Menu
logo tjk main

Przepraszam, czy tu kleją? 3 pomysły na naklejki w mieszkaniu

Przepraszam, czy tu kleją? 3 pomysły na naklejki w mieszkaniu
Wiosna szaleje na całego. Wraz ze wspinaniem się kreski termometru rośnie w nas ochota na zmiany i zrobienie tych wszystkich rzeczy, na które w zimie nie miałyśmy ochoty (albo czasu, ponieważ byłyśmy zajęte leżeniem pod kocem i oglądaniem seriali). Jeśli i Ty nerwowo poszukujesz jakiegoś interesującego projektu, który pozwoli Ci odświeżyć mieszkanie, oto propozycja dla Ciebie: naklejki!

Jest tysiąc i jeden powodów, by uwielbiać naklejki. Chyba najważniejszym z nich jest ten, że można je przyklejać w każdym miejscu i na dowolnej powierzchni, pod warunkiem, że jest sucha i gładka. Do tego istnieje - całkiem dosłownie! - wiele milionów wzorów naklejek, na pewno znajdzie się więc coś do każdego wnętrza. Jest większe ryzyko, że nie będziesz mogła zdecydować się na jeden wzór, niż że nie znajdziesz dokładnie tego, czego szukasz...

Oczywiście naklejki stworzone z myślą o dekoracji wnętrz nie są takie same jak te, którymi ozdabiałyśmy książki i zeszyty w szkole - i nie chodzi tylko o to, że są większe. Do wydrukowania ich wykorzystuje się nowoczesną technologię druku lateksowego, dzięki czemu jednocześnie wyglądają rewelacyjnie i są bardzo odporne na działanie szkodliwych czynników, takich jak promieniowanie słoneczne. Mówiąc krótko: nie blakną z czasem.

naklejki1

No dobrze, ale co z pomysłami na jakiś ciekawy projekt? Miały być pomysły! Ależ prosimy bardzo, pomysłów jest mnóstwo. Naklejki możesz wykorzystać, na przykład, do stworzenia dekoracyjnego wezgłowia łóżka w sypialni (także w pokoju w akademiku albo wynajmowanym mieszkaniu, ponieważ naklejki można zdjąć bez uszkadzania ściany!). Zmierz ramę łóżka, wybierz odpowiedni wzór - na przykład wyrazisty graficzny deseń albo, wprost przeciwnie, motyw jak z bajkowego pałacu księżniczki - i naklej dekorację na ścianie za łóżkiem w taki sposób, aby naklejka imitowała tradycyjne wezgłowie. Zajmie Ci to chwilę, a będziesz w szoku, jak zupełnie inaczej wygląda sypialnia!

Pomysł drugi: odśwież lodówkę. Powiedzmy sobie szczerze: lodówka jest najważniejszym meblem mieszkania (może nie licząc łóżka: choć w sumie, kiedy się nad tym zastanowić, to prawie każdemu zdarza się wstawać w nocy, żeby coś przekąsić, a nikt nie przerywa posiłku, żeby uciąć sobie drzemkę!), zasługuje więc na trochę miłości i dopieszczenia. Duża naklejka z zabawnym wzorem (naprawdę nie musi być związany z jedzeniem! Co nie znaczy, że nie może) zamieni pożółkły i ledwie zipiący sprzęt w najbardziej stylowy gadżet w całej kuchni. Pamiętaj tylko, żeby podczas mierzenia front potraktować jako jedną całość, nawet jeśli jest podzielony na dwoje drzwiczek!

naklejki2
Pomysł trzeci, najłatwiejszy ze wszystkich, a zarazem potencjalnie najbardziej efektowny: naklejka zamiast obrazu! Kto powiedział, że dekorowanie ścian musi wymagać wbijania gwoździ albo niebezpiecznych zabaw z wiertarką? Naklejki zamontujesz szybciej, łatwiej, przyjemniej i - co ma znaczenie szczególnie w wynajmowanych mieszkaniach - mniej permanentnie. Im większa naklejka, tym większy efekt (możesz wybrać takie, które zastąpią fototapetę!), ale nawet stosunkowo nieduża dekoracja zrobi wielkie wrażenie, jeśli tylko nakleisz ją w strategicznym miejscu, w którym będzie przyciągać spojrzenia: nad łóżkiem w sypialni, przy stole w kuchni, obok lustra w łazience i tak dalej.

naklejki3

Nie masz uprawnień do komentowania