Menu
logo tjk main

Dlaczego strzelamy focha

tommy-noker.deviantart.com Foto: tommy-noker.deviantart.com

W rozmowie z facetem zadałam pytanie - co sądzi o kobiecych fochach? Usłyszałam: "Uuu! Temat rzeka!". Pewnie zastanawiacie się czy rzeczywiście ma rację? Oczywiście, że ma! My kobiety nie do końca potrafimy się zgodzić z tym. Dlaczego? Zacznijmy od początku...

Co to jest "FOCH"?
Nielogiczne zbulwersowanie kobiet pod wpływem nielogicznego zachowania swojego partnera co kończy się zazwyczaj bezsensownym zachowaniem ciszy na bliżej nieokreślony czas ;)


Co nas tak bardzo irytuje?

To co nie idzie po naszej kobiecej myśli. Czyli mówiąc wprost - WSZYSTKO! A bo on zapomniał o naszych urodzinach, zostawił skarpetki na środku pokoju, założył niewyprasowaną koszulkę, ogląda się za dziewczynami, nie ogolił się, bo trawa jest zielona, a niebo niebieskie! Strzelamy fochem pod byle pretekstem...


Ile czasu zajmuje nam strzelanie focha?

Nie ma na to żadnej reguły. Niektóre te najmniejsze foszki mogą trwać do kilku minut, a inne od jednego dnia do nawet kilkunastu!


Jak skutecznie zwalczyć kobiecego focha?
 (skierowane przede wszystkim do panów)
Każda kobieta lubi co innego... I musicie panowie się liczyć z dość sporymi kosztami finansowymi jak i kosztami na tle psychicznym bądź fizycznym. Przede wszystkim pamiętajcie o podstawach: kwiatki, czekoladki, zaproszenia na randki itp. Stare sposoby są jak najbardziej najskuteczniejsze! Ale takie gesty jak całus z zaskoczenia, przytulańce, masaże też skutkują dobrym humorem partnerki.


My kobiety jesteśmy specyficznymi istotami. Mamy błysk w oku, nieskazitelny urok, jesteśmy subtelne i mamy CHARRRAKTEREK! Faceci nas ubóstwiają za wszystko, ale jednego czego w nas nie znoszą to są właśnie te fochy, bo pojawiają się NAGLE a oni nie wiedzą o co nam chodzi… Strzelamy je co chwilę, nie zważając na okoliczności i na konsekwencje. Nikt nie jest w stanie zliczyć dokładnie ile przeciętna kobieta strzela focha w ciągu dnia...


My uwielbiamy strzelać fochami jak z procy! Dlaczego? Lubimy być pewne swego. Kiedy na horyzoncie pojawia się zagrożenie (czyt. konkurencja) - ostentacyjnie wyciągamy swoją najsilniejszą broń i strzelamy ostrymi nabojami - fochami. A co na to panowie? Nie rozumieją nas, naszych dziwnych zachcianek, a szczególnie tego dlaczego się obrażamy na nich w kółko. Muszą uważać na słowa i niekontrolowane gesty. Panowie z odpowiednim już stażem w związku, nauczyli się z obserwacji nas, jak w takich momentach "przetrwać" i często schodzą nam z drogi, bo są pewni, że zaraz nam minie. Ta sztuka dotyczy mężczyzn "mądrzejszych" o lata doświadczeń związku partnerskiego :)


Płeć męska będzie miała nie lada problem aby odróżnić nasze foszki od fochów i im zaradzić - och, mężczyźni! Ale my dobrze wiemy kiedy wystarczy zwykły buziak, a kiedy kwiaty czy romantyczna kolacja to dla nas za mało. No właśnie kiedy?


Rodzaje podstawowych fochów:

FOCH KOKIETKI
Nasze urocze foszki zazwyczaj okazujemy aby zwrócić uwagę partnera na swoją osobę. Taka forma kokieterii doskonale się sprawdza! Facetów podniecają i pociągają kobiety z małym grymasem na twarzy. My za to uwielbiamy się słodko droczyć i patrzeć jak mężczyzna za nami "biega".

FOCH O NIC
Niewiadomo kiedy, niewiadomo za co, niewiadomo dlaczego - niewiadomo nic! Foch o nic! Pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie kiedy nikt tego się nie spodziewa. Nie jest znany powód takiego focha, ale doskonale widać, że on jest.

FOCH Z PRZYTUPEM
Gorzej kiedy znajdujemy się w nieprzyjemnej sytuacji, na pierwszy rzut oka bez wyjścia. Wtedy kobiecy foch kończy się stanowczym obrotem na pięcie albo solidnym "liściem". Co wtedy począć? Wyjść, wyłączyć telefon i pod żadnym pozorem nie wdawać się w bezsensowne dyskusje. Chwila przemyśleń zrobi dobrze wybuchowej partnerce i skruszonemu samcowi.


Jak już doskonale wiemy - z mężczyznami jak z dziećmi. Wszystko trzeba im wytłumaczyć, czasem wręcz dosadnie. Tak samo temat focha przyprawia ich o dreszcze. Na nasze szczęście nie wiedzą również na czym tak dokładnie polega technika strzelania focha. A to nasza słodka tajemnica! Każda z nas nie tylko różni się urodą i drapieżnym charakterkiem, ale również ma własne metody jak osiągnąć swój cel. Czasem z przytupem, czasem z odrobiną pikanterii! To dzięki nam jest tak ciekawie!


PS. Zróbcie dobry uczynek i niech wasz facet też to przeczyta!

Komentarze  

#3 Tak..Jacek 2018-05-18 22:28
Co to za podejście tragedia , każdy ma uczucia , a nie , że ona ma taki kaprysy . Jak się kogoś kocha , to chyba nie chce żeby ktoś cierpiał i się denerwował lepiej porozmawiać , a nie że facet to obiekt żeby wyładować emocje , egoistyczne myślenie , jakbyśmy byli pionkami , a oni muszą nas nastawić na dobrą drogę , no ludzie , porąbało Was do reszty . To jest właśnie jak kobieta myśli , że jest niewiadomo kim a jak przychodzi ma 30 lat i się budzi czemu nie ma mężczyzny i wtedy jest dobra i nie ma fochów czemu? bo wie że nie ma wyboru a tak przebiera i nie wiadomo co robi ..
+1 #2 Paulina Dorna 2011-09-09 18:50
Dlatego też na koniec tego artykułu wyciągnęłam taką konkluzję :) Po chwili przemyśleń czas na ROZMOWĘ we dwoje :) Cieszę się, że sami potraficie dojść do odpowiednich wniosków po przeczytaniu moich artykułów
Serdecznie pozdrawiam i polecam inne artykuły! :)
+2 #1 Kasia 2011-09-09 12:51
"Jak już doskonale wiemy - z mężczyznami jak z dziećmi. Wszystko trzeba im wytłumaczyć, czasem wręcz dosadnie." - sedno. . . Żadnym fochem niczego facetowi nie wtłumaczysz. można tym jedynie idealnie zniszczyć kolejny związek. Istnieje jeszcze coś takiego jak rozmowa. Polecam

Nie masz uprawnień do komentowania