Menu
logo tjk main

Jak to jest z kobietami..?

Jak to jest z kobietami..?

Jaka jest współczesna kobieta? Na pewno bardziej wyzwolona i pewna swojej wartości niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Dąży do wyznaczonych sobie celów, chce się rozwijać zawodowo, bądź też poświęcić dla bliskich, mieć rodzinę lub żyć w samotności. Każdy jej wybór jest świadomy, a nie wymuszony przez los. Ma pasje, które realizuje. Pomysły na życie. Jest piękna pod każdym względem. Chce być pożądana, zdobywana i adorowana. Traktowana jak delikatna istota, która potrzebuje swojego obrońcy, a z drugiej strony, chce być równorzędnym partnerem w interesach, dobrym kumplem, niejednokrotnie „łowcą”.

 

Tak naprawdę to od zawsze wiadomo, że kobieta robi pierwszy krok, bo to ona wybiera dla siebie partnera, gdyż kiedy upatrzy sobie jakiś „cel”, nie odpuści dopóki go nie zdobędzie. Jednak kiedyś było to bardziej subtelne i mężczyzna był przekonany, że to on robi pierwszy krok…

 

Współczesna kobieta jest pełna sprzeczności. Przez co też zmienia się stosunek mężczyzn do kobiet. Niejednokrotnie dzisiejsi mężczyźni ustępują miejsca płci pięknej w sferze, jaką jest uwodzenie. Teraz to kobieta „łowi”. I trzeba przyznać, że wielu panom taki stan rzeczy odpowiada, gdyż nie muszą się za bardzo wysilać, tak jak kiedyś.

 

Co za tym idzie, jak to stwierdziła jedna moja rozmówczyni: coraz mniej jest dżentelmenów, takich jak jeszcze kilka lat temu. Mężczyźni zaczynają uważać, że skoro kobiety zaczynają zabiegać o ich względy, nie trzeba być szarmanckim. Ale po części jest to wina samych kobiet, bo niektóre za bardzo starają się dorównać mężczyznom we wszystkim, a według mnie jest piękniej, kiedy jest zróżnicowanie i kiedy nie robi się niczego na siłę. W końcu nie po to Bóg stworzył kobietę taką jaką jest, by na siłę upodobniała się do mężczyzny.

 

Nie tylko sfera intymna, jaką jest uwodzenie zmienia kobiety. W pracy coraz częściej panie stają się istotami „bezpłciowymi”. Szczególnie to widać w wielkich korporacjach, gdzie muszą walczyć o to, by dostać dobre stanowisko. Chcąc pokazać, że są dobrymi pracownikami, bądź partnerami w negocjacjach zatracają swoją kobiecość. Nawet, jeśli w firmie panują partnerskie stosunki, czy wręcz przyjacielskie, nie pokazują tego, że są inne niż mężczyźni. A jeżeli nie są inne, to nie trzeba ich traktować inaczej. I wtedy nie pomaga się nieść ciężkich teczek z dokumentami, nie otworzy się drzwi, czy nie przytrzyma ich, gdy druga osoba przechodzi. Bo skoro ja [mężczyzna] sobie radzę, a mam ją [kobietę] traktować na równi jak innych [mężczyzn] to nie będę jej wyróżniać, gdyż tak podkreślę jej inność.

 

Pani, która zgodziła się wypowiedzieć na ten temat mówi tak: Któregoś dnia w jednym z porannych programów telewizyjnych był poruszany podobny temat. Tam jedna z pań aktorek mądrze powiedziała, że mężczyźni traktują kobietę, albo jak XIX – wieczną damę, która jest delikatna i krucha, bądź też na równi z sobą, jak kumpla, jak partnera. Często nie można tego wypośrodkować, w sumie dla wielu osób tak jest lepiej, że albo tak, albo tak. Ja osobiście uważam, że przy odrobinie wysiłku obie strony byłyby zadowolone. Chociaż w sumie, chyba nigdy nie będzie tak, że każdemu się dogodzi. Ja przyznam szczerze, że jednak wolę „stary” model stosunków między kobietą a mężczyzną. To znaczy, kiedy to mężczyzna zdobywa i adoruje, jest szarmancki i tak dalej. Jednak też jestem świadoma, że niektórym kobietom to przeszkadza. Dlatego też jak już wspomniałam wszystkim się nie dogodzi.

 

Jak widać nie ma złotego środka. Niektórzy mogą się oburzyć na takie stwierdzenia, jednak trzeba mieć na względzie, że to nie jest sytuacja, w której tkwi całe społeczeństwo, lecz do czynienia z takimi zachowaniami można spotkać się coraz częściej, co może wzbudzać nieprzyjemne dreszcze. Mam tylko nadzieje, że nie dojdzie do tego, że takie zachowanie będzie na porządku dziennym, a szarmanckość i bycie dżentelmenem oraz zdobywcą zaniknie gdzieś i będziemy tylko opowiadać o tym naszym wnukom, że kiedyś za naszych czasów to było inaczej…

Iwona Czyżykowska, 28l.

 


 

5-12

 

Ten artykuł oraz wiele ciekawych innych przeczytasz w naszym
magazynie-miesięczniku TO JA KOBIETA. ZAPRASZAMY!

Nie masz uprawnień do komentowania