Menu
logo tjk main

Samoocena - co to jest?

Samoocena - co to jest?

Kobieta idealna kontra niska samoocena – to się wyklucza!

Przechodząc ulicą napotykamy na swojej drodze nie jedną ikonę mody, z długimi, lśniącymi włosami, nogami do nieba, a w oku dostrzegamy tę iskrę. To jest pewność siebie! Niejedna z nas jej zazdrości, druga nie ma czego, bo doskonale zna to uczucie! Jak zawalczyć z krytyczną oceną nas siebie, jak przeciwdziałać takim negatywnym odczuciom, co zrobić być czuć się rewelacyjnie każdego dnia? Znacie na to sposób?

Po pierwsze zadajmy sobie pytanie co to jest "samoocena"? Mówiąc krótko jest to poczucie własnej wartości. Idąc o krok dalej - "wartość" to pozytywne cechy psychiczne lub fizyczne jakie dostrzegamy w sobie bądź w innych osobach. Posiadając takie cechy jesteśmy bardziej pewni siebie, lecz kiedy te cechy posiada ktoś inny budzi się w nas chęć pożądania, a nasza dotychczas dość wysoka ocena spada z hukiem na dno!

Każda z nas ma swoje ukryte pragnienia lecz nie zawsze są one do spełnienia. Nie zawsze możemy mieć pupę jak Jennifer Lopez, a białego i szczerego uśmiechu będziemy zazdrościć Sandrze Bullock. Znani celebryci nie są tylko zwykłymi aktorami czy piosenkarzami, ale naszymi ikonami mody i stylu, których na każdym kroku chcielibyśmy naśladować. Czy tak nie jest?

Mając bardzo niską samoocenę ciężko jest nam świecić w towarzystwie. Widząc dookoła pięknie ubrane i uśmiechnięte koleżanki ciężko jest wybić się w tłumie zakompleksionej szarej myszce. Nie mamy wówczas odwagi, brakuje nam pewności siebie, a nasz żart okazuje się zwykłym niewypałem. Jeśli natomiast staniemy pewnym krokiem naprzeciwko naszej konkurencji w lekko kuszącym z klasą stroju, który onieśmiela nie tylko mężczyzn, nasz dowcip się wyostrzy i nabierze smaczku.

Czas odkryć przed ludźmi swoje najlepsze cechy! Moim sposobem by być w pełni przekonującą jest strój codzienny, a na wieczorne okazyjne i specjalne wyjścia - błyszcząca sukienka i zgrabne szpilki. Uwydatniam wszystkie swoje atuty, a w rozmowie staram się cały czas uśmiechać. Pamiętam przede wszystkim aby zrobić jak najlepsze wrażenie na samym początku.

Na każdego działa co innego, każdy inaczej walczy ze swoimi kompleksami, nie wszystkim udaje się przezwyciężyć swoją nieśmiałość, ale każdy powinien spróbować. Zwróćmy uwagę na czym ludzie się koncentrują mijając nas na ulicy, a na co kiedy z nimi rozmawiamy. W taki sposób odnajdziemy wszystkie swoje plusy i minusy, i będziemy mogli błyszczeć w każdym towarzystwie.

Bez względu na to jaki nosimy rozmiar ubrania, jaki mamy wzrost czy kolor włosów i jak ogólnie radzimy sobie z modą, zawsze możemy być duszą towarzystwa a to podniesie naszą samoocenę o 100 %. Grunt to nie bać się wyjść do ludzi, odezwać, zaryzykować, spróbować zainteresować sobą innych, rozmawiać! Siedząc samemu w domu, zawsze będziesz kłębkiem kompleksów. Zrób coś szalonego i pokaż na co Cię stać, bo gdy nie spróbujesz, to się nigdy nie dowiesz jakim jesteś wspaniałym człowiekiem, który jest tylko nieśmiały...

Dziewczyny – sięgnijcie po swoją najsilniejszą broń! POWODZENIA! :)

Nie masz uprawnień do komentowania