Menu
logo tjk main

Definicja przyjaźni między kobietami

Definicja przyjaźni między kobietami

Piaskownica, miejsce spotkań matek z dziećmi i to właśnie tutaj małe dziewczynki mogą poznać swoją pierwszą koleżankę. Małe dziewczynki z czasem dorastają, zaczynają chodzić do szkoły. Wspólnie przeżywają pierwsze rozterki, okres dojrzewania i pojawiają się początki przyjaźni. Następnie przychodzi czas na studia, wspólne imprezy studenckie – co tydzień ten sam ulubiony klub i co tydzień ta sama twarz dziewczyny, z którą z imprezy na imprezę bawimy się coraz lepiej. Przychodzi potem czas na założenie rodziny, rodzą się dzieci, a wtedy powracamy na tę samą piaskownicę…

 

Przyjaźń – to jedno z największych, najtrudniejszych i najtrwalszych uczuć, które w dzisiejszych czasach może połączyć np. dwie kobiety. Z początku obce dla siebie osoby z czasem łączy nić porozumienia i pojednania. Zaczyna się od wzajemnego poznawania, potem wspólne rozwiązywanie problemów, rozmowy o mężczyznach, babskie spotkania przy filiżance kawy lub kieliszku dobrego wina, wspólne imprezy, aż pojawia się przyjaźń, która potrafi trwać latami...Z czasem przyjaciółki rozumieją się bez słów…

 

O przyjaźń trzeba dbać i wiemy o tym nie od dziś. Między przyjaciółkami nie istnieje takie coś jak zazdrość, chciwość, wstyd. Nie wolno nam zazdrościć faceta przyjaciółki – bo jest przystojny, bo jest zabawny, a może dlatego, że daje jej najpiękniejsze prezenty i pamięta o jej urodzinach. Możemy się dzielić z naszą „psiapsiółką” wszystkim – pożyczać ubrania, częstować drogimi czekoladkami. Nigdy nie będziemy ukrywać naszych problemów przed nią – nasze problemy to również problemy prawdziwej, od serca przyjaciółki, jesteśmy niczym jednostka. Pamiętać należy również o tym, aby odwzajemniać jej starania. Nie powinnyśmy pozostawić jej samej z kłopotami, z którymi nie potrafi sobie poradzić. W przyjaźni jedna strona nie może tylko „brać”, ale musi też „dawać”. Dla obu stron panują takie same zasady.

 

Czasem na naszej wspólnej drodze staje „przeszkoda” - mężczyzna. Obu nam podoba się ten sam mężczyzna i co zrobić w tym przypadku? Jest to ogromny test na naszą przyjaźń. Kogo wybrać? Wieloletnią przyjaciółkę, czy mężczyznę za którym szalejemy?

 

A gdy jedna z nas ma problemy w związku ze swoim partnerem? Jak wtedy się zachować, żeby jej partner nie powiedział nam, że jesteśmy wścibskie i wtykamy nos w nie swoje sprawy? Wspierać przyjaciółkę? Kolejny dylemat, bo nie chcemy też jeszcze bardziej przyjaciółce zaszkodzić i żeby z naszego powodu jeszcze bardziej nie pokłóciła się ze swoim partnerem. Zdania będą tutaj podzielone a przyjaźń wystawiona na próbę.

Jak utrzymać przyjaźń, gdy na horyzoncie pojawi się samiec i zaczyna stanowić zagrożenie? Można powiedzieć – jedna z przyjaciółek powinna się wycofać i nie kłócić o faceta, cieszyć się z przyjaciółką ze szczęścia jakie odnalazła i wspierać ją w trudnych chwilach. Facet przecież nie musi przeszkadzać w pielęgnacji naszej przyjaźni, a czasem może nam nawet w tym pomóc. Pamiętajmy, że jeśli między tobą a jej partnerem również odnajdziecie się nić porozumienia to będzie najpiękniejszy prezent dla niej (swoją drogą - dobry wstęp do kolejnego artykułu – przyjaciółka odbiła mi faceta!). Pojawienie się obiektu westchnień naszej przyjaciółki nie oznacza, że taka przyjaźń się skończyła. Czas, którego zaczyna brakować na babskie spotkania można sobie wynagrodzić wspólnym, szalonym weekendem.

 

Nawiązując do jednego z moich wcześniejszych artykułów o przyjaźni damsko - męskiej (http://www.tojakobieta.pl/ona-i-on/przyjazn-damsko-meska.html): „Zgodność charakterów, osobowość, ambicja czy kreatywność, wszystko to co nam w nim imponuje, wszystkie problemy jakie wspólnie rozwiązujemy, wspólne plany, wsparcie i pomoc, wszystko to co składa się na prawdziwą przyjaźń.” Poznając faceta, z którym chcemy być bądź uważamy za najlepszego przyjaciela, zwracamy główną uwagę na jego osobowość. Tak samo jest w przypadku kiedy poznajemy swoją przyszłą przyjaciółkę. To właśnie ją będziemy darzyć największym zaufaniem dlatego zanim powierzymy jej największe swoje sekrety chcemy poznać lepiej jej charakter, cechy osobowości, styl bycia. Nie chcemy przecież aby nas zawiodła, zraniła czy wykorzystała albo oszukała.

 

Każda z nas na pewno ma swoją ukochaną przyjaciółkę, za którą wskoczy nawet w ogień. Kiedy będzie miała gorsze dni nie pozwolimy, aby płakała w samotności i odbierzemy od niej telefon nawet w środku nocy.

Zawsze o niej pamiętamy, bo... „Pierwsza wielka przyjaźń to coś równie potężnego i pięknego jak pierwsza miłość.”

 

A co Wy o tym myślicie? Jaka jest Wasza definicja przyjaźni między kobietami?

 


 

1-12

 

Ten artykuł oraz wiele ciekawych innych przeczytasz w naszym
magazynie-miesięczniku TO JA KOBIETA. ZAPRASZAMY!

Komentarze  

#1 domikicia sarnecka 2012-09-27 20:42
przyjaźń zwycięży:thumbu p::D

Nie masz uprawnień do komentowania