Menu
logo tjk main

Mała wielka rzecz - poduszka

Mała wielka rzecz - poduszka Foto: oltre.pl
Czasami budzimy się z myślą, że nadszedł czas żeby zmienić coś w swoim życiu, ale bywa też tak, że odczuwamy wielką potrzebę metamorfozy swojego domu. Czujemy, że w pokoju wieje nudą i z nostalgią wspominamy czasy szkolne, kiedy co tydzień zmieniało się treści wiszące na tablicach klasowych, dodając nowe akcenty związane z wydarzeniami czy porą roku. Jeśli remont nie wchodzi w grę, a mebli nie da się inaczej ustawić warto sięgnąć do znanego wszystkim dekoratorom wnętrz sposobu - dodać poduszki.

Wystrój naszego mieszkania to coś więcej niż tylko dobranie ładnych kolorów i funkcjonalnych przedmiotów. Każdy dom ma swój specyficzny klimat, a jego właściciel chce żeby pasował on do niego. Co jednak nie oznacza, że nasze wnętrze jest zawsze takie same. Kiedy zbliżają się święta, za oknem jest ponuro, albo czujemy taką potrzebę pragniemy przeistoczyć atmosferę panującą w naszym otoczeniu. Nie zawsze nasz budżet pozwala na wielkie metamorfozy. Duży efekt można osiągnąć stosunkowo małym nakładem pracy i pieniędzy poprzez nowe poszewki.

Warto pamiętać o tym, że z poduszkami jest jak z ludźmi. Mają różne kolory i kształty, ale warto zwrócić uwagę na to, co wypełnia ich wnętrze. Babcine poduszki były pełne pierza, które do dziś jest wysoko cenionym i chętnie polecanym „materiałem”. Mimo wszystko warto pamiętać, że ktoś z naszych gości może być na nie uczulony. Niektóre poduszki wypełnione są tzw. sztucznym puchem albo włóknem poliestrowym czasami pomieszanym ze ścinkami materiałowymi. To czy nasza poduszka będzie twarda czy miękka oraz jak długo będzie nam służyć bez odkształceń zależy od zawartości poszewki. Decydując się na własnoręczne wykonanie poduszki, także można skorzystać z gotowych i dostępnych w sklepach wyżej wymienionych wypełnień.

Prawdziwym wyzwaniem dla osób niezdecydowanych jest wybór poszewki. Dzieje się tak, ponieważ otwiera się świat możliwości i różnorodności. W dobieraniu powłoczek możemy wybrać jedną z dwóch opcji - albo dopasować poduszki kolorystycznie do ścian, albo sprawić, że będą elementem kontrastowym i same będą nadawać ton wnętrzu. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać puchate, futrzane, lniane, z frędzlami albo wiele innych. Wybór kolorów, wzorów i kształtów jest bogaty. Na miłośników krótkich wiadomości czekają poszewki z napisami. Do wyboru mamy gotowe, ale można również znaleźć oferty sklepów internetowych, które na zamówienie umieszczą nasz autorski tekst. Zostając przy temacie personalizacji, istnieje również możliwość umieszczenia zrobionego przez nas zdjęcia na jaśku. Ta opcja wybierana jest częściej jako prezent dla bliskiej osoby.

Możliwe, że drzemie w nas potencjał twórczy. Możemy więc się zmierzyć z własnoręcznym wykonaniem poduszki i skorzystać z wielu technik zdobniczych. Inspiracji można szukać wszędzie, ale na pewno pomoże nam Internet. Bez trudu odnajdziemy strony entuzjastów domowego tworzenia dekoracji, którzy chętnie podpowiedzą nam od czego zacząć przygodę z własnoręcznie okraszonymi poszewkami. Do wyboru mamy np. wyszywanie, malowanie oraz wiele innych metod zdobniczych.

Zanim zachwycimy się naszymi poduszkami i klimatem jaki nadały one wnętrzu warto pamiętać, że służą one nie tylko jako ozdoba. Czasami dobrze położyć na nich zmęczoną głowę i zasnąć albo, opcja dla tych pozytywnie zwariowanych, rozpocząć bitwę na poduszki w swoim domu. Najważniejsze żeby czerpać energię z naszego mieszkania i cieszyć się pięknem tego co nas otacza.

Agnieszka Dębowska

Nie masz uprawnień do komentowania