Menu
logo tjk main

Kobieta po 50? Nie bój się realizować swoich marzeń!

Kobieta po 50? Nie bój się realizować swoich marzeń!
Czy po pięćdziesiątce można zacząć wszystko od początku? Na nowo poczuć smak życia? Odpowiedź brzmi jak najbardziej TAK!

Kobiety po 50 - dojrzalsze, bogatsze o bagaż doświadczeń, z drugiej jednak strony świadome upływu czasu, pragną zmian, chcą być szczęśliwe.

Bez wątpienia, bycie matką, a później rola babci, która jak nikt inny kocha, rozumie i rozpieszcza ukochane wnuki, jest nieoceniona. Jednak w pewnym wieku, spoglądając na puste mieszkanie, przychodzi moment refleksji, kiedy uświadamiamy sobie, że już czas pomyśleć o własnych potrzebach.

Nigdy nie jest za późno na spełnianie marzeń, na robienie tego, co sprawia nam największą przyjemność. Kobiety w każdym wieku zasługują na szczęście, na odrobinę szaleństwa, która będzie miłą odskocznią od szarej codzienności. Kurs tańca, własny biznes, nauka angielskiego, wycieczka do Rzymu - co tylko dusza zapragnie!

Życie po pięćdziesiątce może być naprawdę barwne i fascynujące
Istnieje wiele ciekawych warsztatów, szkoleń i kursów dla kobiet 50+, które nie tylko umożliwiają zdobycie nowych umiejętności, ale przede wszystkim ułatwiają poznanie wspaniałych osób. Tłumy na zajęciach, takich jak taniec, rysunek, rzeźba czy projektowania ogrodów, udowadniają, że nigdy nie jest za późno na realizowanie swoich pasji i samej siebie.   

W zdrowym ciele zdrowy duch!
„Na kurs salsy namówiła mnie moja szalona córka. Kocham ją i nie mogłam odmówić. Dzisiaj jestem jej ogromnie wdzięczna. Taniec daje mi radość i pozwala spędzić milo czas w gronie cudownych osób. Zajęcia z salsy pozwoliły mi na nowo odkryć swoją kobiecość. Bez wątpienia mogę powiedzieć, że życie zaczyna się po pięćdziesiątce. Trzeba tylko uwierzyć w siebie!” - Ewa, 56l.

Kobiety po 50 chcą dobrze wyglądać, spędzają czas aktywnie
Dla Pań pragnących zachować szczupłą sylwetkę, idealną propozycją jest aqua fitness, który łączy elementy pływania i gimnastyki. Branża wellness proponuje bogatą ofertę zajęć, które wpływają korzystnie na ciało i umysł, pozwalają się zrelaksować i oczywiście dodają mnóstwa energii. Bez obaw, ćwiczenia przygotowane pod okiem specjalistów, są dostosowane do wieku i potrzeb każdej z nas.

Moje marzenia się spełniają…
Wiele samotnych kobiet, stojąc u progu drugiej dojrzałości, odkrywa na nowo prawdziwą miłość. Tak! Na swojej drodze, w każdej chwili, możemy spotkać kogoś, kto odmieni nasze życie! Prawo do szczęścia ma każdy, bez względu na wiek, a późna miłość może być równie piękna i szalona jak w młodości.

Inne w pełni realizują się zawodowo i są wspaniałymi bizneswoman
Rynek oferuje ogromną ilość kursów językowych czy komputerowych, które cieszą się ogromną popularnością wśród Pań 50+. Nie tylko pozwalają podążać z duchem czasu i poznawać najnowsze nowinki techniczne, ale również zwiększają kwalifikacje zawodowe, umożliwiając tym samym zdobycie upragnionej pracy. Absolutnym fenomenem wśród zajęć okazały się warsztaty fotograficzne, które pozwalają Paniom sprawdzić się po obu stronach obiektywu, a także kursy prowadzenia bloga, które dają możliwość dzielenia się poradami i ciekawostkami z życia.

„Praca w korporacji nie była dla mnie. Stres, presja, wyścig szczurów. W końcu, po wielu latach powiedziałam - nie! A już kolejnego dnia na biurku mojego szefa leżało wymówienie, a ja  odeszłam z uśmiechem na twarzy. Od dziecka uwielbiałam projektować ubrania, szyć. Wyróżniałam się na tle koleżanek. Do założenia bloga namówił mnie mój mąż, a pierwszych kroków w blogosferze uczyłam się od mojej cudownej córki. Udało się! Udało się dzięki wsparciu moich najbliższych, którzy wspierają mnie w każdej decyzji i są ze mną bez względu na wszystko. Mój blog jest inspiracją dla wielu kobiet - kobiet dojrzałych, które chcą wyglądać pięknie. Tak! Panie po pięćdziesiątce również mogą wyglądać zjawiskowo i modnie!” - Joanna, 52l.

Kobiety po pięćdziesiątce zaczynają dostrzegać, czego tak naprawdę pragną od życia
Nie boją się zrobić pierwszego kroku, który będzie tylko początkiem w realizowaniu własnych marzeń. Bohaterki artykułu udowadniają, że wiek nie stoi na przeszkodzie w spełnianiu najskrytszych marzeń czy odkrywaniu samej siebie. Przykład Ewy, Joanny oraz wielu innych kobiet mogą być inspiracją dla każdej z nas.

Nie bójmy się realizować swoich pasji, pragnień!
Żyjmy zgodnie ze swoimi przekonaniami i każdy dzień witajmy z uśmiechem na twarzy. W codziennej walce o własne szczęście, wiek nie powinien być żadną przeszkodą. Jedynym ograniczeniem jesteśmy my same, jednak z drugiej strony to w naszej głowie i w sercu odnajdziemy determinację do pozytywnych zmian.

Agnieszka Fąferek

Nie masz uprawnień do komentowania