Menu
logo tjk main

Co ich kręci, co ich podnieca czyli dlaczego mężczyźni lubią niedostępne kobiety?

Co ich kręci, co ich podnieca czyli dlaczego mężczyźni lubią niedostępne kobiety?

Wszystkim dobrze wiadomo, że to, co trudne do zdobycia wydaje się bardziej atrakcyjne. A jeżeli osiągniemy coś, co wymagało od nas poświęcenia dużej ilości czasu, wysiłku i zaangażowania, będziemy uważali to za bardzo cenne!

Często zastanawiamy się dlaczego jest tak, że mężczyźni zwracają uwagę na kobiety, które wcale nie wykazują chęci na bliższą z nimi znajomość. Dzieje się tak, ponieważ oni lubią niedostępne kobiety. Stanowią dla nich wyzwanie i gwarantują dreszczyk emocji, tak przez nich uwielbiany.

Mężczyźni są wiecznymi łowcami. Nie cieszy ich łatwa zdobycz. Oni lubią zabawę w kotka i myszkę, czyli wyznają teorię, żeby króliczka gonić a nie złapać….

Jeżeli „coś” samo wpada w ich sidła, nie jest to dla nich interesujące ani godne ich uwagi. Natomiast jeśli muszą poświęcić dużo energii na zdobycie zwierzyny (czyli kobiety), wykazać się swoją męskością, sprytem, pomysłowością, wtedy są dumni ze swojej zdobyczy. Obiekt ich zainteresowań „podany im na tacy”, zwyczajnie nudzi.

Współcześnie bardzo często zdarza się, że to kobieta pierwsza podchodzi do mężczyzny, który jej się podoba i stara się go poderwać. W ten sposób kobiety przejmują inicjatywę i często są postrzegane jako te „łatwe”. W większości przypadków lepiej jest, gdy to facet pierwszy wykaże zainteresowanie i zacznie działać. Wtedy łowy się zaczynają…On próbuje zdobyć nasz numer telefonu, potem stara się zaprosić na pierwszą kawę, randkę itd. Kiedy kobieta nie wykazuje większego zainteresowania mężczyzną, on tym bardziej stara się udowodnić jej jaki to jest wspaniały i jeszcze bardziej będzie się starał wzbudzić w niej zainteresowanie swoja osobą. Jeżeli nie uda mu się osiągnąć zamierzonego celu, to z całą pewnością zaintryguje kobietę i okaże wytrwałość a czas pokaże co dalej...

Co ona robi w czasie kiedy nie chce być ze mną? Zastanawia się mężczyzna. Myśli więc, że kobieta z pewnością prowadzi bardzo aktywne i interesujące życie, skoro nie ma czasu dla niego. Faktem jest, że im kobieta chłodniejsza i nie tak bardzo zaangażowana, tym mężczyzna bardziej stara się o jej względy.

Okazywanie dystansu przez kobiety, budzi mieszane uczucia u mężczyzn. Nie wiedzą co ona myśli o nim i co on ma jeszcze zrobić aby wreszcie jej zaimponować, zwrócić na siebie jej uwagę, bo przecież każdy facet uważa, że jest wyjątkowy i interesujący…Nie rozumie, dlaczego kobieta odrzuca jego zainteresowanie….

Jeżeli natomiast kobieta w jednej chwili daje do zrozumienia mężczyźnie - tak, możesz mnie „mieć” bez żadnego problemu…, czyli że jest na każde jego zawołanie, mężczyzna szybko traci zainteresowanie. Taka kobieta nie wymaga żadnego wysiłku z jego strony, znajomość jest więc nudna i szybko się zakończy. Gdy kobieta nie odpuszcza, nie chce być zbyt szybko porzucona, nie daje za wygraną, wtedy mężczyzna zaczyna czuć się osaczony i…szuka ucieczki. Może więc szybko zdarzyć się, że role się odwrócą i to on stanie się zwierzyną, na która poluje zdesperowana kobieta. Są kobiety, że gdy jakiś mężczyzna wpadnie im w oko, zamęczą go i zatrują mu życie…

Więc jeśli na horyzoncie pojawi się już samiec, zastanówmy się bardzo dokładnie czego oczekujemy od nowej znajomości. Jeśli facet wpadł nam w oko, przetestujmy go, nie śpieszmy się, bo pośpiech jest zgubny. Wtedy dowiemy się czy zależy mu na nas naprawdę, czy tylko szuka szybkiej, krótkiej, jednorazowej rozrywki. Jeśli będzie cierpliwy, konsekwentny w swych działaniach, to jego upór z pewnością z czasem docenimy i wynagrodzimy.

My kobiety powinnyśmy dłużej trzymać mężczyzn na dystans. W tym czasie poznajemy go, jego reakcje, zachowania w różnych sytuacjach i to daje nam obraz jego osoby. Czas…to bardzo dobry dorada. Mimo, że kobiety z natury są bardziej skłonne do poświęcania się dla drugiej osoby (np. mężczyzny), nie powinnyśmy tego robić na samym początku znajomości. Kobiety ostrożne, mniej okazujące zainteresowanie i emocje, ostatecznie znacznie lepiej na tym wychodzą i są poważniej traktowane przez mężczyzn. Bo czy kobieta, która godzi się na wszystko od samego początku i nie wymaga od mężczyzny zbyt wielkiego zachodu, może być kimś ważnym dla niego i materiałem na poważny związek? Raczej nie…Raczej kimś na krótką znajomość, romans.

Mężczyzna traci zainteresowanie kobietą, która jest na każde jego zawołanie. On woli niedostępność! Chce pozostać prawdziwym mężczyzną, czyli chce być łowcą każdego dnia.

Wiele kobiet uniknęłoby rutyny w swoim związku i braku zaangażowania ze strony mężczyzny, gdyby nie były takie ustępliwe we wszystkim, gdyby pokazały, że one też mają coś ważnego, istotnego do powiedzenia, że nie godzą się na wszystko, co mężczyzna powie. To paradoks, lecz niestety tak właśnie jest. Musimy zbudować równowagę w związku i nutkę niepewności, żeby partner zawsze czuł, że musi się z nami liczyć, że nie może podejmować decyzji za nas a nas tylko poinformować co postanowił, że może nas stracić! Właśnie kobiety te bardziej niedostępne od samego początku znajomości, potrafią zbudować bardziej partnerskie relacje w późniejszym etapie ich znajomości, związku, czy małżeństwa..

Mężczyzn kręci to, co nieosiągalne. Kobiety, które mają własne życie, świetnie się samorealizują, są aktywne, bardziej pewne siebie, nie boją się od czasu do czasu odmówić spotkania mężczyźnie. Postrzegane są wtedy przez mężczyzn jako kobiety ciekawsze, mające własne zainteresowania i plany. Taką kobietę trudniej jest zdobyć, bo jest samodzielną, niezależną, zajętą na co dzień osobą, której zdecydowanie trudniej zaimponować! Wydaje się więc, że wcale nie jest wskazane być grzeczną, uległą dziewczynką. Kobiety z charakterem i własnym zdaniem są uwielbiane przez mężczyzn. Stanowią dla nich wyzwanie bo same dobrze czują się ze sobą, bo nie muszą z niczego rezygnować. Zdobycie takiej kobiety (to znaczy wejście z nią w poważniejszy związek) jest traktowane przez nich jako wielka wygrana i triumf. Będą się starali tej relacji nie zepsuć, bo włożyli w nią wiele wysiłku.

Emilia Kuśnierczak, 25l.
5-12


 

Ten artykuł oraz wiele ciekawych innych przeczytasz w naszym
magazynie-miesięczniku TO JA KOBIETA. ZAPRASZAMY!

Komentarze  

+12 #11 ZdobywaćX 2017-12-23 01:28
Jak słyszę ten tekst zdobywać kobietę ,to mi się wątroba wywraca na drugą stronę ,jeżeli facet mnie nie interesuje od początku ,to może mnie nawet zdobywać na polu bitwy i i tak nic z tego nie będzie .A im bardziej będzie niezłomny tym gorzej ,bo tylko narazi się na moje nerwy .Jeżeli mężczyzna mnie interesuje ,to wcale zdobywać mnie nie musi ,wystarczy ,że będzie wierny i będziemy się rozumieć i uzupełniać ,a ja będę mu wierna ,bo jeżeli go wybrałam to jest to napewno ten jedyny i tyle w temacie
-3 #10 Chyba najważniejsze jest żeby być sobą...aaaa 2017-12-18 15:34
To jest ostatnie co mozemy zrobic liczac na udany podryw lol :lol:
+8 #9 Kacha 2017-02-02 23:25
Chyba najważniejsze jest żeby być sobą!!!
+3 #8 Kacha 2017-02-02 23:24
Chyba najważniejsze jest żeby być sobą!
+5 #7 Klaudia111 2017-01-31 19:47
Tylko tu wlasnie nie chodzi o udawanie! Tu chodzi o poczucie wlasnej wartosci na takim poziomie, ze udawac nie trzeba! Uswiadomienie sobie, ze mezczyzna nie jest calym swiatem i najwazniejsza czescia Waszego zycia sprawi, ze wystarczy Wam chwila refleksji i nabierzecie dystansu - ktory wlasnie tak facetow kreci! Niestety zajelo mi to 10 lat plus rozwod, ale w koncu zrozumialam caly sens przeslania "Dlaczego mezczyzni kochaja zolzy".
+13 #6 Janusz 2016-10-09 17:23
To wszystko co autorka napisała zainteresuje na pewno faceta takiego co szuka kobiety dla "towarzystwa" .
A nie takiego co szuka w dziewczynie na przyszłość narzeczonej
z którą w przyszłości może akurat wyjdą poważniejsze plany.
Odpowiedzialnego faceta takie gierki to tylko odpychają i dają wyraźny sygnał,że dziś ona może być z tobą a jutro już z kimś innym .
+12 #5 Victor 2016-06-16 22:22
:D Dokładnie Panowie. Osoba pisząca artykuł jest myśląca inaczej . Drogie Panie to wszystko co tam jest napisane doprowadzi tylko do tego że mężczyzna Was znienawidzi. Nawet jeśli będzie z wami, bo tacy też są. i tak was skrycie będzie nienawidził. Masakra ten artykuł.
+7 #4 Iza 2016-05-07 11:33
Tu nie chodzi o udawanie księżniczki tylko o zachowanie godność w byciu kobietą. Jeżeli kobieta wykazuje mniejsze zaangażowanie daje tym samym powód mężczyźnie do jej ciągłego zdobywania :) Ulegle kobiety to słaby punkt zaczepienia dla mężczyzny. Taka kobieta jest zawsze na wyciągnięcie ręki Mężczyzna lubi "gonić", zdobywać. Nie trzeba udawać ksiezniczki ale po prostu kierować się rozumem przy dłuższej znajomości z facetem. Serce nie zawsze jest dobrym doradcą :)
+2 #3 X 2015-11-20 23:16
Boże co za bzdury.Mi absolutnie się nie chciałoby się bawić w te gierki damsko męskie typu uawanie księżniczki którą trzeba zdobywać, gonić i Nie wiem co jeszcze. A potem ten śmieszny romantyzm. Udawanie, pozowanie, cudowanie.Hahha to naprawdę jak dla mnie jedna wielka sztuczność i sprowadzanie roli kobiety do jakiejś zabawki samca. Normalnie porażka. Nuda i śmiech. Chyba dobre jedynie dla uległych kobietek, które pragną tych zabaw w kotka i myszkę. Bleeee.Bye bye.
-3 #2 Roman 2015-01-26 19:59
heheheh - jest może nie zupełnie - ale w połowie odwrotnie.

Nie masz uprawnień do komentowania