Menu
logo tjk main

Funkcjonalne urządzenie niewielkiego mieszkania. Wyzwanie?

Funkcjonalne urządzenie niewielkiego mieszkania. Wyzwanie?
Większość młodych małżeństw nie może pozwolić sobie na zakup wymarzonego, przestronnego mieszkania. Ale nawet przestrzeń niewielkich rozmiarów można ciekawie i funkcjonalnie urządzić. Podpowiadamy, na jakie elementy warto zwrócić uwagę, projektując mieszkanie.

Strefa dzienna i… kuchnia
W niewielkich mieszkaniach najczęściej nie ma miejsca na wydzielenie osobnej, przestronnej kuchni. Ta bywa połączona z salonem. To dobre rozwiązanie, gdyż w ten sposób można zaoszczędzić przestrzeń. By jednak rozdzielić kuchnię od miejsca przeznaczonego do wypoczynku, warto zarówno tę pierwszą, jak i drugą wyposażyć w szereg odpowiednich mebli.

Ponieważ aneks kuchenny najczęściej nie pozwala na montaż wielu szafek, konieczne jest sięgnięcie po sprawdzone i praktyczne rozwiązania, dzięki którym możliwe będzie zyskanie dodatkowego miejsca. Jeżeli nie wyobrażasz sobie kuchni bez stołu, warto pomyśleć o rozwiązaniu pozwalającym na umieszczenie takiego mebla.

naroznik kuchenny lipton

Jaka sofa do salonu?
W salonie nie może zabraknąć sofy. Powinna być ona stosunkowo duża, wygodna i wykonana z materiału, o który łatwo zadbać. W aktualnej ofercie sklepów znaleźć można zróżnicowane sofy. Przykładowo tylko w sklepie internetowym sofy24.pl na ofertę składają się nie tylko sofy klasyczne obite tkaniną - klienci mogą również przebierać wśród wyrobów skórzanych.

Jeżeli spodziewacie się częstych gości, warto pomyśleć o sofie rozkładanej. Produkowane współcześnie takie produkty znacząco różnią się od tych, które dostępne były na rynku jeszcze kilkanaście lat temu. Sofy rozkładane są wygodne i by taką rozłożyć potrzeba tylko kilku minut. Co najważniejsze jednak, pozwalają one na komfortowy wypoczynek, gdyż często wyposażone są w gruby materac.

kanapa rozkladana 3 osobowa soprano

Narożnik kuchenny
Dobrą inwestycją może być też nabycie narożnika kuchennego. Takie produkty cieszą się aktualnie dużym zainteresowaniem wśród klientów. Narożnik swoje miejsce znaleźć może zarówno w niewielkiej, jak i przestronnej kuchni. Jeżeli w mieszkaniu będziecie posiadali wyłącznie aneks, narożnik kuchenny będzie dobrym rozwiązaniem z kilku powodów.

Nabycie takiego mebla pozwala na wyeliminowanie konieczności zakupu stołu z krzesłami. Jak sama nazwa wskazuje, ten produkt idealnie nadaje się do umiejscowienia go w rogu kuchni, a to przestrzeń, którą najczęściej trudno zagospodarować. Narożniki kuchenne często są też tak projektowane, że pod siedziskami umiejscowione zostają dodatkowe skrzynie. W tych przechowywać można drobne, kuchenne akcesoria.

naroznik santos

Sypialnia - by zregenerować ciało i umysł
Projektując sypialnię warto pamiętać, że to pomieszczenie może być niewielkich wymiarów. Ważne jednak, by znalazło się w nim łóżko lub sofa (skórzana lub klasyczna). Wybór pierwszego mebla pozwala na stworzenie prawdziwej sypialni. Jeżeli jednak pomieszczenie ma służyć również np. jako gabinet, pokusić należy się o zakup rozkładanej sofy.

Jeżeli w planach macie również urządzanie pokoju dla dziecka, warto od razu postawić na elementy wyposażenia, które przydadzą się w przyszłości. Dobrym zakupem może być np. sofa rozkładana. Taka nie tylko pozwala na zaoszczędzenie miejsca, lecz może też służyć gościom. Jeżeli wybrany produkt jest wyposażony w skrzynię, zyskać można również dodatkowy schowek - nie tylko na pościel.

sofa z funkcja spania eris

Nie masz uprawnień do komentowania