Menu
logo tjk main

MĘŻCZYŹNI WOLĄ BLONDYNKI czyli 'blondynki kontra brunetki'...

MĘŻCZYŹNI WOLĄ BLONDYNKI czyli 'blondynki kontra brunetki'... Foto: fanpop.com

Skoro powstał film o tym samym tytule "Mężczyźni wolą blondynki" (1953 r.) kobiety o jasnym kolorze włosów, zdecydowanie mogą czuć się wyróżnione. Ekranizacja ta zawdzięcza swój sukces dzięki roli Marilyn Monroe, właściwie Norma Jane Baker albo Mortenson (1926 -1962), która w latach 50-tych uchodziła za symbol urody i sexu, a po dzień dzisiejszy uważana jest za jedną z piękniejszych aktorek świata i tytułowana... sex bombą...

 

A jak wygląda życie blondynki we współczesnych czasach?
Trochę się zmieniło, chociażby dlatego, że słowo to najczęściej kojarzone jest z zabawnymi i wesołymi kawałami o blondynkach, w których to są przedstawiane jako ... no cóż, mówiąc wprost - głupiutkie istoty... Jednak wszystkie blondynki doskonale wiedzą, że te kawały wymyślają brunetki z zazdrości :-) i że kawały muszą być proste oraz krótkie, żeby brunetki mogły je zrozumieć i zapamiętać :-). Niestety blondynki mają taką przewagę i moc nad mężczyznami, że nic nie spowoduje, aby panowie przestali wodzić rozmarzonym wzrokiem za tego typu urodą :-). W żaden więc sposób blondynki nie czują się dotknięte lub urażone tymi kawałami, do których zdążyły się już przyzwyczaić, zdystansować i śmiać z nich w gronie ...innych blondynek, co świadczy o ogromnym dystansie do samych siebie.


Co powoduje, że jasny kolor włosów działa jak magnez na mężczyzn?
Długie blond włosy, wysokie szpilki, każdy męski wzrok "wyłowi" wśród tłumu na ulicy, w restauracji, czy każdym innym miejscu. Blondynki są o wiele bardziej "widoczne", gdziekolwiek się pojawią. Zdecydowanie częściej zwracają na siebie uwagę niż brunetki, szatynki czy rude. Jednak to tylko wygląd zewnętrzny i pierwszy kontakt wzrokowy. A jaki mają charakter?. Blondynki są na ogół spokojniejsze niż brunetki, bywają bardziej niepewne siebie, nieśmiałe, sprawiają wrażenie łagodnych i bezradnych. Dlatego podobno Panie, które mają ciemny kolor włosów, osiągają w pracy zawodowej większe zarobki, bo postrzega się je poważniej i serio niż koleżanki blondynki, które ciągle odbierane są jako te, z którymi jest lepsza zabawa. Jednak to ciemnowłose kobiety częściej wchodzą w relację z mężczyznami i mają na koncie więcej związków. Czy zatem większą liczbę związków można uznać za sukces? Bo skoro było ich więcej niż u blondynek, czy to nie znaczy, że w życiu prywatnym brunetki częściej ponoszą porażkę niż blondynki ? Brunetki zbyt szybko ponownie wiążą się z nowym partnerem w kolejną, jak się później okaże krótką znajomość. Z tego wynika, że blondynki bardziej dbają o swój związek, są ugodowe w relacjach damsko-męskich, może częściej ustępują i tylko sprawiają wrażenie tych... łagodnych i bezradnych kobiet, a tak naprawdę dokładnie wiedzą czego chcą od życia i w przemyślany sposób oraz łagodnymi metodami dążą do wytyczonych sobie celów. Wszystko po to, by związek szczęśliwie trwał nadal, są skłonne do pewnych poświęceń, oczywiście w rozsądnych granicach.

Najwięcej rodzi się ludzi o ciemnych włosach, z czego wynika, że brunetki częściej wychodzą za mąż i rodzą dzieci. Natomiast na temat dziedziczenia koloru włosów nadal naukowcy nie maja dokładnej wiedzy. Wiadomo tylko, że są to cechy przekazywane genetycznie, że ciemna barwa dominuje nad jasną i że kolor rudy i blond są ustępujące względem ciemnych włosów.

Mimo, że na ulicach chodzi więcej kobiet ciemnowłosych (38 % ma włosy brązowe, 21% włosy ciemne) niż blondynek (28 %), mamy wrażenie, że blondynek jest więcej. Kolor blond jest ciągle najczęściej wybieranym kolorem w salonach fryzjerskich. Lubimy platynę, pasemka, baleyage, słoneczne blondy, bo ten kolor kojarzy się z młodością i niewinnością. Przeszło jedna trzecia kobiet, sama farbuje włosy na blond w domu, podczas, gdy tylko 20 % wybiera w drogerii ciemne odcienie farb.

Skoro więc tak często słyszy się opinie, że blondynki są mało inteligentne, to dlaczego tak wiele kobiet chce mieć ten kolor włosów i rezygnuje ze swojego naturalnego koloru? Dlaczego wiele kobiet chce zostać tą... "blondynką"? Czy dlatego, że blondynki kojarzone są z uroda i kobiecością?

Kolor włosów może zmienić nie tylko nasz wygląd, ale także stan umysłu oraz postrzeganie nas przez inne osoby. Jednak pewne cechy pozostają niezmienne.

Naturalne blondynki przywiązują większą wagę do pięknych włosów, a wśród trzech cech kobiecości wymieniają: piękną figurę, długie nogi oraz bycie sexy, częściej niż kobiety mające inny kolor włosów. Zarówno farbowane jak i naturalne blondynki mają mniej problemów z uosabianiem wzoru piękna niż ich koleżanki o innym kolorze włosów...

W opinii Polek idealna kobieta to taka, która jest doskonała pod każdym względem, bo to co najbardziej imponuje mężczyznom wg. kobiet to atrybuty ciała: długie nogi, duże piersi. Generalnie, Polki spędzają dużo czasu na dbaniu o siebie: o włosy (39 %), twarz (36 %), dłonie i paznokcie (14 %).

Jednak sytuacja wśród blondynek jest trochę inna: 50 % dba o twarz, włosy 28 %. Farbowane blondynki większą wagę przywiązują natomiast do wyglądu włosów.

Blondynki (te farbowane i naturalne) lubią biżuterię bardziej niż brunetki. Jeśli chodzi o preferencje, to naturalne blondynki wolą złota biżuterię, natomiast farbowane zdecydowanie wybierają srebro.

Drogie Panie...
A tak już zupełnie na serio ... :-), to każda z nas jest sexy, bez względu na to, jaki ma kolor włosów, pod warunkiem, że potrafi "tym" emanować na zewnątrz. Możemy dyskutować i spierać się na ten temat wymieniając poglądy godzinami lub w nieskończoność, ale prawda jest taka, że to nasza osobowość, styl bycia, charakter, seksapil, uroda powoduje jak inni nas odbierają. Każda kobieta, jeśli tylko tego chce, bez względu na to, czy jest blondynką, brunetką, szatynką czy rudą, może zdobyć każdego mężczyznę, bo przecież to my same ich wybieramy a nie oni nas ...:-), mimo, że mężczyznom wydaje się, że jest właśnie odwrotnie... :-) wydaje...

Nie bez powodu na początku wieku śpiewał Jan Kiepura:
Brunetki, blondynki ja wszystkie was dziewczynki całować chcę...

A co Ty myślisz na ten temat?
Kobiety wszystkich kolorów włosów naturalnych i farbowanych... Łączcie się :-)

Blondynka :-)

Komentarze  

#1 khoisukinhdoanh.com.vn 2013-05-24 07:02
Brunetki, blondynki ja wszystkie was dziewczynki całować chcę... :love:

Nie masz uprawnień do komentowania