w klubach fitness i szkołach tańca cieszy się deep work i nauka tańca na rurze.

TANIEC NA RURZE - POLE DANCE
Taniec na rurze, nie jest może najświeższą nowością, ale cały czas cieszy się niesłabnącą popularnością. Kształtuje i rzeźbi sylwetkę, spala tkankę tłuszczową, poprawia kondycję, sprężystość ciała, koordynację ruchową a także pomaga uwierzyć w siebie i swoją kobiecość. Poprawia wytrzymałość oraz ogólną sprawność. Zawiera elementy gimnastyki, jest dobrą zabawą, a przy okazji bardzo dobrym i intensywnym treningiem. Dotychczas kojarzony głównie z lokalami ze striptizem i roznegliżowanymi paniami, stał się hitem klubów fitness i szkół tańca.

Zajęcia prowadzone są na różnych poziomach trudności i intensywności, więc po przełamaniu wewnętrznego oraz zewnętrznego wstydu czy oporu, śmiało można zapisać się na zajęcia. Ciekawostką jest to, że niektóre zajęcia z tańca na rurze prowadzone są w szpilkach.  

O tańcu na rurze mówi się ostatnio bardzo dużo w mediach, które chcą pokazać, że aktywność ta nie musi być koniecznie związana z tanią erotyką.

DEEP WORK
Nowy rodzaj energetycznego i prostego treningu, który opiera się na pięciu elementach: wodzie, metalu, drewnie, ziemi i ogniu, które są symbolami różnych źródeł energii. Deep work łączy w sobie ćwiczenia oddechowe oraz rozluźnienia napięcia mięśni. Nie ma choreografii, za to po delikatnej rozgrzewce następuje seria bardzo dynamicznych ćwiczeń, przyspieszeń i spowolnień, które sprawiają wrażenie, że jesteś zbyt zmęczony aby dalej ćwiczyć. Nic bardziej mylnego - ten trening uzmysławia nam, że możemy przezwyciężyć swoje słabości i iść dalej niż przypuszczaliśmy. Trening deep work wyróżnia się na tle innych programów, przede wszystkim dlatego, że jest oparty na koncepcji Yin i Yang - zawiera napięcia i rozluźnienia wspomagane ćwiczeniami oddechowymi. Daje nam to możliwość zrealizowania porządnego treningu dla ciała, a także dla ducha.

Aktywność fizyczna pozwala nam na zniwelowanie wszelkich stresów i napięć, które często umiejscowione są w naszym spiętym ciele i mięśniach. Działa nie tylko na nasz organizm, zdrowie, ale także na psychikę.

Katarzyna Wajnberg

Nie masz uprawnień do komentowania